Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van olyan közötettek aki ért...

Van olyan közötettek aki ért valamit a gyerek viselkedési problémához?

Figyelt kérdés
Van egy hat és fél éves lányom,három éves volt amikor elváltam az apjátol.Az apa elhanyagolja a látogatást,ezen sajnos nem tudok segiteni.Egy éve össze költözködtünk a mostani párommal,igyekeztünk oda figyelni arra hogy a kislány nehogy féltékeny legyen(hiszen eddig csak az övé voltam).Legnagyobb igyekezetünk ellenére is folyamatos problémát jelent hogy az ovodábol olyan visszajelzést kapunk hogy tulzottan szeretgeti a fiÚ pajtásait.Állandoan utánozza a nagyobb lányok viselkedését(föként a mozgásukat).Mi eddig is külön szobába aludtunk töle,az intimitást már abba kimeritsük elötte, hogy néha átkaroljuk egymást.Igen sulyos problémát jelent nekünk ez mert szinte olyan érzésem van mintha megbélyegezték volna az óviba öt és engem is.Ha valaki tud segitsen.Sokat beszélgetünk rola hogy vannak olyan dolgok amik nem illenek,de tiltani nem tudom hiszen egy nem vagyok az óviba,a másik az hogy lehet hogy gátlásos lesz ha felnött lesz.
2011. máj. 26. 13:33
 1/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
88%
Nem biztos hogy a ti hibátok, nekem két gyerek van kicsi korkülönbséggel, a nagyobb is riszálja már a seggecskéjét. A barátnőmnek is ugyanilyen korú lánykái vannak, neki meg a kisebbik olyan hogy a fiúkat csókolgatja már az oviban.
2011. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy nekem az óvonök azt mondták ettöl már ök esnek zavarba.Imádja a kislány Sakirát nagy példaképe mi falun lakunk itt nincs hastánc oktatás ö hastáncos akar lenni.A mozdulatok vonagló szerüek.De nem is ez a baj hanem az hogy csak a fiukra koncentrál és simogatja öket.Mármint nem olyan értelembe de ezt az óvodába bele írták az iskolába szánt jellemzésbe.
2011. máj. 26. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg meg kéne válogatni, miket nézhet a tv-ben. Lehet, hogy a klipekből veszi a viselkedésmintát, sajnos sokszor olyan erotikus megoldású egyik-másik, hogy csak lesek.
2011. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én egyszer hallottam ilyen kislányról óvónő ismerősőmtől. És az a kislány is ennyi idős volt, mint a tied és bizony azt mondta az óvónő, hogy ledöbbentek, mert ilyet még nem láttak, szinte szó szerint rávetette magát a kisfiúkra és bizony szexuális aktust imitált, meg levetközött, a nuniját mutogatta. És lefogni sem tudták úgy bevadult.


Én megkérdezném mit tanácsolnak az óvónők, mert biztos nem szimpla szeretgetésről meg Shakira hastáncának utánzásáról van szó. De mindenképp tanácsát kérném egy gyerekpszichológusnak is. Mert ez nem természetes viselkedés pláne egy hat és féléves gyereknek már lennie kéne szégyenérzetének is.

2011. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Keresd fel a legközelebbi nevelési tanácsadót.

[link]

2011. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Óvodáskorban erőteljesen jellemző az utánzás mint olyan, de még némileg a kisiskolás korban is jellemző. Ez teljesen természetes és szükséges része a fejlődésüknek, idegi érésnek, (látens) tanulási folyamataiknak. Különféle gyermekcsoportokból van némi tapasztalatom, de amikor babysitterkedtem egy akkoriban 5 éves kislánnyal, a tv-ből gyakorta másolta a "nagylányokat", és viszonylag gyakori jelenség, hogy az ovis kislányoknak imponálnak a nagylányok külsőségei: ő is akar hatalmas ciciket magának, pl. tesz két labdát a polója alá, ő is akar nagymenően mozogni (az említett Shakira, hastáncszerű, erotikus mozgás), és persze egy 6-7 éves nem fogja fel igazán (pláne nem egy kisebb gyermek) hogy ez erotikus mozgás, és azt sem, hogy pontosan mi is az erotika. A lényeg, hogy az ilyentén utánzási hajlamával általában semmi baj nincs (sőt, általában véve nélkülözhetetlen tényező a fejlődésére nézve az utánzási hajlam),

AZONBAN:

én nem engedném meg a tv nézést 6 év alatt (hajlok afelé, hogy 8 év alatt sem és semmi mozgóképet), ennek számtalan pszichés oka van, a kisgyermek tudata nem képes feldolgozni az iszonyat mennyiségű vibráló képkocka tartalmát, ráadásul nem kivánt viselkedési mintákat, romlott értékrendszer kialakítását válthatja ki, építheti a televízió, és más mozgókép,sajnos.

Tehát ne csodálkozzunk, ha az amúgy TERMÉSZETES említett óvodáskori megnyilvánulás (sőt, kisiskoláskorban is még belefér intenzíven) túlzóan jelentkezik, bár túlzó szinten már problémát jelent! Tehát csak az esetben probléma ,ha olyan szintű, mint pl. ahogyan a kérdező utalt rá egy konkrét esettel: végletesen erotikus mozgáskultúrát imitál, és csókolgatja a fiúpajtásait - egyszerűen meg kell értetni vele, hogy ilyesmit

nem illik tenni! Nem dorgálva, nem büntetve, hanem kedvesen, barátian, ám de határozottan , lényegre törően, egyszerűen. Ennyi. Még nem késő , hogy a szülő korrigálja a nevelés terén, hogy megtanítsa neki, a társadalom mit tolerál és mit nem.

2011. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

... kis KIEGÉSZÍTÉSEM a fenti válaszomhoz:

Azt is vedd figyelembe (tegeződhetünk, kedves kérdező? :) ) , kérlek, hogy kb.3-7 éves korig tart a -hétköznapi nyelvezettel- "első kamaszkora" a gyermekeknek; Freud fallikus (férfi nemiszerv), genitális (nemi szervi) szakasznak nevezi a pszichoszexuális fejlődés tekintetében (ennek lelki analógiája, megfeleltetése is épp úgy hangsúlyos, mint a szervi, pl. a behatolás valahova, a kiváncsiság analóg a fallikus jelképiséggel, szervi szinten pedig 4 évesen tetőzik a kisgyermek hajlama a maszturbálásra, amit TILOS GÁTOLNI, mert természetes és elengedhetetlen fejlődés tényező!), teljesen normális, hogy ovisok a bokorba bújnak olykor és egymásnak a nemi szervüket mutogatják, mivel a nemi kíváncsiság és eleve a kíváncsiság is kiemelt életkori sajátosság ekkor! Épp az is tehát ,ha puszilgatják egymást ovisok, sőt, ha egyneműek teszik, az is rendben, mert a nemi identitás még nem alakul ki, csak kb. a 7. életévtől, fokozatosan.


Azért egészítettem ki most előző beírásomat, hogy kellően teljes képed legyen minden vonatkozásról e kérdéskörben, kedves kérdező, és ezáltal könnyebben át tudd látni a helyzet pozitív és negatív oldalát, valamint utóbbi megoldási lehetőségeit.


Mindezek ellenére a leírt eset valóban túlzó egy kissé, mivel ez már túllép a játékosság keretein és a társadalmi elvárások határait feszegeti, amiből gondja lehet a későbbiekben a kicsinek (túlzott erotikus megnyilvánulása a 6 éves lánynak), és a dolognak ezen oldaláról és ennek okaira az előző hozzászólásomban tértem ki.

2011. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
OFF: kimerítjük. nem kimerítsük.
2011. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!