Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Maradt valaki gyes után...

Maradt valaki gyes után tovább otthon kruppos gyerekkel?

Figyelt kérdés
A kisfiam kruppos, és az ismerőseim szerint otthon lehet maradni az ilyen gyerekekkel tovább. Érdekelne hogy ez hogy működik.
2012. szept. 17. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a kruppra ez vonatkozik-e, de létezik olyan, hogy meghosszabbított GYES tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek esetén. A gyermek 10 éves koráig jár, mellette lehet korlátlanul dolgozni. Emelt családi pótlék jár.


Hogy nektek jár-e, azt a gyereket kezelő szakorvos tudja megmondani, ugyanis ő adja ki azt az igazolást is, amivel a Magyar Államkincstárnál tudod intézni a dolgokat. Szóval mindenképpen a szakorvost kell felkeresni ebben az ügyben!

2012. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. szept. 18. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! én ugy tudom, hogy a krupp nem számít tartós betegségnek. Sikerült már utánna járnod a kérdés kiírása óta? Ha igen, légyszives megírnád? köszönöm
2012. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

November 30.-án kell mennem oda, ahol eldöntik.

Ha nem számít annak, akkor most változott meg, mert az unokatesóm 10 évig volt a fiával gyesen emiatt.Bár azt mondták nekem, hogy csak akkor jár, ha évente többször kórházi kezelést igényel, de ez engem felháborít, mert az első rohamánál a mentő kórházba vitt minket, ott kitanítottak mindenre, hogy kezeljem, és többé nem lesz kórház.Így is lett. Havonta rengeteg pénzt költünk gyógyszerre, hogy ne fulladjon be. A szomszédasszonyom mind a két gyerekére kapta, évente háromszor vitette a gyereket kórházba, szándékosan nem adva a hörgőtágítót, és járt neki. Holott az én gyerekem is van olyan beteg mint az övé, csak én megelőzöm a befulladást. 5 hete járunk oviba , 8 napot volt eddig, mindig beteg.

2012. okt. 7. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!