Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség, mert nem tud elaludn...

Segítség, mert nem tud elaludni a 4 éves lányom?

Figyelt kérdés
Teljesen ki vagyok idegileg ,mert a 4 éves lányom már 1 hónapja este 11előtt nem igazán alszik el. Reggel 8 körül kel egész nap pörög, kb 2 órát sétálunk is. Napközben nem alszik semmit (már 2 éves kora óta kivéve az ovit mert "ott kell aludni"). Este 7 után fürdés tv-mese nézés még én altatom a 3 hós hugát, utána mesét mesélek. Megunja és elkezd szaladgálni , ordítozni a lakásban. Verekszik velem a párnákat dobálja, széttúrja az ágyat.... Ja és van hogy 3x felkelti a kistesót. Semmilyen büntetés nem használ, nem foglalkozik vele, nem tudok már mit tenni, segítség!!! Az apa meg majdnem mindig dolgozik, segítségem nincs, nekem szükségem lenne az alvásra!!
2012. aug. 18. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok bíztatót írni. A lányod féltékeny, és így harcol a figyelmedért. Ráadásul este a tv csak felpörgeti. Az enyémek ugyanígy vannak, csak nálunk a kicsi (mostmár 2,5 éves) van fent 11-ig. Mindenki azt mondja hogy altassam őket együtt, de úgy meg nem alszanak el. RÉgebben néha bevált hogy a kicsi cicin aludt el, a nagy meg mellettünk feküdt és úgy, persze a mi ágyunkban. Esetleg ez beválhat, de ha nem álmos, úgysem fog elaludni.
2012. aug. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de vannak kicsik, akiknek kevesebb az alvásigényük. Végül is a lányod így is 9 órát alszik. Az unokaöcsémmel ugyanez a cirkusz ment, 11 előtt képtelenség volt lefektetni. Mindenki mondta nekünk, hogy a gyereknek 8-kor ágyban a helye, meg ne hagyjuk rá, erőltessük stb. Nagy nehezen rászoktattuk a 8 órás fekvésre, aminek az lett a vége, hogy hajnali 3-fél4 felé felpattant a szeme, játszani akart, többet vissza nem lehetett nyomni az ágyba. Felüdülés volt, amikor végre megint 11-től aludt reggelig.
2012. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már bocsi,de a lányod ezt a helyzetet tökéletesen kihasználja,és szinte Ő irányít téged.

Igaza van az első válaszolónak,egyszerűen csak féltékeny.

Ilyenkor este főleg mikor dühöng rá figyelsz,és azért nem alszik,hogy középpontban legyen.

Elég nagy már,hogy az Ő kis nyelvén elmagyarázd neki,hogy anya nagyon fáradt,és muszály lenni pihenni is egy kicsit.

Beszéljétek meg,hogy az esti rutin után,mikor már a hugi alszik,akkor még egy picit játszatok kettesben de utána szigorúan alvás,vagy nincs játék.Valahogy muszály lesz kontrolálnod a dolgokat,mert késöbb csak rosszabb lesz a helyzet.

Nap közben is nyugodtan bízz rá kisebb dolgokat,az otthoni teendőkből,példáúl seprés,főzzetek együtt.stb...

Az esti rutint pedig szigorúbban tartasd be vele!

7-kor fürdés,irány az ágy mert a Tv tényleg csak felpörgeti.De lehet,hogy a 7 órai fürdés egy kicsit korán van nem?Várja ki a sorát,amig a kicsit elaltatod,utána jöhet a nagyobb.

2012. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Keltsd sokkal korábban, az esti lefekvés idejét meg fokozatosan hozd előbbre. Beszéld meg vele, hogy a kicsi elaltatása után még játszotok, meséltek, de ekkor és ekkor vége lesz, neked is lejár a műszakod. (Nálunk a konyhai időzítő vált be az ilyen időtartamok jelzésére. "Szólt a csengő, vége a játéknak." Könnyebben belenyugodott a gyerek, mintha csak én mondtam volna, hogy elég volt.)

Mivel parancsra nem lehet elaludni, próbálj megalkudni vele, hogy az ágyban kislámpa mellett csendesen nézegethet könyvet, hallgathat magnóról mesét vagy zenét, esetleg rajzolhat, szóval bármit csinálhat, amivel nem zavarja a testvérét és nem foglalkoztat téged. Ha kimászkál, zajong elveszíti ezt a kedvezményt, és fekhet sötétben... Másnap persze újra lehet próbálkozni.

2012. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keltsd fél 7-kor, az ebéd legyen délben, és fél egy körül pihenjen, akkor is ha nem alszik. Ugyanis lehet hogy ő nem akar aludni, de pihenni akkor se árt, mert ha egész nap fent van, többször átesik a holtponton, felpörög és már a fáradságtól nem tud aludni. Szerintem mindenképp tartsatok fél 1-1 től egy másfél órás pihenőt, ha nem is alszik, de feküdjön. Délután 5-7-ig menjetek játszóra, vagy biciklizni, 8-kor fürdesd, és utána menjen az ágyba. Amíg a kicsit rendezed mesézzen, majd olvass Te neki. Ha nem is alszik, 9-től ne engedd ki az ágyból. Előtte pisiljon, igyon. Ha kijön, szó nélkül, de tényleg szó nélkül, fapofával, kísérd vissza, takarkd be, puszild meg, gyere ki. Majd megint és megint....
2012. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyet-ertek #5/5 -el....fejlodesben levo gyerekeknek szukseguk van pihenesre a szellemi es fizikai fejlodesukhoz...mindent elerhetsz turelemmel nem eroszakkal....

Sot ma mar tudjuk...hogy felnotek szamara is nagyon fontos es ha tehetik tegyek...meg napkozben a pihenest...ha csak 15 percre is csukott szemmel relax.

..

2013. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bocsanat irtam egyetertek #5/5 el... a szama 5/6 aki irta...reggel 7 -or keltsd fel a gyermekedet...
2013. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocsanat irtam egyetertek #5/5 el.. irta. hogy..reggel 7 -or keltsd fel a gyermekedet...es delben ebed..5-6 ora jatszas utan elfaradnak...csak sok esetben szulok nem veszik eszre az elso jeleket...fontos...jelek asit kozombos unalmas lesz a jatek nyugos sir...hisztizik... makacs...semmmi nem jo barmelyik ebbol...elofordul...faradt...es ha nem vesszuk eszre ut. felporog...jon a masodik hullam...es akkor mar nagyon nehezen sokszor egyaltalan nem tud elaludni
2013. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!