Hogyan kezeljem ezeket?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és néha dühkitörés szerű "dolog" jön rám. Ha felidegesítenek például anyukámmal veszekszem iszonyatosan ideges vagyok ordibálok és mivel anyukám se nyugodt és hergel ezért (nagyon nem vagyok rá büszke) sajnos szinte mindig nekimegyek és megütöm! Sőt anyu olyanokat vág a fejemhez hogy élősködök rajta, szinte olyan mintha azt várná el tőlem hogy pénzt keressek 14 évesen ( főleg ebből van probléma). Amikor kisebb voltam többször megvert, lehet h ezért vagyok ilyen? Mit tegyek ilyenkor hogy ne legyen baj? Hogy nyugtassam le magam? Próbálkoztam azzal hogy nem figyelek rá de akkor is addig-addig csesztet hogy felhúzom magam. Légyszíves segítsetek!
2012. júl. 3. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha az én gyerekem ütne meg,akkor kapna egy akkora pofont,hogy a másikat a fal adná!

Lehet,hogy valóban élősködsz az anyukádon? Követelődzöl különféle cuccokért,amire nincs pénze,stb

Uralkodj magadon,erre az életben is szükséged lesz. Ha "felidegesítenek",akkor menj a szobába és maradj egyedül,amíg lenyugszol.

2012. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem követelőzöm. 14 évesen fel tudom fogni hogy mit tud megadni és mit nem! de azért köszi a választ!
2012. júl. 3. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt valóban nem eengedheted meg magadnak, h megüsd édesanyádat, bármit is mond!!! Ne tégy ilyet soha többet!. Egyébként benne vagy a kamaszkorban, a hormonjaid szórakoznak, ezért is lehetsz ingerültebb. én is ilyen hirtelen voltam, vagyok is még, de azért ember az ember, h uralkodni tudjon magán. Valószínüleg anyukád is ilyen hirtelen, ha mondod, h sokat kikaptál gyerekként, ez nem a legjobb nevelési módszer. Én sose ütöm meg a gyerekemet, ennek semmi értelme az agresszió csak agressziót vált ki. Próbáld meg higgadtan megbeszélni édesanyáddal a problémákat, amikor ő is nyugodt. Ha úgy érzed nem javul a helyzet, esetleg válassz olyan középiskolát, ahol van kollégium, hátha a távolság ráébreszt benneteket, h mennyire szeretitek egymást.
2012. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Anyuval nem igazán lehet beszélni sajnos:S koleszos leszek hála istennek:)
2012. júl. 3. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

A saját viselkedésedért TE vagy a felelős. Nem kell arra hárítani, hogy ő vert régen. Neked nem muszáj így viselkedni. Nem vagy még idős, még van lehetőséged megtanulni, hogyan kezeld a feszültséget. Elszámolsz 10ig, kilépsz a helyzetből (otthagyod), vagy nyugalmat erőszakolsz magadra. De azt biztosan állíthatom, hogy ha mindent így akarsz majd kezelni, barátságokat és kapcsolatokat is, ha valaki idegesít, akkor nem fog eltelni sok idő, és valaki úgy elver cserébe, mint szódás a lovát! A saját érdekedben próbáld meg kitalálni, melyik stresszlevezetési módszer a megfelelő számodra!


[link]

2012. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

igen, valóban az a probléma oka, h egyrészt ő is ütött téged kiskorodban, amitől szépen eltanultad a példát, másrészt nem figyelt oda a nevelésedre, amikor meg kellett volna az ő segítségével tanulnod, hogyan vezesd le a dühödet normálisan, anélkül, h hisztiben törj ki és netán még agresszív is legyél.

szerintem anyukád borzasztóan hibás ezért, + azért is, amiket mond, de sajnos neked kell okosabbnak lenned, mert ő már menthetetlen, de te még fiatal vagy és sokkal rugalmasabb, te még meg tudsz változni.

leginkább azt ajánlom, ha iskolába jársz, bár most már szünet van, keresd meg az iskolapszichológust, hátha van ügyelet. de az önkormányzatoknál van gyerekpszichológus, ingyen, legalább 1x elmehetnél hozzá, nem mintha te lennél a "beteg", de ő kézzelfoghatóbb tanácsokat tudna adni, hogyan tereld el a dühöd másfelé, h ne essél az anyukádnak, mert sosem tudhatod, egyszer rosszul kapod el, leesik, beveri a fejét, és akár meg is halhat. te meg börtönbe kerülsz sok évre... ez nem hiányzik senkinek.

én leginkább azt tudom tanácsolni, ha elkezd hergelni, és te érzed, h megy föl a pumpa benned, szaladj ki az ajtón, menj el otthonól. ha már kint vagy, rúgj bele egy jót valamibe (csak a lábujjadra vigyázz), majd sétálj egy nagyot. ha ottmaradsz vele, nem fogod tudni megállni, hidd el.

2012. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne a koleszba menekülj, hanem beszéljétek meg vagy változtass. Leszel majd nagyobb, lesz még rá szükséged. Leszel anya, aki lepasszolná a gyereket a nagyinak, mert végre ráférne egy kozmetikus. Legyen, akire számíthatsz. Ezt nem úgy kell érteni, hogy legyél számító, hanem úgy, hogy lesz még olyan szakasza az életednek, mikor szükséged lesz rá. Kamaszkorban azt hiszed, hogy most jön a leválás és mostantól kezdve majd felnőtt leszel és soha nem lesz rá szükséged, bármit megtehetsz vele, eldobhatod magadtól és lényegében fel vagy nevelve. Fogsz te még tőle tanácsot kérni. Lehet, hogy most 10-15 év még nagyon messzinek tűnik, de majd akkor nagyon rossz lesz, ha azon kapod magad, hogy kár, hogy nem olyan jó a viszonyod anyukáddal. Inkább kicsit most húzd meg magad, beszéld át, még ha kínos is. Ha később lesz bármi ilyen, sokkal könnyebben véget tudtok majd vetni neki, mert nyíltak lesztek egymáshoz.
2012. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 valaki : ***** válasza:

Nem bántásból mondom,tényleg, de el kéne menned egy pszichológushoz... Nem azért,mert elmebetegnek tartalak vagy ilyesmi, de ki tudja mi lehet ebből később...

Anyukád meg egy van,ne bántsd :))

Remélem helyre jönnek a dolgaid :))

2012. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!