Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek iskolát kerül a...

Ha egy gyerek iskolát kerül a gyámügy elviszi a testvéreit is?

Figyelt kérdés
Gyerekem meg van huzatva, már a kilencedik igazolatlan órájánál tart. Gondol egyet, nem hajlandó bemenni a suliba. Ha a fejem tetejére állok, akkor sem. Két alkalommal voltunk pszichológusnál a harmadikra már oda sem volt hajlandó eljönni. Első körben beszéltem a tanárával, de semmire nem jutottunk azt mondta az a fontos, hogy legyen igazolása. Tavaly még jól tanult, de idén tanulni sem hajlandó. Nem csavarog, hozzák neki a házit rendesen le is írja, de ennyi. Félek, ha így marad és nem változik akkor előbb utóbb elveszi tőlem. Nem szeretném. Attól is félek, hogy vele együtt viszik a testvéreit is.

2012. nov. 16. 07:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Iskola valtason nem gondolkodtal?
2012. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem akar iskolát váltani. Úgy érzem,már szinte mindent végig vettem, mégis tehetetlen vagyok.
2012. nov. 16. 12:12
 13/21 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, te nagyon egyszerűnek gondolod ezt az egészet. Magam is úgy hitem, hogy "én nem ilyennek neveltem a gyerekem". Könnyű ítélkezni.
2012. nov. 16. 12:15
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nalam is ez volt. Engem vertek az iskolaba es csufoltak mert jol tanulok. :( Mindig en voltam a tanar kiskedvence es a streber szerintük, pedig en csak tanultam minden orara. Csak hoztam amit anyuek elvartak tölem. En sem mertem elmondani senkinek es a tanarok se lattak, mert mindig hazafele vagy szünetben a wc-ben törtent, amikor senki nem latta.A pszichologus nalunk is megvolt, de neki se mondtam el, mert szegyelltem!

En sem szerettem volna iskolat valtani, de anyuek csak ezt lattak megoldasnak (pedig nem tudtak, hogy mi a baj!). Ez volt a legjobb megoldas! Azota minden rendben van! Anyuknak 15 evesen mondtam el, hogy mi volt a baj, csak 2 ev utan! Akkorra fogtam fel, hogy nem az en hibam volt a bantalmazast!

Valtsatok iskolat, lehet, hogy Ö sem meri elmondani. Pedig a gyerekek neha iszonyatosak tudnak lenni, ha valaki nem atlagos!

2012. nov. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Megpróbálok még nyomozna. Vannak barátai az osztályból akik följárnak, keresik, hátha valaki tud valamit.
2012. nov. 17. 21:15
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem olvastam most a válaszokat, de én így elsőre arra gondoltam, h esetleg valaki terrorizálja a suliban. Valaki vagy valakik! Sajnos az ilyet a tanár sokszor nem veszi észre, mert a WC-ben, vagy a suliudvarban egy bokor takarásában, és nagyon sokszor az iskolán kívül történik. Tapasztalat. Én megmondtam Anyukámnak, h hajlandó vagyok suliba járni csak nem abba. Másikba mentem, elvégeztem ott az iskolát minden terror nélkül.

24/N

2012. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%

Annyira könnyű odavágni, hogy rosszul lett nevelve, ha problémás a gyerek, pedig sok kamasz egyszerűen megőrül, teljesen másként viselkedik, mint azelőtt. A barátnőm lánya 13 évesen szerelmes lett és iskola helyett ment a fiúhoz...

A barátnőm se ilyennek nevelte, ment családsegítőhöz, akik pszichológust javasoltak, amire a kislány kijelentette, hogy nem hajlandó beszélni vele, hagyják békén, mi köze egy idegennek az ő dolgához. Se lelkibeszéd, se büntetés, végül verés sem használt.

Mostanság már 50 óra igazolatlanja van, és valószínűleg elviszik gy.o.-ba, és a barátnőm nem tud ellene mit tenni...

Reggel elindul iskolába, csak sokszor nem ér oda. És sokat volt vele foglalkozva, szeretetben nőtt fel, nem érti senki milett vele.

2012. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ha valakinek igazolatlanul hiányzik a gyereke, akkor megbélyegzik. Akik ismernek engem (igazán) azok támogatnak. Egyébként a gyerekem osztályfőnöke is kiáll mellettünk. Hiszen tavaly a fiam matek versenyen indult, jó magaviseletű. Csak hát beindultak a hormonális változások és vannak problémái amiket nem velünk akar megosztani. Nála elsősorban lelki betegség okozta következmény a lógás. Teljes erővel azon vagyunk, hogy sikerüljön kideríteni és segíthessünk megoldani a problémáját. Jelenleg bejár a suliba, hatott, hogy esetleg tényleg elvihetik. Bejár, de látszik, hogy feszült. Így dolgozunk rajta. Így most két igazolatlan napja van, amit a háziorvos nem akar leigazolni. Valamit, majd megpróbálunk tenni. Minden gyerek más. Kamaszkorban ki jobban, ki kevésbé lesz meg huzatva. Mindenkiből mást vált ki.
2012. nov. 20. 10:11
 19/21 anonim ***** válasza:
91%

én középiskolából kezdtem el lógni.szintén a társak miatt.bár én nem voltam jó tanuló velem szimplán annyi volt a baj hogy csendes voltam és van egy-két testi hibám.ennyi

először hamisítottam igazolást azzal lebuktam onnantól meg már minden még rosszabb lett.még többet lógtam bemenni a suliba nem akartam mert minden szünetben engem b@sztattak.ránk szállt a családsegítő komolyabb bajom szerencsére nem lett belőle.


Abból az iskolából 1 emberrel tartom a kapcsolatot azt bírom a legjobban hogy azt hiszik nem akarok tanulni azért nem jártam be..a szemeteknek fogalmuk sincs róla hogy miattuk volt pokoli 2 évem amikor szinte mindennap sírtam és még az öngyilkosság is megfordult a fejemben..


Egyedül az osztályfőnöknek meg az igazgatónak tartozom hálával hogy nem jelentettek fel hamisításért.

2012. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyen osztályt fogtál ki. Nálunk megoldódni látszik a helyzet.
2012. nov. 26. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!