Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A babám vak, mit csináljak?

A babám vak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 hónapos piciről van szó, mit tegyek? Tanácstalan vagyok...

2012. nov. 12. 19:08
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Már voltam a kiállításom és most tanulom a braille abc-t.
2012. nov. 13. 21:59
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy nagyon jól csinálod!!!! Bízz magadban! Csodálatos anyukája leszel!
2012. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

nagyon ügyes vagy!! Nagyon sok múlik az anyuka hozzáállásán.

Nekem van egy barátnőm, aki vak és szinte siket. És maximálisan teljes életet él, szépen beszél, lediplomázott, van egy férje és két gyermeke. És jól műkődik a kapcsolat!!


ismerem az anyukáját, egy igen erős nő, aki nagyon nagyon sokat foglalkozott a lánnyal (apuka elhagyta őket sajnos emiatt). És az anyuka nevelése és szeretete tette a lányt olyanná, amilyen most is. Nagyon nagyon büszke lehet rá.

2012. nov. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
90%
Én is megerősíteni tudom, hogy nem lesz hiányérzete. Számára majd azt lesz furcsa elképzelni, milyen lenne látni. Az lesz számára a természetes, hogy ő nem lát vagyis nem "úgy" lát, ahogy te meg én. Boldog, teljes életet élő felnőtt válik belőle, ne aggódj. Onnan tudom ezeket biztosan, mert voltam Budapesten a Láthatatlan kiállítás nevű rendezvényen. Életreszóló élmény volt, tényleg nem felejtem el sose, még visszatérek majd szerintem! A teljesen vak srác, aki vezetett minket, nagyszerű srác volt. Próbáld ki te is.
2012. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
És a férjeddel (apával) mi újság? Ő is feldolgozta? A vakodát környékezd, braille még nem olyan sürgős, ellenben a hallására nagyon figyelj, a tiédre is, és azt fejleszd! TV-t ne nagyon erőltesd, mert ugyan hallja, de képet nem tud hozzácsatolni (te ezt nem veszed észre) inkább rádiózzatok, az neked is pont úgy hat.
2012. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%
Vedd fel a kapcsolatot a Látásvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottsággal. Az interneten megtalálod az elérhetőségüket. Ők utazótanárokat is foglalkoztatnak, akik a diagnózis megszületésétől kezdve foglalkoznak a kisbabákkal illetve a családokkal. "Utazók" tehát felkeresik a családokat, és a gyermek otthonában adnak tanácsot a mindennapok megszervezéséhez, a babával való foglalkozáshoz, a látásmaradvány megvédéséhez és minél jobb kihasználásához. A jó korai fejlesztés adhat alapot ahhoz, hogy a kisgyerek később integráltan, tehát a látókkal együtt járhasson óvodába, iskolába.
2012. nov. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,hogy egy ilyen nagy teherrel kell lennie! Itt már rengetegen irtak jó tanácsot neked!

Én csak egy ismerősömről szeretnék irni neked,igaz ő nem teljesen vak de amit lát az minimális. Van párja is,ő szintén vak. De a csaj egy együttesben énekelt,ill az Eltén tanit zenét. :) http://www.youtube.com/watch?v=zvT9_llSj4U itt a fekete nadrágos,napszemüveges lány az. Egyébként van egy könyv,szerintem hasznos lenne nektek.: [link]

Azért ajánlom mert ez az összes érzékre ír fejlesztő gyakorlatokat. De már nagyon kis kortól. Pl adj a baba kezébe selymet,meg lepedő anygot,meg plüsst.Vagy fát fémet levelet... S magyar helyzetre irta,meg hogy itt miket tehetsz meg. Mozgásos gyakorlatok is vannak benne.Egyébként neten fent van pdfben is.

2012. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok erőt kívánok nektek!

Jó tanácsot sajnos nem tudok mondani. Fényt sem lát, ez tuti? (Van egy távoli barátnőm Kanadában élnek. Első körben azt mondták, hogy vak a babája, majd 40 valahány dioptriás kemény kontaklencsét kapott és azzal lát. Személyre szabottan gyártja egy ottani cég. Amikor Magyarországon voltak hosszabb ideig, itthon akart csináltatni, de senki sem hallott még akkor róla. A végén még a S. Orvosi Egyetemre is behívták előadást tartani, hogy hogy kell használni a mindennapokban. Ez csak egy tipp. Nála is idő volt, mire kiderült, hogy fényt legalább lát..)

2012. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Menj el a Láthatatlan Kiállításra!
2013. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Jaj bocs! Nem olvastam el végig XD



Sajnállak titeket!

2013. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!