Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6 éves autista kisgyerekkel...

6 éves autista kisgyerekkel hogyan kell "viselkedni", vagy mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kisfiam autista, 7 éves. Kb 2,5-3 éves volt a kisfiú, amikor egyszer találkoztam vele, de azon kívül hogy nem beszélt, én nem vettem rajta észre semmit, de ekkor még a szülők sem tudták, később diagnosztizálták.

Már iskolába jár. Hétvégén eljönnek hozzánk látogatóba. Nekem van egy 3 évesem.

Nem tudom hogyan kell "viselkedni" egy autista kisfiúval (mondjuk azt sem tudom milyen súlyos az állapota, de gondolom annyira nem lehet az ha iskolába jár)

vagyis inkább van olyan dolog, amire mindenképpen figyelnem kell? amit ne csináljak?

írjatok róluk minél többet légyszi!



2012. júl. 24. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
A szüleit figyeld,azt,hogy hogyan viselkednek vele.Ha nem tudsz valamit,inkább kérdezd meg őket.Ő nem átlagos gyerek,valószínűleg speciális iskolába jár.A picit ne hagyd vele felügyelet nélkül!
2012. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Viselkedj természetesen de ha ott vannak és mivel a szülök nem csinálnak titkot az autizmusból biztos segitenek ha van valami különleges amire figyelni kell. Pl nálunk megkell kérnem hogy robotgépet hangos háztartási eszközt akkor ne használjanak. Ne veszekedjenek még a saját gyerekükekl se. De ezek mi vagyunk. az autizmus nagyon tág és nincs két autista. Van aki nem szereti ha hozzá érnek. Mint szülö én azt szeretem ha ugy fogadják mint egy gyereket és nem mint egy ÚFO-t. De érzem, te ezt a helyzetet simán oldod meg hisz már az, hogy nem akarsz hibázni szép, csak kérlek ne görcsölj rá mert az mindenkinek rossz.
2012. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves 1

Miért ne hagyja felügyelet nélkül a picit? És mi az , hogy speciális iskolába jár és szerinted ez biztos. Az autisták enyhébb társult betegség nélküli emberkéi rendes iskolába, óvodába járnak hisz integrálhatóak. Az én fiam is integrált járt bölcsibe , oviba és soha de soha nem bántott senkit mig ez nem minden a te mércéd szerinti "épp" gyerekre nem mondható el. Tudod a mai tudomány szerint a nagy emberek között sok auti PL Eisten Bartok stb Különcök de nem biztos , hogy rosszak söt az én fiam egy nagyon jó lelkü kedves a szülök is és a gyerekek is szeretik.

2012. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szuloktol kerdezd meg batran mire vigyazz szerintem, mire keszulj, pl mit vegyel inni, ismeros autista kisfiu a fantatol megnyugszik, de nyilvan minden gyerek mas. nyugodtan megkerdezheted a szuloket, hogy mit mondj a gyerkocodnek. nyxugi nem lesz gond :)
2012. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 3 választ irtam

Ha Kérhetlek ird le a hétvégét

2012. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

kedves 2/3-as! mindenképpen írok vasárnap

2012. júl. 27. 23:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, hogy hol helyezkedik el a spektrumon, lehet, hogy észre se veszitek rajta, hogy auti (az én kislányomon sem nagyon lehet észrevenni).

Én a helyedben semmi különöset nem tennék, úgyis észreveszed, hogy miben más... ha más egyáltalán. Nálunk vendégségben ami elő szokott jönni az az, hogy egy idő után szeret félrehúzódva, egyedül játszani, illetve iszonyatosan válogatós. Mást nem nagyon lehet észrevenni rajta. Kicsivel valóban lehet agresszív, erre figyeljetek, de ez egyáltalán nem törvényszerű! (Az én lányomnál sajnos előfordul, hogy felidegesítik a kisgyerekek, de egyáltalán nem vészes, tehát nem veri meg, vagy ilyesmi, csak csúnyán rászól, esetleg picit meglöki.)

2012. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

sziasztok! köszönöm még egyszer hogy ilyen sokan írtatok!

az ég világon semmi gond nem volt, ahogy az utolsó válaszoló írta, a kisfiún észre sem lehetett venni semmit, de szó szerint semmit, legalábbis laikusként én nem láttam rajta, és háromszor is megkérdeztem az anyukáját, hogy tényleg autista? hogy lehet hinni a diagnózisnak? de mondta sajnos igen, de évek óta járnak fejlesztése (nem itthon laknak,hanem Ausztriában) és ezért van ilyen jól a kisfiú, a fejlesztésnek köszönhetően

szépen beszél, a szemembe néz (de állítólag ezt tanulnia kellett, mert a homlokra nézett) és tök jól eljátszottak a kisfiammal, illetve "sokat" volt egyedül a kisfiú, de anyukája azt mondta nem baj, szeret egyedül játszani, amikor elmentek megölelgette a kisfiamat is meg engem is, szóval egy tündér volt, tényleg, remélem még találkozunk velük

állítólag ő nehezen tanult meg beszélni, és kétnyelvű környezetben él, anyukája magyar, de kint élnek, és a kisfiú csak németül tud beszélni. Érti a magyart is, de beszélni még nem tud magyarul

köszi még egyszer, és minden jót nektek!

2012. júl. 30. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült. És felhivnám a sok olyan ember figyelmét aki autistával meg sem akar ismerkedni a gyerekét félti tölük erre az oldalra. Nálunk is ez a helyzet volt szülö aki felháborodva mondta, hogy azt mondta neki egy másik szülö a gyermekem autista. Tényleg más de nem különleges de imádni való gyermek. A fejlesztés tényleg nagyon fontos
2012. júl. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!