Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova vigyem? Milyen szakemberhez?

Hova vigyem? Milyen szakemberhez?

Figyelt kérdés

3 és fél évesemnek van egy nagyon rossz "szokása". Időnként (általában ha tetszik neki valami) ökölbe szorítja a kezét, egész testét megfeszíti, fura grimaszt vág hozzá.

Mostanában egyre gyakrabban csinálja, vittem már pszichológushoz, neurológushoz.Senki nem mond semmit.


2012. dec. 3. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a gond ezzel? Igy fejezi ki az érzéseit.
2012. dec. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szívesen írok ilyet a kicsimről, de ilyenkor ijesztő a kis arca. Tegnap pl egy bevásárló központban csinálta, megbámulták az emberek:(
2012. dec. 3. 09:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Na de könyörgöm, ettől meg semmi baja. Majd leszokik róla.
2012. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is így örül! :-) Ökölbe a mellkasa előtt a keze, beleremeg, szinte elvörösödik és grimaszol! :-) Nincs ezzel semmi baj, így mutatja ki az érzelmeit! :-) nem kell neki pszichológus, ez természetes módja az érzelmei kinyilvánításának! Az, hogy megbámulják, hát.. amelyik gyerek földhöz vágja magát, azt is megbámulják, megbámulják a részeg embert is, előbb mindenki nézzen szét maga körül, ne foglalkozz ezzel! :-)
2012. dec. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha "csak" ennyi, akkor semmi gond nincs. Ha már tünetek is társulnak, akkor érdemes vele pszichiáterhez fordulni, de előtte érdemes lenne körvonalazódni, hogy milyen irányban érdemes vizsgálódni. Közösségbe jár a gyerek? Ott milyen?
2012. dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5.válaszoló!


Oviba jár, ott csendes, visszahúzódó, legtöbbször egyedül játszik .

Voltunk TSMT terepautánál is, most tornázunk, Ő azt mondta, hogy ez nem "normális"jelenség, ha csak nagyon extrém helyzetekben csinálná, az még "belefér", de ez már nem...

2012. dec. 3. 12:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Hmmm. Akkor én amondó vagyok, hogy várjatok még egy kicsit, fél-egy évet és figyeljétek, otthon is, az oviban is. Minden tünetet jegyezzetek fel, ami eltér az átlagtól. És ha ez megvan, és tényleg egyértelmű a mássága, akkor: Vadaskert!

Előbb nem érdemes, mert minket először elküldtek azzal, hogy "belefér az életkori sajátosságokba", de később már annyira egyértelműen kilógott a sorból az oviban, és itthon is egyre több tünete volt, hogy megkaptuk a diagnózist.

Egyébként ezek autisztikus tünetek, amiket írsz (repetitív mozgások izgalom esetén, illetve hogy elkülönülve játszik), de ez még az égvilágon semmit nem jelent. A TSMT-t meg mindenképp csináljátok, az nagyon jót tesz!

2012. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen voltam, mint amiket leírtál.

Teljesen normális vagyok.

(ez milyen hülyén hangzik így leírva:))

2012. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bajnokfiu válasza:
mutass neki más módszert, hogy örülhet egy-egy dolognak. pl adsz neki egy kakaós csigát- és eljátszod magad is: nyitott tenyérrel, ugrálva örömködve, popsit rázva! juhuj! el fogja tanulni4
2012. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 3és fél éves,és ugyanígy örül vagy ha bántja bosszantja valami akkor csinálja ezt.Írd fel egy naptárba hány alkalommal teszi ezt órát szitut,és figyeld pontosan mi váltja ezeket ki.Ha növekszik a száma akkor vidd el szakemberhez azaz családi segítőket kérdezd meg,vagy a védőnőt kérdezd meg.Nekünk nem gyarapodnak ezek a megnyílvánulásai,de tényleg eléggé ijesztő.Amikor még nem tudott beszélni akkor is csinálta de akkor azt mondták azért mert nem tudja kimondani ami bántja.Mostanában is csinálta mert apjával elmentünk egy hivatalos tárgyalásra és a szomszédunkat kértük meg,hogy vigyázzon rá,amikor hazajöttünk annyira haragudott ránk ,hogy egymás után 3szor is csinálta,de leültünk vele és elmagyaráztuk miért nem jöhetett velünk.Akkor megnyugodott és abbahagyta.Lehet van valami olyan rossz élménye amit nem tud elmondani és így fejezi ki a benne felhalmozódott feszültséget.Nem történt mostanában valami rossz családi esemény,vagy valami változás?Kérdezd meg tőle miért csinálja ezt,mi a jó ebben.Próbálj meg beszélgetni vele.
2012. dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!