Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek iskolát kerül a...

Ha egy gyerek iskolát kerül a gyámügy elviszi a testvéreit is?

Figyelt kérdés
Gyerekem meg van huzatva, már a kilencedik igazolatlan órájánál tart. Gondol egyet, nem hajlandó bemenni a suliba. Ha a fejem tetejére állok, akkor sem. Két alkalommal voltunk pszichológusnál a harmadikra már oda sem volt hajlandó eljönni. Első körben beszéltem a tanárával, de semmire nem jutottunk azt mondta az a fontos, hogy legyen igazolása. Tavaly még jól tanult, de idén tanulni sem hajlandó. Nem csavarog, hozzák neki a házit rendesen le is írja, de ennyi. Félek, ha így marad és nem változik akkor előbb utóbb elveszi tőlem. Nem szeretném. Attól is félek, hogy vele együtt viszik a testvéreit is.

2012. nov. 16. 07:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Ez a te gyengeséged.

Azt szeretném meglátni,hogy nem megy be a kérésem ellenére suliba . .

Bár én nem ilyennek neveltem.

Nem veszik emiatt el a testvért de öt lehet hogy igen

2012. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Első vagyok.

Ahhoz hogy elvegyék nem 9 óra igazolatlan kell,hanem annak a sokkal többszöröse

2012. nov. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem, nem veszik el. Kirendelnek neki egy gyamot. Hány eves? Mit mond, miért nem akar suliba járni? Lehet hogy a társaival van valami gond.
2012. nov. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%
Elso, ne beszélj hülyeséget. Nekem óvónő ismerősöm borult k teljesen, mert a kisebbik fia úgy döntött, hogy nem jár iskolába. Minek az, a kamionozashoz nem kell se végzettség, se érettségi. Nagyon jó óvónő, ért a gyerekekhez, a sajátját is kiválóan neveli, ez a egy volt, aki "ki lógott a sorból".
2012. nov. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Kérdezőnek:

Nézz utána, nem e történt vele valami, ami bántja. Pszichológushoz meg ne együtt menjetek, keressetek olyat, akit ő választ, hátha jobban megbízik így benne. Kitartás, előbb-utóbb megnyílik valakinek (nem biztos, hogy te leszel)


OFF:

Az, hogy valaki jó óvónő nem biztos, hogy jó szülő is.


Az én anyukám tanár, mindenki szerette, tisztelte az iskolában és a kisvárosban ahol élünk, aki egyedül maradt a három lányával, mert apuka lelépett. Én voltam a legkisebb, nővéreim több, mint 10-15 évvel idősebbek, így én laktam egyedül anyuval.


Amikor 13 éves voltam kimaradtam a suliból, mindenki sajnálkozott szegény anyámon, hogy milyen gyerek, biztos ő mindent megtett stb....


Szerencsére nagymamám kézbe vette a dolgokat, elvitt pszichológushoz, hozzá költözhettem másik városba ....

végre valaki hitt nekem.


Kiderült nem velem van a gond! Anyukámnak volt valami pszichés baja, be is került zárt osztályra egy időre.


Most 15 évvel később már megbocsájtottam neki, elvégeztem a fősulit, van két gyermekem, boldog házasságban élek. Anyukámmal kezd rendeződni a kapcsolatom, de néha rá kell szólni, hogy vegye be a gyógyszereit :-(

2012. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A pszichológushoz, ha ott van, szívesen megy. Nem a személyével van baja. Beszélgettem vele, de nem igazán tudta megmondani, hogy mi az igazi gond. Benne lehet, hogy a tanulmányi eredménye sokat romlott. Egyrészt ellustult, másrészt szégyelli, ha nem készül. Viszont nem fogadja el tőlünk a segítséget a tanuláshoz. Fogadni meg nem tudunk senkit mellé. Teljesen elkeseredtem, tanácstalan vagyok és tehetetlennek érzem magam.
2012. nov. 16. 10:31
 7/21 anonim ***** válasza:
Esetleg valami ösztönzés? Ha rendesen jarsz kapsz valamit. Vagy fenyegetés? Ha nem jársz, nincs akármi.
2012. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ezen túl vagyunk. Eddig meg tudtuk oldani, hogy az orvos leigazolja ezért van 9 óra igazolatlanja. Ám az orvosnak is véges a jóindulata, nem lehet visszaélni vele. Ha meg eddig semmi használt, értelme sincs igazolásért kuncsorogni.
2012. nov. 16. 11:02
 9/21 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2012. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
12 éves, hatodikos.
2012. nov. 16. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!