Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Csak akkor lehet valaki...

Csak akkor lehet valaki autisztikus/autista, ha nem tart szemkontaktust?

Figyelt kérdés

Kb. egyenlő arányban vannak nálunk a tünetek. Vannak nagyon jellemzőek és nagyon NEM jellemzőek. Ezt másképp nem tudom megfogalmazni.

Pl. szemkontaktust tart, ellenben tárgyakat pörget/forgat egyfolytában. Stb..


2012. júl. 4. 01:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Vagy, még eszembe jutott ez:

nem ragaszkodik rituálékhoz, tárgyakhoz/ sosem puszilt még meg engem, pedig 3 éves elmúlt.

2012. júl. 4. 01:34
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Nincs ezeknek a zavaroknak olyan tünete, ami mindenképpen, mindenkinél előjönne. Egy csomó ilyen készség tanulható, és annak az autista hajlamú embernek, aki megtanulta, már nem okoz problémát a hiánya. Az a lényeg, hogy ne aggódj: ha sok jellemző tünet hiányzik, akkor semmi komoly baj nincs a gyerekeddel.


Viszont már egy-két apró képesség hiánya is nagyon bosszantó tud lenni az embernek az életében. Szerintem az lenne a hatékony, ha továbbra is figyelnéd, miben vannak problémái a gyerekednek (különös tekintettel az autisztikus dolgokra, mert azok valószínűbbek), és azt szükség szerint elmagyaráznád. Én például addig utáltam nagyon boltba menni, amíg anya el nem magyarázta, hogy lehet "lerázni" az eladót, ha mindenáron beszélni akar velem, mert segíteni akar. Utáltam ezt a kommunikációs helyzetet és féltem boltba menni. Most már tudom, hogy azt kell mondani, hogy "köszönöm, csak nézelődöm", és akkor békén fog hagyni.

2012. júl. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Az autista emberek sokfélék, változatos tünetekkel. Az én autista gyerekem tart szemkontktust, sőt ölelget puszilgat (sajnos idegeneket is simán, mivel nem érti, nem érzi a határt). Nem pörget dolgokat, és nincs feltűnő mániája. Mégis az, más tünetek alapján.

A vadaskert alapítvány honlapján van egy kérdőív, azt érdemes lenne átnázned, vagy akár felvenned velük a kapcsolatot, ha kételyeid vannak (nem fizetős, gyermekpszichiátria).

2012. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Jaj már! Olyan állati divatos lett autisztikus tüneteket keresgélni a gyerekeken. Hagyd már békén szegényt, játsz, foglalkozz vele, ne azt stíröld, hogy mikor mi nem tetszik neked a viselkedésében. A gyógypedagógusok zsírosra keresik magukat ezen az egész témán, te meg nyumasztod a gyereket azzal, hogy nem vagy képes őt elfogadni.
2012. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
B+ utolsó!!!! Divat fogyatékkal élőnek feltüntetni a gyereket? Bárcsak divatból lenne így, és nem igazából. Ne merészelj ilyeneket írni máshova, elég nagy gond ez a magadfélék nélkül is....
2012. júl. 26. 22:52
 6/6 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm! Csak indulatos lettem csöppet. Még az elején tartunk, idővel hátha közönyössé válok az "ilyenfélék" iránt.
2012. júl. 26. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!