Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Apuka nem fogadja el a diagnóz...

Apuka nem fogadja el a diagnózist - járt már így valaki?

Figyelt kérdés
1 éve tudjuk, hogy a gyerek sni, de az apja tagad, nem fogadja el. Szerinte csak lasssan érő a gyerek. Beszélni sem lehet vele erről.Mit lehet ilyenkor csinálni?

2012. okt. 11. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy párt ismerek ahol az apuka nem tudta elfogadni a fogyatékos gyerekét, pedig idegennek is elég szembetűnő volt.

Szerintem adj egy kis időt még neki. Vegyél neki erről szóló könyveket, hogy ettől még nem lesz rossz apa ha beismeri, mert ő is tudja csak kimondani nem tudja.

2012. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
nekunk eleg sok sni gyerkoc van a kornyezetunkben, a szulok, nagyszulok gyogypedagogusok a csaladban. azt javasolnam, hogy az Apa ismerkedjen meg hasonlo sni gyerekek szuleivel, leginkabb mas apukakkal, biztos vagyok benne, hogy a fejlesztesek soran megjelennek apukak is, talan ha lat mas csaladokat hasonlo helyzetben, nem fog felni szembenezni a sajat helyzetevel... ez egy lassu folyamat es foleg a ferfiaknak ijeszto...turelem.
2012. okt. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, nálunk a pedagógus apuka, aki fél életében SNI-s gyerekeket tanított, nem fogadta el, hogy a saját gyereke SNI-s. Sok időbe telt, mire belátta...

Én nem foglalkoztam a véleményével, mert tudtam, hogy a gyerek érdeke, hogy kapja meg a megfelelő fejlesztést.

A ti esetetek még jónak mondható, a legrosszabb, amikor MINDKÉT szülő homokba dugja a fejét és kijelentik, hogy nincs a gyerekkel semmi gond... sok ilyen van.

2012. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen régen férjem volt ilyen de az évek multával megnyugodott mert a gyerekeink etöl még 2 hihetetlenül eszes gyerekek.

amugy mi a baja gyereketeknek mert az sni egy fogalom de etöl még lehet beszédfogyatés vagy autista is.

2012. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
autista
2012. okt. 12. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Legalább annyit vigyél keresztül, hogy a speciális módszereket, rajzos napirend, környezet megszervezése, stb.

Akkor végül is nem gond, ha az elnevezést elutasítja.

2012. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon tág fogalom az, hogy a gyerkőc SNI-s. Engem is ide soroltak be a Nevelési Tanácsadóban, mert tanulási, és beilleszkedési zavaraim vannak (legfőképpen tanulási).


Mellesleg az én apám sem nézte jó szemmel, de muszáj volt beletörődnie.


18l

2012. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!