Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » BNO: F84.9 Mit jelent ez a...

BNO: F84.9 Mit jelent ez a kód kisgyermeknél? Ez már autizmus?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 19:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

F84.9 Nem meghatározott pervazív (átható) fejlődési zavar


itt a linkje,sajna többet én sem tudok

[link]

2012. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
igen,autizmushoz tartozik..
2012. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%

Igen, az. Hány éves a kisgyermek?

Valószínűleg még nem tudták pontosan diagnosztizálni, csak később fogják tudni.

2012. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

nem, ez még nem autizmus. ne írjon már ilyeneket aki nem ért hozzá...


F84 Pervazív fejlődési zavarok


F84.0 Gyermekkori autizmus (autismus infantilis)

F84.1 Atípusos autizmus

F84.2 Rett szindróma

F84.3 Egyéb gyermekkori dezintegratív zavar

F84.4 Mentális retardációval és sztereotip mozgászavarral társuló túlzott aktivitás

F84.5 Asperger szindróma

F84.8 Egyéb pervazív (átható) fejlődési zavar

F84.9 Nem meghatározott pervazív (átható) fejlődési zavar


ezt a kódot az kapja akinél még nincs meg a végleges diagnózis, tehát nem tudják, hogy autista-e, de már erre kezelik.

nálunk is ez a kód, csak a beszéd van gondja a fiamnak, másban nincs szerencsére, de csak az autizmushoz tudják tenni, a fejlesztőnk is ezzel kezdte el kezelni, de ő se talált semmi problémát azon kívül, hogy pocsék a kommunikációja :/

gondolom még nagyon az elején vagytok, mi 1 éve kezdtük a vizsgálatokat. milyen problémával vitted el?

2012. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Előző: az autizmus spektrumzavar, tehát az is oda tartozik, akinek csak néhány autisztikus tünete van. Azon belül természetesen vannak súlyosabb és kevésbé súlyos esetek is. (Pl. az Aspergeresek is autisták, az én lányom az, de amíg nem volt pontos diagnózis, addig nekünk is a nem meghatározott pervazív zavar volt)
2012. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
64%
ez így nem igaz, utolsó! minden embernek van autisztikus tünete, de attól még nem lesz autista. ennél sokkal bonyolultabb dolog ez. autizmusról akkor beszélhetünk ha 3 területet érint, nem pedig a tünetektől lesz az valaki
2012. aug. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%

Ok, ez igaz, de én úgy értettem, hogy attól, hogy valaki nem produkálja az összes jellemző auti tünetet, még simán lehet auti. Vannak magasan funkcionáló autisták, Aspergeresek, akikről "ránézésre" nem lehet megmondani, hogy autik.

Egyébként személyes tapasztalat, hogy kicsi korban még csak néhány tünet érzékelhető, úgy 4-5 éves kor körül jön elő a többi.

A pervazív zavar jelentése pedig pont az, hogy az egész személyiséget érintő zavar, tehát feltételezhető, hogy a szakemberek több területen is tapasztaltak problémákat, ha ez a diagnózis. Gyanítom, hogy később "finomítanak" majd rajta, ezért kérdeztem, hogy mennyire kisgyermek az a kisgyermek, mert 4-5 éves kor előtt még nem lehet pontos diagnózist felállítani.

(Nálunk az első tünetek másfél éves korban jelentkeztek, de pontos diagnózisunk - hosszas procedúra után - csak 5 és fél éves korban lett.)

2012. aug. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
2 és fél éves gyerekem kapta ezt a kódot. Megkésett beszédfejlődéssel vittem vizsgálatra és ott ezt kapta. Pedig más "gondom" nincs vele, csak a beszéd.
2012. aug. 23. 19:20
 9/23 A kérdező kommentje:
És hát... nagyon el vagyok keseredve...
2012. aug. 23. 19:32
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
No igen, 2 és fél évesnél még az égvilágon semmit nem lehet tudni. Ne aggódj, és akkor se legyél elkeseredve, ha esetleg valóban autizmus. Nagyon különleges gyermekek.
2012. aug. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!