Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha nem akar a...

Mit tegyek ha nem akar a babam szilard etelt enni?

Figyelt kérdés
7es fel honapos kisfiam csak anyatejet akar enni,probaltam kicserelni a 10 orai szoptatast etelre,de nem akarja elfogadni,csak tejet inna,tobb fele ennivalot is keszitek neki,eszik par falatot es ennyi.Mas is volt igy?Akkor mit tegyek ha nem eszik szilard etelt,ne eroltessem,adjak neki tejet?vagy ne kapjon semmit?Mas h csinalta?Koszonom elore is a segitseget.
2012. szept. 2. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugi! Minden baba 1-2kanálnyit kóstol az elején. Ne készíts többfélét, azzal a sok szokatlannal még jobban stresszeled. Ha másnap is ugyanazt készíted, már lehet, hogy ismerősként hat, és 4 kanállal eszik belőle.

Légy nyugodt és sok sikert!

2012. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ennyi idősen még az én lányom is csak 1-1 kis kanállal evett, sőt még később is...

ne erőltesd, az anyatejnél nincs neki jobb, semmi gond nincs ezzel.

Amit írt az előző is, hogy ne akarj minden nap új ízt adni, ne próbálkozz, hogy mi ízlik neki, mert semmi nem izlik, csak a tejcsi. :-))

3-4 nap nyugodtan kínálhatod mindig ugyanazzal, hogy szokja az ízeket, és ha vmit elfogad, akkor keverj hozzá vmi mást is..

Pl. erre gondolok:

1,2,3, nap alma, negyedik nap elfogadja, akkor másnap kevernék neki hozzá egy nagyon nagyon pici főtt rízst, vagy főtt krumplit, majd ha azt is megeszi, akkor az almát kivenném, és helyettesíteném mondjuk barackkal, vagy répával. tehát krumli+barack, vagy répa...


én így csináltam, de nekem is nagyon nagyon sokára fogadta el, már tök kivoltam, hogy csak dobálom ki a bébiételeket, míg más gyereke már fél üveggel megevett, az enyém csak 2 kanálla, vagy még azt sem...tudom milyen, de ha stresszelsz, még rosszabb..

kitartást! :-))

2012. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a tanacsokat,rengeteg turelem kell,nem konnyu,de lassan csak rakap az etelre,remelem.
2012. szept. 7. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!