Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » BNO: F84.9 Mit jelent ez a...

BNO: F84.9 Mit jelent ez a kód kisgyermeknél? Ez már autizmus?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 19:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

én másoltam be a kódokat.

nálunk ugyan ez volt, megkésett beszédfejlődés... mint írtam, ha autizmus gyanús, ha nem, a beszédre csak ez a kód van. nem egy olyan családdal találkoztunk ahol már biztosan makk egészséges a gyerek, csak a beszédével volt gond, náluk is az autizmus gyanút írták a papírokra, vagyis ezt a kódot.

mondjuk igaz a másik oldala az, hogy az autizmus tünetei 4-5 éves korra erősödnek fel annyira, hogy ki tudják mondani :(


szerintem ne ijedj meg, fejlesszetek, csináljátok a gyakorlatokat, nagyon kicsi, ilyenkor még nagyon jól kezelhető :)

2012. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
29%

Szia

Ha nem az autizmusba kód alá sorolták, akkor valószínűleg nem is az. Az autizmus legjellemzőbb tünete hogy a gyerek "átnéz az embereken", nem teremt kapcsolatokat.

Ezen kívül pl. [link] Jó ha tudod, hogy az autizmus diagnózist a korai fejlesztőkben állítja fel egy bizottság, amelyben több szakember is van. A gyermeked leírt problémája nekem nem tűnik olyan súlyosnak. Nem érdemes elkeseredni. Viszont ápolási díjra lehet, hogy jogosult vagy.

2012. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem a korai fejlesztőben állítják fel... ott max a gyanút és utána a vadaskertbe küldenek onnan
2012. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ezt a korai fejlesztő adta..
2012. aug. 29. 15:50
 15/23 anonim ***** válasza:
73%
Az én autista kislányom is ezt a kódot kapta. De miért nem az orvostól kérdezed meg?
2012. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
Szívesen megosztom tapasztalataimat 5,5 éves, autizmussal diagnosztizált kisfiúnk jelentős eredményekkel alkalmazott terápiáival kapcsolatban, mind szülőként, mind gyógypedagógusként és családkonzulensként. elérhetőségem: hapamada@yahoo.es
2012. szept. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

Aki gyógypedagógus kérdezném hogy nem szakmai hiba 2.5 éves nem beszélő (megkésett beszédfejlődésű) gyerekre "ráhúzni" ilyen korán a f 84.9-et??

Az én fiam is megkésett beszédfejlődésű volt, mégis 2.5 évesen sehol semmilyen szakember nem húzott rá semmilyen kódot vagy diagnózist mert ezt túl korainak ítélték meg.

Neki sem volt más egyéb baja, "csak" a beszédje, kommunikációja.

Most 5 éves nem meghatározott nyelvi fejlődési zavar nevű diagnózist kaptunk a Tanácsadóban és a Vadaskertben is!

2012. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

17. válaszolótól kérdezném hogy a diagnózisuk mit takar?

Írhatok Neked privit?

Köszi!

2012. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%

Kislány, vagy kisfiú?

Mert a megkésett beszédfejlődés lányoknál 2 évtől van, fiúknál 3 évtől.

2012. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem mi lett veletek végül?

Mi is ezt a kódot kaptuk meg diagnózisra, de az epikrizis részbe azt írta a Vadaskert megfigyelésük alapján a kislány autizmus sprektumzavarral él.

2013. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!