Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem ezeket a...

Hogyan kezeljem ezeket a furcsa hangokat, alakokat amiket észlelek?

Figyelt kérdés

Kezdem a legelejéről, bár hosszú lesz, de mindenképpen jólesne ha valaki segítene...


Kezdettől fogva más voltam, mint a többiek. Óvodás koromban szerettem egyedül lenni és magamban beszélni, halandzsázni, a magam világában. Elvoltam mint a befőtt, nem igényeltem más társaságát, néha viszont jólesett játszani a többiekkel is. Szerettem elvonulni, leülni a fűre és magamban dalolgatni, kitalálni dallamokat. Ezek jutnak mindig eszembe ha vissza emlékszem. A közösségi játékokat mindig utáltam...csapatokba oszlani is utáltam én mindig egyedül akartam csinálni mindent mert úgy jobb volt.

Általánosban végig nagyon szar osztályokba kerültem, ahol egyszerűen mindenki beskatulyázott a lúzer gyerek szerepébe. Na hát szocializálódás nem nagyon ment, pont emiatt, mert nem volt alkalmam sem normálisan társalogni senkivel, max néha amikor jó napjuk volt, de akkor is csak felszínes dolgokról. Az első pár évben az általánosban napi szinten megkaptam, hogy szar vagyok, meg hogy nem érek semmit, a veréseket ne is mondjam...Aztán 3.-ban suliváltás, s a helyzet mit sem változott, ellenben próbáltam jobban nyitni, cuki és aranyos voltam, de az eredmény továbbra is csak a sarokban gubbasztás, csendben maradás maradt...szocializálódás szintén alig-alig. Aztán átkerültem középiskolába....életem legrosszabb döntése volt. Az elején eldöntöttem: ÚJ lappal indulok, mint magabiztos ember!! Úgy álltam hozzá, hogy de jó, nem lesz baj. Nos, egy olyan osztályba kerültem, akik majd 3 évig

lelkileg terrorban tartottak. Igen, nincs rá jobb szó. Kikészültem és elegem lett belőlük. Volt, hogy hazaérve teljesen kikeltem magamból, ordítozni kezdtem, ütöttem a falat és állandóan gyilkosságokon járt a fejem. Akkor jött elő a pánikbetegségem...mára hála istennek kigyógyultam belőle. Ez jó.

Na most uccsó két évre sulit váltottam, és HÁLA égnek nagyon jó osztályba kerültem. Elfogadnak, van 3-4 ember, akikkel tök jót tudok beszélgetni, mondhatom őket haveroknak. (Ja, sulin kívül nekem vannak barátaim, de csak havonta párszor találkozom velük.)


A bajom AZ, és itt a lényeg: Éjszakánként magamban beszélek, néha nem tudom álmodok-e vagy ébren vagyok és reggel azon gondolkozom, hogy mit csináltam tegnap este...most tényleg ott volt mellettem valaki aki beszélt hozzám vagy nem? Mert volt olyan többször, odaült mellém valaki és beszélgettem vele magamban, de amit visszatértem a valóságba, eltűnt. Miközben beszéltem vele, valahogy mintha nem az igazi szemeim lettek volna nyitva, hanem valahogy másképpen láttam őket...De ébren tuti ébren voltam, mert a plafont néztem és közben lemeredtem. Aztán napközben rendszeresen hallucinálok, mindenfélét. Láttam már meghalt embert is, aztán angyalt... Hangokat hallok, amiket nem tudok hová tenni a fejemben...Ez most a tudatalattim, vagy mi a fene?


Mik ezek? Mi van velem?



2012. márc. 18. 15:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Még sosem vittek szüleid orvoshoz?

Nem bántásból kérdem.

Szerintem jobban tudna segíteni, mint az itt hozzászólók.

2012. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Mindenképp keress egy szakembert,valószínűleg skizofréniában szenvedsz.NE várd meg míg súlyosabb lesz!!
2012. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Ez szerintem is skizofrénia, de ne ijedj meg, ezen lehet segíteni :) Csak fordulj szakemberhez, minél hamarabb!
2012. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sürgősen menj orvoshoz, ezt kezelni kell mielőtt súlyosabb lesz.
2012. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Skizofrénia? Én? Erre nem gondoltam. Azt hittem csak simán el lettem cseszve. pszihiáternél már voltam, de nem segített semmit...csak adott valami gyógyszert és én meg abbahagytam mert agresszívabb lettem tőle. Nem érdekel már ez az egész..Nem tudok valami olyan orvost, aki segít is? :(

Tényleg nem azért írtam most ennyit, hogy sajnáltassam magam. egyszerűen jólesett kiírni magamból, mert kevés az őszinte lelki társ ebben a világban. Nem találom a "fajomat" ebben a világban. A jó az, hogy a családi hátterem nagyon jó, vannak tesóim is meg minden. De Egyszerűen olyan, mintha több világom lenne egyszerre. Mintha lenne A valóság, ÉS az én világaim.


Ja, amúgy 19/L

2012. márc. 18. 15:50
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz gyógyszert szedni, pszichológust keress. Ha nem túl súlyos az állapotod, ő is segíthet. Ha súlyos, muszáj lesz valamilyen gyógyszert szedned, sokféle van, az egyik segíthet.
2012. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Talán rossz gyógyszert kaptál, menj vissza, mondd el neki, ír majd másikat, talán attól jobban leszel.
2012. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez nem skizofrénia, hanem alvás paralízis (misztikus nevén asztrál látás/utazás). Velem is előfordul, érdekes én is hasonló cipőben járok mint te, csak kb. fele ennyire vagyok befőtt, de kb. 1 éve történt meg velem is az első alvás paralízis, és azóta rendszeres. A tünetek a következők: Teljesen lebénulsz, max a szemeidet tudod használni, aztán látod a fizikai teret plusz néha irreális dolgokat, de mindemellett fura hangokat is hallasz, olyan mint valami tömött magas frekvenciás hang, de néha (kb. 2x-3x) velem is előfordult, hogy tisztán hallottam anyám vagy apám szavait, mintha hívnának le (emeleten lakom), és mikor megkérdezem, hogy miért szóltak azt mondják nem szólt senki semmit. Ez az agyad játéka, az okot sajnos nem tudom, valószínűleg az életed olyan amilyen neked is, és sokat elmélkedsz magadban, ezért az agyad erre hangolódott rá, és trükközik veled most. Ezzel nem kell feltétlenül orvoshoz menni, ha jobban belegondolsz még érdekes is, csak nem kell tőle megijedni. Mellesleg nekem az akusztikus memóriám nagyon erős születésemtől kezdve, a vizuális mindig pocsék volt, ellenben kb. fél éve csukott szemmel néha megjelennek szinte élesen és színesben a múltban látott képek, és ettől megijedek, mivel nekem ez nagyon új, és sajnos ilyenkor kizökkenek ebből az állapotból, és minden újra fekete, és csak maradnak a hangok. Az én fejemben ébren sose nincs csend, akaratom ellenére is random megy valami zene, vagy filmből párbeszéd, vagy ismerősök beszédhangja, talán ez az oka annak is, hogy én nem igénylem a zenehallgatást sem, aztán mikor kérdőre vonják elcsodálkoznak, mert hogy zene nélkül ők nem tudnának élni, én viszont hallok mindig valamit ha akarom, ha nem. Gondolkodj el ezen, hogy rád mi jellemző ezek közül. Lehet különös egyéniség vagy, de sokan ezt nem tudják és nem értékelik. Lehet valami nagyon nagy tehetséget kaptál születéskor, amiről nem is tudsz.
2012. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja és kimaradt, hogy 20/F :)
2012. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, most látom utólag hogy te lány vagy, azért érint ez téged súlyosabban, mert tudtommal a lányokat eleve érzékenyebben érintik az ilyen szociális problémák. Én alapból nagyon nyugodt vagyok.
2012. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!