Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet még csinálni egy 4...

Mit lehet még csinálni egy 4 éves gyerekkel, hogy végre viselkedjen és ne beszéljen vissza?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, egy ördög és egy angyal. Van összehasonlítási alapom, megjártunk már a nevtant, beszéltem ovónőkkel stb. Nem kóros a fiam viselkedése, "csak nehéz elviselni".

Konkrétan 2 hetes kora óta neki semmi sem jó, mindig mindenért, nyávog, hisztizik, üvölt mint a sakál. A húgától mindne játékot elvesz, fellöki, nekem úgy visszabeszél mintha egy tinédzsert nevelnék. Mert bizony nevelem, de már nagyon elegem van, hogy SEMMMMMMi nem használ nála. Következetes vagyok, áll sarokba, elveszem a játékait csak egyesével kapja vissza mikor végre jól viselkedik. Sokat gondolkodik de semmi haszna az egésznek. Miután vége a büntinek, 5 perc sem telik bele és megint kezdi előlről az egészet. Elegem van, annyira elegem van, hogy még csak fél2 de ma már vagy 6x borúlt kia bili, már a hajamat tépném miatta. Mostanában már többször a szájára is csapok, mert tényleg elfogadhatatlan ahogy hozzám szól, üvölt velem stb. Olyanok válaszát várnám, akinek hasonló habitusú gyermeke van. Sokat hallok angyalgyerek szülőktől az okosságokat, közben azt sem tudja miről is beszélek pontosan.


2012. aug. 15. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 4 éves lesz novemberben, huga 2 szeptemberben. Kisfiam reggel ha pl huga viszi oda a kakaóját képes hisztizni, hogy akkor neki nem kell, miért nem anya hozta. Ha játszik valamivel és a huga (vagy játszón bárki) egy méterre megközelíti már ráförmed, hogy ez az ő játéka, és a hugi ne is nézzen ide, mert akkor már nem is kell neki.

Ha a hugi talál magának valamit amivel elvan, tuti elveszi tőle.

Ha nem tetszik neki hogy a hugi oda megy, gondolkozás nélkül meglöki, rácsap....stb.

full féltékeny, de osztódni nem tudok, külön programokra nincs vele lehetőségem, mikor kész vagyok a házimunkával játszok velük, mesét olvasok, beszélgetek velük.

Olyan frekvencián kommunikál, amitől idegbajt kapok, sivítós, nyávogós hangon. Ha valamit nem kap, akkor újra kérdez. Pl. Kaphatok rágót? Nem. De kaphatok rágót? Nem. stb...1000*. egyszerűen nem akarja elfogadni a nemleges választ. Ha gyerektársaságba megyünk, nemhogy örülne, hanem azzal indít, hogy ezt és ezt nem fogom odaadni, ezzel és ezzel én fogok játszani és durcás, mogorva képet vág még mielőtt bárki hozzá szólt volna.

Büntibe küldöm, leül, kivárja, közben kérdezi letelte-e már, ennyi, meg se hatja, rácsapok, válasz: nem fájt, nem fájt köszönöm a lekvárt. játékot elveszek tőle, bárhova teszem, felmászik pl a székre és leveszi. Ha rászólok hogy hagyja abba pl a homokozást, mert megyünk vacsizni, válasz, nem én még játszok. Most ebéd közbe fogta magát, kiment játszani az udvarra. Persze a kicsi nyomban utána.

És még tudnám sorolni, de megoldásom nincs.

Akkor normális,kezelhető, ha csak vele van foglalkozva, 100%-ban ráfigyelve, együtt játszva vele. De ezt ritkán tudom kivitelezni. :-(

2012. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyi! Ha tényleg semmi se, akkor bármennyire is nehéz muszáj tényleg a szájára, kezére, fenekére csapni. Én rájöttem, hogy hülyeség az, hogy elhatározod, hogy következetes vagy és ezek meg ezek az elvek alapján neveled a gyerekedet. Nem lehet. Személyiség függő. Nekem tökéletesen elég a lányomra csúnyábban nézni és sírva vonul a szobájába. Nem is tudom mi lenne, ha megemelném a hangom. Szerintem hetekig ordítana. Az öccsére viszont csak az hat, ha rácsapok a fenekére és beáll a sarokba vagy jön a szobafogság. meg lehet kövezni érte. Én nem teszem magammal szemben. Nincs miért, ugyanis hatásos a dolog. Pátyolgatós tutujgatós neveléssel már régen a diliházban lennék. Lánykámnál viszont hatásos. Viszont a kicsinál lényegesen jobban odafigyelek arra, hogy lássa és érezze azt, hogy szeretem.
2012. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kedves első, egy cipőben járunk :( Tökéletesen jellemezted az én fiamat is. Tényleg ahogy megyünk ki a gyerekekhez, már kiabálja is, hogy senki nem bicklizhet az övével majd stb... Csak én néha úgy érzem megőrülök tőle....sikíts, ha van megoldásod...
2012. aug. 15. 14:33
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha apa otthon van mi az ábra? Akkor is Te neveled?

Van külön apa-fia játszóra menés, szerelés, házimunka?

2012. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
"Rácsapok, válasz: nem fájt, nem fájt köszönöm a lekvárt." - bocs, elhiszem, hogy nehéz lehet, de ezen hangosan felröhögtem. :D
2012. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Apa nem sokat van itthon, de ha itthon van akkor jó gyerek. Ha az apjával van huzamosabb ideig itthon, akkor neki is rossz. Mindenkinek rossz, akivel kicsit több időt tölt el, kivéve az ovi, ott állítólag jó gyerek. Nincs hiszti, csak van egy srác akivel verekszik, de elmondás alapján nem ő kezdi hanem a másik fojtogatja.
2012. aug. 17. 12:55
 7/19 anonim ***** válasza:
szerintem az is baj lehet, hogy érzi rajtad, hogy ideges vagy és csak tovább stresszel. ha rondán szól hozzád, mond meg neki határozottan (de nem üvöltve), hogy a szádra vigyázz! ha nem fejezi be, akkor hagyd ott. ne szólj hozzá. majd abbahagyja. sok sikert, nagyon sajnálom, hogy ilyen gyereked van :/
2012. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Utolsó!

Az első vagyok.

Ne sajnáld se őt, se engem, se mást, hogy "ilyen gyereke van". Pontosan olyan mint minden anyukáé, vagyis a szemünk fénye, életünk értelme. Ugyanúgy imádnivaló, mint egy mintagyerek. Belőlük lesznek a jéghátán is megél típusú felnőttek, akik nagyvalószínűséggel sikeresek lesznek, bármihez is kezdenek. Én is nehezen kezelhető, cserfes, huncut, a rosszaságban mindig benne levő kislány voltam. Sose esek kétségbe semmilyen szituban, elérem amit akarok (nem minden áron és nem mindenkin átgázolva) és büszke vagyok arra hogy ilyen vagyok. Nem megváltoztatni akarom és szerintem a kérdező se a gyerekét, csak megtanulni kezelni, és megtanítani, hogy a saját alaptermészetét, tulajdonságait hogy kezelje, ahhoz, hogy a lehető legjobbat hozza ki belőle.

2012. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
lehet, sőt igazad van! de attól még egy anyának is kell nyugalom....
2012. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem attól van nyugtom, hogy hisztis alaptermészetű. Tipikus pasi. Reggel morcos, ha nem úgy kapja a kakaót ahogy ő megálmodta. De ezen már nem húzom fel magam, elfogadom, hogy ilyen, és eleresztem a fülem mellett. Persze vannak napok, mikor én is nyűgösen kelek, és mondjuk a kisebb is nyavalyog, akkor nem olyan könnyű legyinteni, hogy jaj, de hát ő ilyen. Akkor van hogy rámordulok én is, hogy hagyja abba. De ez nem csak rajta múlik, hanem rajtam is. Szerintem ez mindenhol így van. Ha anya jó passzban van, akkor nehezebb felhúzni, ha rossz napja van, akkor már egy kis hülyeség is kiakasztó. Pl. ebéd után a gyerekeim egy órán át szórakoztatják egymást, és nem akarnak aludni. Most főleg a kicsi húzza a nagyot. Ha fárasztó délelőttöm volt és még sok dolgom van alvásidőre, akkor egyből kiakadok rajtuk, bosszankodok. Ha nyugis nap volt ,és semmi dolgom, akkor megpróbálkozok még egy mesével, kis énekléssel, vagy hagyom őket még egy negyedórát pörögni.
2012. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!