Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem akar a nagyinál aludni a...

Nem akar a nagyinál aludni a gyerek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hónapja van állásom (előtte fél évig csak keresgéltem). Ez nagyon jó, de sajnos hétfőn és kedden délutános vagyok, így az oviból a nagyihoz viszem, s ott is alszik. Csak az a gond, mindig hiszti van, hogy ő nem akar ott aludni, s olyanokat mond a nagymamájának, hogy utálja. Nem értem, miért csinálja, a nagymama aranyos, kedves, de tegnap már azt mondta nekem, hogy így nem vállalja el (akkor meg nem tudom hova tenni a gyerkőcöt, egyedül élek, másik nagyi nincs már, apukára nem lehet számítani). Mindig kérdezem a gyereket, hogy de miért, miért nem akarsz ott aludni, de nem tudom kihúzni belőle. Mikor megyek az oviba, rögtön az a kérdése, hogy ugye nem megyünk a nagyihoz? S ilyenkor kitalálok ezt-azt (csak meglátogatjuk, otthon nálunk most szerelnek...stb). Tudja a gyerek, hogy dolgozom, de nem fogja fel, hogy ez mennyire fontos. A nagyi idegei már lassan felmondják a szolgálatot, lassan az enyém is, hiszen eléggé kellemetlen ez a helyzet. Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy emiatt a hiszti miatt felmondjam az állásomat. Mit tegyek? Hogyan érthetné meg a gyerkőc, hogy csak 2 napról van szó? 4 éves amúgy a kisfiam.
2011. febr. 21. 11:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nincs apuci?

AMúgy ez nehéz,mert tényleg csak anagyi marad ha nincs megoldás, esetleg ha normális a szomszéd akkor nála vagy vmelyik anyukánál akivel jóban vagy és ismered.Esteleg keresztszülők, testvérek stb.

2011. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A nagyi nem tudna hozzátok menni? Lehet, hogy otthon elfogadja őt. Csak aludni nem alszik vagy egyáltalán nem akar nagyihoz menni? Ha csak az alvással van probléma, de egyébként szépen eljátszik, akkor kipróbálhatnátok, hogy nem kell neki aludni.
2011. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

4 évesnek már megkellene értenie,hogy ott kell aludjon. Az nem jó,ha kitalálsz kifogásokat,mert ezzel csak becsapod. A baj az lehet,hogy eddig állandóan veled volt csak. Vigye magával az alvós játékát,akkor hamarabb megbarátkozik a helyzettel.

Ha viszont csak délutáni alvásról van szó,akkor nem kell lefektetni. 4 évesen már nem feltétlen fontos a délutáni alvás.

2011. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal hogy a délutáni alvást nem feltétlenül kell erőltetni, lehet hogy ha programokat csinálnának helyette, játszanának, sétálnának egy nagyot, estére ugyanúgy kifradna a gyerkőc és szívesebben menne a nagyihoz.
2011. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Esti alvásról van szó, délután 4-től este 9-ig dolgozom hétfőn és kedden. 2-kor megyek érte az oviba és úgy megyünk a nagyihoz, aki kábé 5 percre lakik tőle. Ilyenkor természetesen összepakolja előző este, hogy mit szeretne vinni, tehát a kedvencek ott várják a nagymamánál. Azért értetlenkedem, mert volt már, hogy ott aludt, s nem volt semmi gond...most, az elmúlt 1 hónapban lett ennyire hisztis. Pedig a nagyi aztán mindent megad neki! Ő sajnos nem tud hozzám jönni, idős, fáj a lába stb (kábé 1 órás útra lakom tőle). Azt is tudom, hogy nem jó, ha becsapom, csak higyjétek el, ezt már nagyon a kényszer szülte bennem. Nagyon úgy látom, hogy ördögi kör ez. Ma újra beszélek a kisfiammal, újra és újra elmondom, hogy csak 2 éjszakáról van szó...az is igaz amúgy, hogy nagyon anyás.

2011. febr. 21. 12:17
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem értitek a kérdést, a gyerek nem délután alszik a nagyinál, hanem éjjel. Ugyanis ha anya délutános műszakban van, cirka éjjel 11, mire hazaér.

Ilyen esetben meg persze, hogy nem maradhat a gyerek sem érben addig, és felkelteni is "kínzás", bár gondolom ez a része már érthető.


Az nagyon jó ötlet, hogy a nagyi menjen át hozzátok.


Nem akarlak elkeseríteni, én is hasonló cipőben jártam, vagy vittem a gyerekeket a nagyihoz, akik persze nem akartak ott aludni, vagy oldjam meg.

A vége az lett, hogy a drága anyám nem vállalta őket úgy, hogy ő jön hozzánk aludni, kénytelen voltam felmondani.

Most meg örülök, ha megélünk.

2011. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a butorok vagy agy nem tetszik neki. En is ilyen voltam gyerekkoromban. Utaltam a regi butorokat, antik tipusokat, majdnem higy feltem. Nem szerettem az "oreg" szagot. Azt irtad, a gyerek tudja hogy dolgozol, de nem fogja fel hogy ez milyen fontos. Probal ugy, hogy ha nem dolgozol, nem tudsz dolgokat venni. Persze hogy nem fogja fel, meg nagyon kisi hozza. Meg irod, hogy ki talalsz urugyoket, hogy gyereknek miert kell nagyihoz menni. lehet erzi, hogy haudsz neki, mon meg, de igen, oda kell menni, de nagyon szereted, es amint vege a munkanak, mesz erte. Sok gyerek azt hiszi, ha szulo elviszi oket valahova, nem megy ertuk.
2011. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Találjatok ki valamit, aminek örül a kisfiad. Mondjuk minden ott alvásnál megleped valami apró meglepivel, vagy csináltok valamit, amit szeret. Valamilyen formában jutalommal próbálnám meg 'rávenni', hogy a kedvébe járjak.
2011. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


FromOz, lehet benne valami. A nagyi egy régi, hatalmas lakásban él rideg bútorokkal, tehát nem olyan kuckós, mint otthon.

Még nem adom fel, tényleg kitalálok majd valamit, amit csak a nagyinál lehet csinálni...De már egy ideje elkezdtem nézegetni az állásokat újból.

2011. febr. 21. 12:33
 10/18 anonim ***** válasza:

Meg kellene tanulni neki hogy nem feltetlenul az tortenik amit o akar. Meg nem keso, ha elkenyezteted csak rosszabb lesz.

Le kell teremteni rendesen, esetleg raijeszteni, hogy rendben, akkor otthon alszol EGYEDUL.

A lelkiismeretere is meg lehet probalni hatni, hogy nagyon csunyan megbantotta most a nagyit...

2011. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!