Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináltok olyankor ha már...

Mit csináltok olyankor ha már nem bírjátok tovább? Hogy szoktatok kikapcsolódni?

Figyelt kérdés

Néha elgondolkodok,hogy csak az én gyerekem ilyen rossz?Vajon mit rontok el a nevelésében?

Ma teljesen kiborultam idegileg...

20hónapos kisfiam nagyon aktív,mindig is szokott rosszalkodni de eddig tudtam kezelni a helyzeteket.Úgy érzem egyre jobban feszegeti a határait és ma tetőfokon művelt mindent.A boltban kiszórt egy zacskó tésztát,folyton elmászkál mellőlem.Állandóan kiakar szaladni az utcára.Néha alig bírom megfogni.Komolyan mondom mire bevásárolok teljesen leizzadok.Nem akar enni,könyörögni kell minden falatért.Hulla fáradt de nem akar aludni....Ma már annyira kibuktam tőle,hogy mikor csuklóig nyomta magát a popsikrémbe rácsaptam a kezére.:( Aztán persze elsírtam magam ő meg csak nézett a hatalmas nagy szemeivel és megígérte,hogy jó kisfiú lesz.Most aludt el pedig ebéd után szokott és meg még mindig bőgök nem bírok megnyugodni.

Senki nem segít,mindenhová viszem magammal.Néha az egyik mamája elviszi fél napra....


2012. szept. 26. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kerüld a konfliktushelyzeteket:


boltba babakocsival menjetek

sétálni forgalmas utaktól távol

ne hagyd elől a popsikrémet

legyen nálad valami apróság ha intéztek valamit amit végszükség esetén előkapsz szórakoztatni. pl laporello mesekönyv, kisautó, mesekártya.

Ha látod hogy készül valamire próbáld elterelni a figyelmét.

Vásárlásnál vondd be, adj neki feladatot ha nem babakocsiban van. Pl rakja a krumplit ő a nejlonba. Ha van kis bevásárlókocsi tologassa azt...

2012. szept. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe a szuperdada sorozatot, youtube-on fent találsz egy csomó részt "supernanny" néven. Ha nem is értesz angolul, nagyon beszédesek az események! Pont ilyen problémákra ad megoldást, mint amiket felsoroltál! Meg lehet oldani!
2012. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Beteszed a járókába vagy az ágyába és ott hagyod. 5-10 percig őrjöng esetleg, de aztán rájön, hogy nem ér el vele eredményt, és abbahagyja. Ez nem a "nem szabad sírni hagyni" esete. Azt sem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjön. Meg kell tanulnia, hogy bizonyos dolgokat nem szabad. Utcára kiszaladás ellen ott a gyerekpóráz, nagyszerű találmány. Ennek a boltban is hasznát veszitek, hogy ne kószáljon el és ne tegyen rossz fát a tűzre. Ha hulla fáradt, de nem akar aludni, nálunk a berakom az ágyába és ott hagyom vált be - mára egy nyikkanás nélkül elalszik.

Ha hagyod tombolni, az ugyanolyan káros, mint ha a másik végletbe esnél át, és semmit nem engednél meg neki. Féken kell tartani, a normalitás keretein belül.

2012. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is ilyen volt. Tele energiával. Próbáld meg a készételeket és a nasikat vagy pl. cukros üdítők, kekszek, csokik kerülni. Ezek nagyon felpörgetik az arra érzékeny kicsiket. Az én gyerekem most kezdte az iskolát de megfigyeltem ha nálunk vannak a barátaival és kólától csokitól felpörögnek. Képesek szétszedni a lakást. Ha jóllakatom őket valami egészségessel akkor eléggé higgadtak maradnak.

Az én gyerekem akkor is ilyen volt ha túlpörgött vagyis annyira fáradt volt már hogy attól nem tudott aludni.

Ha elkezdi az ovit kell neki valami aktív sportot nézni. Meglátod sokkal ügyesebb lesz mint sok nyugodtabb gyerek.

2012. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!