Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet még csinálni egy 4...

Mit lehet még csinálni egy 4 éves gyerekkel, hogy végre viselkedjen és ne beszéljen vissza?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, egy ördög és egy angyal. Van összehasonlítási alapom, megjártunk már a nevtant, beszéltem ovónőkkel stb. Nem kóros a fiam viselkedése, "csak nehéz elviselni".

Konkrétan 2 hetes kora óta neki semmi sem jó, mindig mindenért, nyávog, hisztizik, üvölt mint a sakál. A húgától mindne játékot elvesz, fellöki, nekem úgy visszabeszél mintha egy tinédzsert nevelnék. Mert bizony nevelem, de már nagyon elegem van, hogy SEMMMMMMi nem használ nála. Következetes vagyok, áll sarokba, elveszem a játékait csak egyesével kapja vissza mikor végre jól viselkedik. Sokat gondolkodik de semmi haszna az egésznek. Miután vége a büntinek, 5 perc sem telik bele és megint kezdi előlről az egészet. Elegem van, annyira elegem van, hogy még csak fél2 de ma már vagy 6x borúlt kia bili, már a hajamat tépném miatta. Mostanában már többször a szájára is csapok, mert tényleg elfogadhatatlan ahogy hozzám szól, üvölt velem stb. Olyanok válaszát várnám, akinek hasonló habitusú gyermeke van. Sokat hallok angyalgyerek szülőktől az okosságokat, közben azt sem tudja miről is beszélek pontosan.


2012. aug. 15. 13:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kicsit hülyén fogalmaztam. Szóval, attól hogy hisztis a természete, attól még alapból nyugodt vagyok, hiszen tudom, hogy milyen.
2012. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

7. vagyok. próbáld meg azt, hogy elneveted magad... egyik ismerősöm gyerekénél bevált. elkezdett toporzékolni, kinevette. gyerek: ne nevess, legyél mérges.

érdekes..

2012. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az átlaggyerekeknél több energiája van és így vezeti le? Ha teheted irasd be valamilyen sportfoglalkozásra ahol lemozogja. Esetleg szorongás is okozhatja a hisztit, zavarhatja egy olyan dolog, amit nem tud szavakba önteni. Ezt nehezebb kideríteni. Én vennék neki egy gyerekeknek való boxzsákot, hátha a püffölésel le tudja vezetni az idegességét.
2012. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Deeee, rengeteg energiája van. Mivel 4 éves kortól lehet beirtani minden sportra gyerkőcüt, ezért innentől lehet nézegetni, hogy mit csináljon :) Boxzsák van, vagyis keljfeljancsi, akivel boxol is :) Ezenkívül úgy rendezkedtünk be, hogy a trambulitól kezdve mindenen át az ő kényelmét és kiélését szolgálja. Amúgy én sem megváltoztatni szeretném, mert Ő pont olyan fiú akiről álmodtunk amíg a pocakomban volt. Azért a lányomnál már mást álmodtunk meg :D Köszi az infókat! Lassan ovi, úgyhogy az segíteni fog, 29 gyerekhez képest és kevés vagyok.
2012. aug. 19. 20:54
 15/19 anonim válasza:

4 éves a fiad és már ilyen rossz? biztos kis aranyos lehet az én öcsém is hisztis és rossz csont, de nem beszél vissza!

szerintem tiltsd meg neki amit legjobban szeret pl: tv,mesék játékok és mond meg neki hogy ha jól viselkedik jó fiú lesz akkor megkapja a játékokat stb.. ha így sem megy akkor viszont kiabálj rá és szól az apunak hogy beszélgessen el vele ő is! ha már most vissza beszél akkor mi lesz később ? Jár oviba és ha igen akkor ott hogy viselkedik?

2012. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
0%
verd agyon ha van neki....
2012. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azta, de "jó" végre sorstársakról olvasni! Az én négyévesem is pont ilyen, mint akikről írtatok, és én se tudok mit kezdeni vele. Állandóan veri a 2 éves húgát, minden elvesz tőle, irigykedik, terrorizál, ordít, kiröhög. Szerencsére visszabeszélni még nem szokott, de azzal is kiakaszt, hogy kiröhög, mikor nekem már vörös a fejem az idegtől.

A ma reggeli hisztije csúcs szuper volt. Megrúgta a húgát, erre Apa mondta neki, hogy kérjen bocsánatot. Röhög. Újra megkérte: kérjen bocsánatot, különben elveszi a játékát. Röhögés, játék elkobzása. Na, akkor elkezdett ordítani, toporzékolni. Innentől már bármit mondunk, nem jut el a fülébe... Végül bedobtam az ágyába, hogy csak akkor jöhet ki, ha bocsánatot kér. Percekig üvöltött, aztán kisomfordált és kezdtük elölről a vitatkozást, mert természetesen eszében sem volt bocsánatot kérni... És persze itt már nem hagyja az ember, hogy a gyereknek legyen igaza, mert azért valami minimális tekintély nem árt ha van. Pedig nem vagyok tekintély elvű, én azt szerettem volna, ha anyukája mellett a barátja is vagyok a gyerekemnek (szüleim is mindig egyenrangúként kezeltek, mégse röhögtem a képükbe és szót fogadtam).


Én is már nagyon közel állok hozzá, hogy elmenjek a nevelési tanácsadóba. Csak attól tartok, hogy ott csak ilyen okosságokat fognak mondani, hogy "szeretettel neveljek". Na köszi, valaki mondhatna már valami kézzel foghatót is.


Ja, egyébként kiakadtam a gyerekemen, mert pár napja elvittem "kisfiú tornára", hogy ott kitombolhassam magát, ez a nagy pofájú kis ördögfióka nem volt hajlandó bemenni és 45 percen keresztül az anyja szoknyája alatt bujdosott. Azt hittem felrobbanok! Itt legyen nagylegény, ne otthon!!

2012. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A "verd agyon, ha van neki" hozzászólokank remélem soha nem lesz gyereke, egy kutyát nem érdemelnek meg.
2012. szept. 10. 17:49
 19/19 anonim ***** válasza:

nekem van egy osztálytársam, az is ilyen volt, és most is ilyen, sőt még a tanároknak is beszólogat, és nincs olyan, hogy ne neki legyen igaza

de mi pont ezért tiszteljük, mert ki mer állni az igazáért, és nem csak némán tűri, hogy csesztessék

ha valami probléma van, ő már mondja a magáét, és kap is érte tengernyi intőt, de neki legalább nem nyomták még el a személyiségét

lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem hagyd

2012. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!