Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinőhető az autizmus? Hogy is...

Kinőhető az autizmus? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Egyre-másra olvasom az olyan történeteket, hogy a gyerek 2-3 évesen (!) autista, majd 5 éves korában már nem. Ismereteim szerint az autizmus nem kinőhető. Ezek szerint ezek a gyerekek korábban sem voltak autisták? Ha valakinek saját tapasztalata van ezzel kapcsolatban, kérem, ossza meg velem. Akár privátban is.

2012. júl. 1. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Priviben nem írok, mert nincs saját tapasztalatom. De én úgy tudom, h az autizmus széles skálán mozog.Van olyan, akinél 1-2 tünet van csak, és nagyobb korában ezeket tudja kontrollálni. ( Tehát nem növi ki, csak "uralja")

Meg van az a fajta autizmus, ahol teljesen kizárja a külvilágot.

2012. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
szia! amely gyermek 2-3 évesen autista az nem NÖVI KI! az nem autizmus volt akkor ez 10000%!
2012. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon keveset tudni még ma is erről az állapotról. Van,akinél a nehézfémek kivezetése ,vagy a ketogén diéta "csodát tesz",annyira enyhülnek a tünetek.Olyat is látott már a történelem,hogy a diagnózist is levették valakiről,de ez nem általános egyáltalán.

Hozzá kell tenni,hogy egyrészt az autizmus spektrumbetegség,renegeteg árnyaltsága van,az olyantól kezdve,amit laikus szem észre sem vesz,az esőemberig,de sajnos annál is van 100* rosszabb.

Akik "meggyógyulnak" azok lehet,hogy autista tüneteket produkáltak,de attól nem voltak autisták. A pedagógiai fejlesztésre már nagyon jó módszerek vannak,sajnos nem olcsók,van aki nem engedheti meg magának azt és az állam is szarik a fejére,hogy arra járassa a gyereket ami talán meghozná az áttörést.

Szerintem a fejlesztéseket és a "gyógymódokat",diétát is ki lehet próbálni,ártani nem fog,nekem pl sok ismerősöm gyerkőce lett jobban a diétától.Semmi hókuszpókuszra nem kell gondolni,egyszerűen az autizmus ygakran jár étkezési+ emésztési zavarokkal,sajnos erre ritkán hívják fel a figyelmet. Ennél fogva,ha valaki állandó székrekedéssel,hasfájással,puffadással küzd nehezebben koncentrál,nyügősebb,többet őrjöng,ingerültebb.

2012. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

nem kinőhető :)

és szerintem olyat se olvastál, hogy 2-3 éves autista! 2-3 évesek autista-gyanúsak, enyém is, hál istennek úgy néz ki nem az, de vannak autisztikus tünetei (kinek nincsenek? ;))


a másik meg, hogy nagyon jó terápiák vannak. sok szülővel megismerkedtem akinek autista a gyereke és remekül "kikezelték", egy laikus meg nem mondaná, hogy az :) persze ezek a gyerekek gyengén autisták, a skála nagyon széles, és sajnos sok súlyos is van, gyakran egyéb fogyatékosság is társul az autizmushoz :(


de ilyen korban tényleg csak a gyanút szokták kimondani, még ha súlyos autizmusról beszélünk és évek mire megkapják a szülők a papírt, iszonyú hosszú idő (és itt évekről írok, nem hónapokról!) a diagnosztizálás!

2012. júl. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Az autizmus nem kinőhető.


DE! Amit a legtöbb gyereknél 2-3 éves korában diagnosztizálnak, az nem autizmus, hanem "autisztikus zavar". Ez azt jelenti, hogy egy-két olyan tünetet produkál, ami az autistákra jellemző, de ezek nem hátráltatják a mindennapi életben, és némi fejlesztéssel megtanulhatók úgy kontrollálni, hogy 5-6 éves korára már ne legyen észrevehető. Tehát a gyerek nem "kinövi" az autizmust, hanem megtanul uralkodni az autisztikus kényszercselekvésein. (Nekem is volt hasonló problémám gyerekkoromban, de minden külön terápia nélkül elmúlt... de nem mindenki ilyen szerencsés, tudom.)

2012. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem nőhető ki, de a tünetek kontrollálhatóak. A gyerekemről most már csak nagyon szakavatott szem sokáig való vizsgálódása mondaná meg, de ő attól még az, hiába nem látszik már a viselkedésén.
2012. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem nőhető ki. 2-3 évesen még nem is lehet igazán diagnosztizálni, inkább 4-5 évesen. Előtte csak "gyanú". Viszont sok minden fejleszthető, tanítható autiknak, tehát sokan képesek teljes életet élni (de attól még autik maradnak).
2012. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

van uj amerikai kutatas, amiben kinőttek es a kutatok se ertik. Az eredetidiagnozisokat ott megjerdohelezhetetlennek tartottak (felulvizsgsltak es nem tudtak hibat talalno bennuk)

A gyerekek viszont a kesobbiekben megis az egeszseges tarsaikhoz hadonloan telhesitettek pl kognitiv kepessegekben.

Csak kb 40-autustat neztek igy, tehat kiselemszamu.

A kutatok elisnertek ok se tudjak hogyan lehetseges ez, de mivel szerintuk az autizmus genetikai alapu igy feltetelezhető, hogy a fejlesztesek, kornyezet es a fenotipusos megjelenes idovel valtozik igy "eltunhet" ahogy valako irta van aki megtanulja uralni


pl nem erti ki miert szomoru vagy mit jelent az de megtanulja ha valaki sir es nem egy eses utan akkor az szomoru es megtanulja vigasztalni hogy mit kell mondani megha o ezt magatol nem is tudja nem is erzi.


amugy 2-3 evesen nehez diahnosztizalni es oruljon akinek 5 evesrn azt mpndjak negse auti

2022. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!