Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges, hogy valamilyen...

Lehetséges, hogy valamilyen mentális betegségű a 3éves gyerekem? Mikre utalhatnak ezek a tünetek, viselkedési problémák?

Figyelt kérdés
A kislányom júliusban múlt 3éves.Szépen fejlődött,kisbabaként mosolygós mindenevő,érdeklődő volt.Nagyra nőtt 3és fél évesen 102cm és 19kg.Az utóbbi hónapokban elköltöztünk és ameddig nem volt készen a lakásunk a nagyszülőknél volt.Sajnos messzire költöztünk és így egész nyáron nem volt velünk.De jó helyen volt,a Balatonon és nagyon élvezte.Most viszont amióta ismét velünk van észrevettük,hogy megváltozott.A költözködés előtt ő egy szabálykövető,kiegyensúlyozott ,szobatiszta igaz néha ritkán bepisilt éjszaka,de kedves szóogadó kislány volt.Első amit észrevettem nála,hogy folyamatosan jár a lába evés közben.Minden más érdekli csak nem az étel.Inkább csak inna mint enne,és egy étkezés kész kínszenvedés a számára.Szinte undorral eszik,mindent kiköpköd és nyöszörög evés közben.Már nem akar egyedül enni,holott régebben nem is engedte hogy mi etessük.Egyfolytában beszél,és mindent húszszor megkérdez,de a válaszokra nem igyel.A szemkontaktus néha csak akkor tartja meg ha erélyesebben rászólunk.Néha meg sem hallja ha hozzá beszélünk.Örökké csitítgatnunk kell mert borzasztó hangosan beszél és játszik.Sokszor visítozik játék közben,és ha rászólunk azt mondja nem ő volt hanem a gyerekek.Sok mindenben látok ismételt dolgokat mint pl ha mesét olvasok mindíg ugyanannál a mondatnál ugyanazt megkérdezi,vagy egy dolgot többször elismétel.Ha leszidjuk valamiért,nem érzem hogy felfogja,ami abban nyílvánúl meg ,hogy elkezd folyamatosan minket utánozni,amiket mondtunk neki.Van olyan is ,hogy szidás után érthetetlen hisztiroham jön rá amiből nem tudjuk sokszor órákig kihozni.Van ,hogy hiszti után lenyugszik aztán egyszer csak mint valami hullám ismét kitör belőle és még a hideg vízzel való ijesztegetés sem segít.Nála az a játék általában,hogy mindent kiborít a szobája közepére aztán egy valamit kiválaszt és átmegy a mi szobánkba,vagy a konyhába játszani vele.Viszont sikerült ránevelnünk a rendrakásra,de ezt is érdekesen éli meg.Ha például mondjuk neki,hogy jöjjön enni mert kész az ebéd,addig nem jön ameddig rendet nem rakott.Sokszor kiabál velünk,és követelődzik.Van hogy tiszta erővel rázza a fejét,mondjuk abbahagyja sokadik rászólásra.Néha pedig annyira megfeszíti egész testét,hogy beleremeg.Ilyenkor a szemei teljesen kidüllednek.Mostanában megint elkezdett ágybapisilni,és éjszakánként felsikít néha hisztiroham jön rá álmából felriadva,és olyankor alig lehet lenyugtatni,csak folyamatosan azt hajtogatja,rosszat álmodott és hozzam ki belőle.Felesel és volt olyan is ,hogy egy dühkitörése alkalmával tiszta erővel nekiment a nagymamájának akit majdnem fellökött.Volt olyan is hogy véletlenül belémrugott és amikor feljajdultam kinevetett.Én próbálok következetesen megbeszélni vele,hogy ezt nem szabad csinálni.Ha ügyes volt megdícsérem,de valahogy még is azt érzem nagyon sok probléma van vele,és nem haladunk előrébb,inkább visszafelé.Összevegyítve:kezelhetetlen és úgy érzem itt valami mentális probléma van,csak én nem értek hozzá.Én szeretném ha ő egy boldog kiegyensúllyozott kislány lenne,de nem az,én legalább is ezt érzem.Vannak jó pillanatai amikor tündérien viselkedik,odabújik elmondja,hogy szeret,és ilyen napokon minden olyan amilyennek szeretné az ember hogy legyen.Aztán mintha elvágták vona,teljes fordulat és jönnek a problémák.Evési gondok azok mindennaposak,volt olyan hogy reggelin kívűl nem volt hajlandó semmit sem megenni.Sajnos kezdek már én is türelmetlenné válni és ez nem jó,mert higgadtnak kellene maradnom,de egyszerűen ez a tehetetlenség felőröli az idegeimet.A párom sokat dolgozik és ő sajnos nem türelmes a gyerekhez,és sokat veszekszünk is e miatt.Én úgy vélem nekünk szakember segítségére van szükségünk,mert nem tudjuk megoldani ezt a helyzetet.Kérem,esetleg aki tud ilyennel foglalkozó oldalt,írjon egy párat.
2012. nov. 10. 23:37
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
66%
Nem akarok értelmezési órát tartani Neked, nem az én tisztem, általánosban megtanították. Ha figyeltél volna, el tudod olvasni és értelmezni a mondatom lényegét, ami nem egyezik azzal, ahogyan Te beállítod.
2012. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
29%

Kedves drága 80%-os tökéletes szülő? Szerinted mennyivel lesz jobb annak a gyereknek, ha te még pluszban terheled az anyuka lelkiismeretét? Hmmm??

Részemről ennyi, el sem olvasom, ha 80%-os választ látok.

Kedves Kérdező! A legjobbakat nektek!

2012. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Nem kell az én lelkiismeretemet terhelni,mert eléggé ki van amúgy is.Félelem van bennem,mert akaratomon kívűl okoztam a gyerekünknek lelki traumát ami miatt ilyen tünetek jelentkeznek nála.Én is tudom,hogy ez válthatta ki nála ezt a folyamatot.Nagyon megijedtem és kétségbeestem.Sok segítséget kaptam a segíteni akaró kedves válaszoló Anyukáktól.Sokszor nehéz eldönteni mikor mi a helyes.Egyik anyuka írta,hogy ha kérdezi a gyermeke,hogy szereti-e akkor átöleli és azt mondja neki,hogy igen és ,hogy nem az elvárásait mondogatja neki.Igen csak itt egy probléma van,mert szerintem ha a gyermek valami rosszaságot tesz és mondjuk beáll a büntisarokba ahol ott kell állnia ahány éves annyi percet akkor ha megszakítom a büntetési idejét azzal,hogy elhozom onnan és átölelem,akkor hol a következetesség?Imádom a kislányom,és igen sokszor ezt tenném,de tudom ezzel hiteletlenné válna a nevelésem.Az ölelés a büntik után megszokott történni,és akkor mindent meg is beszélünk együtt.Igen az autizmus nem elmebetegség,a pontos leírását nem tudom,hiszen nem vagyok szakember,viszont látom a gyerekemen,hogy valami más és szeretném ha rendbejönnének a dolgok.Az éjszakai bepisilésre most azt találtam ki,hogy minden éjjel amikor eddig történtek a bepisilések,abban az időben felkeltem és megpisiltetem.Tegnap éjjel volt az első próba és nem volt bepisilés az ágyba.Nagyon örültünk neki,és megtapsoltuk megdicsértük érte.Egyébként nagyon nehéz jó szülőként megállni az embernek a helyét.Mert nekünk ő első gyermek,nincs még tapasztalatunk.Én nem is gondoltam volna ,hogy ilyen problémát fog okozni,hogy ennyi ideig a nagyszülőknél marad.Én mikor gyerek voltam én minden nyarat a nagyszüleimnél töltöttem,és nálam nem okozott semmiféle lelki traumát sőt élveztem a nyaralást.Az én kislányom sajnos másként élte meg ezt a dolgot,de hát nem vagyunk egyformák.Én a gyerekkoromból ezt a tapasztalatot hoztam magammal,és ez volt az én példám.Egyébként amíg távol voltunk egymástól majdnem minden nap skypeoltunk egymással.Nem gondoltam ,hogy ekkora baj lesz belőle,és hogy ő ezt így éli meg.Én úgy láttam jól érzi magát a mamánál.Tegnap viszont volt egy kis előrelépés.Már kezd puszit adni.Együtt néztük a TV-ben a mesét és elkezdett puszilgatni.Átölelt és azt mondta szeretlek anya.Aztán felsorolta ,hogy még kiket szeret.Apa,Mama,Papa....Nagyon meghitt volt.A fejrázást is egy pár napja nem csinálta.Lehet kezd megnyugodni,és ez által én is.Rám az is nyugtatólag hatott,hogy itt kibeszélhettem a problémákat.Nagyon köszönöm a segítséget és a jószándékot.Kívánom minden hasonló helyzetben lévő szülőnek,hogy rendbejöjjön a kis gyermekük.:)
2012. nov. 13. 12:06
 34/42 anonim ***** válasza:
52%

"Ha figyeltél volna, el tudod olvasni és értelmezni a mondatom lényegét, ami nem egyezik azzal, ahogyan Te beállítod."


A szövegértelmezéssel inkább neked vannak gondjaid. Ketten, akik autizmus spektrumzavarban érintett (és nem elmebeteg, mert ezzel most konkrétan leelmebetegezted Einsteint, Newtont, Darwint és Mozartot) gyermeket nevelünk, leírtuk, hogy vannak egyértelműen autisztikus tünetek. Nem, nem konkrétan a "hisztikre" gondoltunk, hidd el, azzal itt mindenki tisztában van, hogy ez egy reakció valamire. De a szemkontaktus hiánya, az idegenek ölébe ülés, a repetatív mozgások, a beszédkényszer - nos, ezek nem indokolhatóak azzal, hogy a kisgyermek nyáron a nagyszülőknél volt.

Én Aspergeres gyermeket nevelek, tudom, hogy őt is megviselik - az átlagnál jobban - bizonyos dolgok, ezeket ugyanúgy fel kell dolgozni, kezelni kell, mint bármelyik másik kisgyermeknél.

Én azt írtam, hogy HA autizmus spektrum zavar áll a háttérben, akkor más módszerek jönnek számításba.


Kérdezőnek: a kislányom évekig nem adott nekem egy puszit. Egy este elbeszélgettünk arról, hogy a puszi a szeretet kifejezésének a jele, és ha majd nagy lesz, és lesz férje, gyerekei, akkor bizony nekik is jól fog esni a puszi. Sokat beszélgettünk erről akkor este. Másnaptól adott puszit, és onnantól én is adhattam neki.

2012. nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
menj el egy nevtanba, vagy a vadaskertbe kérj időpontot, ne itt kérj tanácsot, hanem szakembertől, ha ez téged megnyugtatna...bár szerintem biztos nem autista a kislányod, és pszichés betegsége sincs, csak a veszteséget, a változást kellene segíteni neki feldolgozni, ehhez jól jöhet egy pszichológus..
2012. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Drága Anyuka,

én azt látom a soraidból, hogy Te nagyon is lelkiismeretes és szerető édesanya vagy! És bizony még a nagyon szerető és nagyon lelkiismeretes emberek is követnek el hibákat. Én a magam részéről nagyon fontosnak tartom, hogy ne csak következetesek, hanem hitelesek is legyünk a gyerek előtt. A kislányodnak is nyugodtan elmondhatod mindazt, amit most nekünk elmondtál, úgy, hogy ő is megértse. Hogy mire gondolok? Pl.: Emlékszel a régi házunkra, ahol laktunk apával mielőtt ide jöttünk? Én nagyon szerettem ott lakni. Te is? Nagyon elszomordtam, amikor el kellett jönnünk onnan, de most már kezdem megszeretni ezt a házunkat is. Ugye, milyen jó helyet találtunk itt a macidnak is? Ugye milyen jó ez vagy az itt? Nehezen telt a nyár és nagyon hiányoztál nekünk. Sokat sírtam, amiért nem lehettünk együtt nyáron. Apának is nagyon hiányoztál. Biztosan mi is hiányoztunk Neked, ugye? Talán egy kicsit haragudtál is ránk, amiért olyan sokáig nem találkoztunk. De most már beköltöztünk ebbe a szép házba, és most már mindig együtt maradunk, és a következő nyáron csuda jó programokat fogunk majd csinálni. Te mit szeretnél, hogy legyen? Sokat-sokat mesélnék, beszélgetnék vele erről a nehéz nyárról, kis meséket is lehet keresni, vagy eljátszani rövid macikkal, babákkal és mindig hozzátenni, hogy ez egy kivételes eset volt és mi mindent megteszünk azért, hogy most már együtt maradhassunk. Mesélj nyugodtan a saját érzdelmeidről a gyereknek! Ebből fogja megérteni, hogy nincs semmi baj vele, amiért haragot, dühöt, csalódottságot érez, hiszen ezek természetes emberi érzelmek! És szeretni, és ölelni, sok-sok testi kontaktus, amennyi neki jól esik és elfogadható és az érzékenyebbek fogják be a fülüket: egyszer-egyszer még következetlenek is lehetüni a szeretet javára... Szóval kedves Anyuka, nincs minden veszve, semmit ne aggódj, ha valaki ennyit tud a gyermekéről, mint te, ilyen jól ismeri és szereti, annak meglesz az eredménye! Biztosan nagyon sok nehéz nap lesz még, de hát melyik családban nincsenek? Segítséget kérni pedig bármikor lehet, hiszen mindannyiunkkal megtörténik, hogy elveszünk saját lelkünk útvesztőjében, (hát még a gyermekünk lelkének útvesztőjében :)). Szép napot és sok boldogságot Egymásban!

2012. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló.Köszönöm neked az együttérző szavakat,teljesen meghatódtam.Nagyon jó tanácsokat kaptam tőled.Így még nem beszélgettünk a kislányommal,mert valahogy féltem kicsit a múltról beszélni.Próbáltam inkább elfelejtetni vele,hogy mi olyan sokáig "magára" hagytuk.Valahogy ha szóba jött ez a téma inkább másfele tereltem a beszélgetést,mert azt szerettem volna hogy elfelejtse a történteket.De ha belegondolok igazad van,mert tényleg ki kell beszélnie neki az akkor megélt lelki fájdalmat,és nekünk sem ártana egy ilyen lelkizés.Már ma le is ülök vele.Egyébként ma sajnos újjabb fura kényszermozgást figyeltem meg nála.Játék vagy evés közben összerándul mintha a hideg kirázná.Nem tudom mik ezek nála.Jaj csak ne legyen nagy baj.:(
2012. nov. 16. 13:42
 38/42 anonim ***** válasza:
37%

Figyelj, én vagyok az egyik, aki többször hozzászólt, hogy autisztikusnak gyanítom a tüneteket (nem anyuka vagyok).

Annyira sajnálom, hogy így őrlöd magad! Figyelj, tényleg nagy könnyebbség lenne, ha elvinnéd a kislányt, és szakember felmérné. Vagy azt mondják, hogy csak aktuális trauma, és gyertek el párszor, vagy mond egy diagnózist, hogy mondjuk Asperger, ahogy itt az egyik anyuka is beszámolt, és akkor meg azért nyugszol meg, mert tudod, hogy mivel állsz szemben, mire számíthatsz, mit kell figyelembe venni a nevelésénél.


A legrosszabb választás az, ha NEM mész szakemberhez, és szétizgulod magad. Hidd el, a Te stresszed a kislányra is átragad, tudod, ő jórészt átveszi a Te érzéseidet...


Ne félj, indulj, hidd el, az egész családról le fog kerülni egy nagy súly.

2012. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
én szülőként azt gondolom, h a kislányban ez hatalmas trauma, semmi más. amit idővel fel fog dolgozni, de beszéni kell róla. szerintem őt nem kell semmiféle szakemberhez cincálni, tényleg max. gyerekpszichológus, de azt is csak akkor, hha nem rendeződik a dolog. anyuka, én látom, h jó anyukája vagy, de az ő lelki helyrerázódásához az kell, h te is egyenesbe gyere. igenis, nézz szembe a múltatokkal, h el kellett költözni, h nem volt veletek, és beszélni kell erről a kislányoddal is, nagyon-nagyon sokat. ő még pici, képzeld bele magad a helyzetébe, 3 éve él ebben a világban. számára hihetetlen és felfoghatatlan dolgokon ment át. látja rajtad, h hatalmas benned a szorongás, ez még jobban összezevarja. menj el pszichológuhoz, te, ne a kislányt vidd szakemberhez! lépj túl azon, ami történt, akkor tudsz 100%-ban jó anyuka lenni és segíteni őt abban, h túl legyen azon, ami történt. sok sikert hozzá! :)
2012. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:

5-6 válaszolóval egyetértek, engem is magamra hagyott az anyám, óvodás koromba, egy csoportot jártam ki úgy, hogy nagyszülőknél voltam, anyám meg kitudjahol...

anyám szerint csak pár hónap volt

Sztem nem tudod, mit élt meg a lányod akkor amikor magára hagytad. Ha egy gyereket otthagyják a szülei, teljesen mindegy, hogy miért, mikor visszamész hozzá, már nem az anyja leszel neki, hanem egy idegen.


Ezzel nem megsérteni akarlak, de ez így működik! Ha szidod, nevelőbe viszed, azzal csak tovább ártasz neki. légy inkább türelmes. én is az eset után lettem befelé forduló, bizalmatlan. utána végig árvának éreztem magam.

2012. dec. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!