Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális vagyok? Nem tudok...

Normális vagyok? Nem tudok rendesen tanulni!

Figyelt kérdés

8.-os lány vagyok.

És azért aggódom nagyon, mert ugye most lesznek a felvételik, stb., és pont ilyenkor kellene nagyon ráhajtani a tanulásra meg minden, de egyszerűen nem megy.

Vannak tantárgyak, amikből úgy is jó vagyok, hogy nem is tanulok egy szót se, csak emlékszem az órán folytatott beszélgetésekre és így mondjuk irodalomból eddig csak ötöseim vannak.

Viszont vannak tantárgyak, amik azért nehezebbek, ilyen mondjuk a töri is és töriből pl. csak vázlatból tudok tanulni. A tankönyvet akárhányszor elolvashatom, nem maradnak meg a dolgok, csak akkor, ha vázlatba foglaljuk órán és akkor azt tanulom meg. Viszont olyankor a tanár mindig cseszeget, hogy látszik, hogy csak a leglényegesebbet tanultam meg.

Normális vagyok? Miért van ez?

14/L


2012. okt. 22. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az agyaddal biztos nincs baj,ha sokszor kapsz ötöst irodalomból. szerintem csak rosszul tanulsz. többszőr olvasd át az anyagot,húzd alá a lényeget,és csinálj magadnak vázlatot (de ne csak azt tanuld meg)

ha kicsit szorgalamasabb leszel nem lesz gond

2012. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom.
2012. okt. 22. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok,engem csak egy ember bíztat,a többi meg lehúz..azaz egy ember nem anyám,hanem unokatesóm felesége.Ő matekozik velem,meg mindent elmond,megtanít,amit nem tudok!Szerintem te is kérj segítséget valami empatikusabb ismerősödtől,hogy hallgasson meg,miután megtanultad a házit.:) Azt tanácsolom,hogy először hangolódj rá a tanulásra,aztán utána olvasd el az anyagot.Próbáld értelmezni,húzkodd alá a szöveget.:) Rendszerezd a tanultakat,használj színeket,beszélj hangosan,verstanulásnál énekelhetsz is esetleg,nem baj ha nincs jó hangod..én kipróbáltam és bejött,csak mindig attól féltem,hogy felmondásnál is énekelni fogom.xDD Aztán persze sosem lett így,és ment hibátlanul.Persze mindig izgulósabb voltam.


17/L

2012. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!