Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak / hova menjek...

Mit csináljak / hova menjek ha egyszerűen képtelen vagyok normálisan meglenni a kétéves kislányommal?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy én rontottam el nagyon, de nem tudom mikor mit és hogyan csináltam ennyire rosszul, hogy ez a vége. Okos, értelmes és aranyos gyerek (is lehetne). De nem bírok vele, nem értek a nyelvén, minden nap összeveszünk, ő üvölt, fetreng a földön, én kiakadok, ordítok, már párszor ki is kapott. A legváratlanabb helyzetekben és helyeken tud átváltani szörnyetegbe, és olyankor kivetkőzök magamból teljesen. Ha ez így megy, nem lesz belőle egészséges felnőtt, és azt nem akarom. Jót akarok neki, de fogalmam sincs hogyan tovább :( Ötletek ? Állandó lelkiismeret furdalásom van miatta.
2012. dec. 14. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Szuper dada műsorra keres rá az interneten és néz meg jó pár részt belőle.
2012. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem te rontottad el. Vannak gyerekek, akiknek ilyen a természete. A mi családunkban is többször előfordult. Ezt nem lehet belőlük kinevelni sajnos. Igazából nagyon nem tudsz vele mit csinálni. Ha majd oviba megy, meg suliba, az javítani fog ezen sokat, de alapból ilyen a természete. Nem tehetsz róla. Nem elkényeztetésről van szó, én tudom miről beszélsz. (Csak mert gondolom majd sokan ezt fogják ide írni, hogy biztosan te rontottad el, meg meg kell nevelni stb.)
2012. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

szemléletváltás kell, kezeld kicsit lazábban, ő még egy pici gyerek, soha nem szándékosan teszi a rosszaságot, nem tudja még a frusztrációt, az indulatait kezelni, minden ekkora gyerek hisztizik, dackorszak, stb,

ha átmegy szörnyetegbe ne foglalkozz vele, vagy próbáld meg humorral kezelni, ne vedd át a hangulatát, és ne tekintélyelvűen kezeld a hisztit, hanem figyelemeltereléssel, játékkal, humorral

ne tilts mindent, mert ha állandóan tiltásba, akadályba ütközik, még zizibb lesz, ő gyerek, mindent ki kell próbálnia, fel kell fedeznie, a kanapén lehet a legjobban ugrálni, nem csinálhatja azt amit a felnőttek, mert gyerek :)

nagyon jól tudom hogy ez nem olyan könnyű mindig, de nálunk ez bevált

kicsit le kell menni gyerekbe néha, úgy könnyebb :)

2012. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kb. hasonló volt a helyzet nálunk is. Dackorszak... Észrevettem, amikor én ideges vagyok miatta, a kisfiam duplán rátesz, ha hangosan beszélek vagy kiabálok vele, az le sem t.jja, ha pedig idegileg kipihent és csendes vagyok vele, rögtön észrevenni rajta is a változást. Mondok egy példát: ha lementünk vásárolni, folyton ledobálta a cuccokat a polcról, elrángattam, mérges voltam rá, megszidtam, semmi. Ugyanúgy folytatta. Majd legközelebb otthon megbeszéltük, hogy mivel ő már okos nagyfiú, és anyának sok mindent kell vásárolni, segítségre van szükségem, ezért ő tolta a kosarat, pakolhatta a dolgokat a kosárba, majd fel a pénztárnál a szalagra, és a biciklije hátuljába is tettünk kis apróságot, mert anya nem bírta el a nehéz szatyrokat egyedül. Na azóta próbálok mindent így megközelíteni. Sokszor én is türelmetlen és hangos vagyok, de sajnos tényleg nem lesz jobb. Nekem kell teljesen "átalakulnom". Kitartás és minden jót!
2012. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Minél többet szocializálódik, egyre jobb lesz majd.
2012. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ötletek? nyugalom. Elsősorban neked, hiszen ahogy írsz róla, láthatóan a te hangulatodat veszi át/provokálja ki.
2012. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

igen sok kérdést tettem fel anno itt, amikor ennyi idős volt a kislányom...úgy éreztem megőrülök a napi hisztikben. most ha visszagondolok, úgy gondolok vissza, hogy 2 évesen milyen jól meg lehetett beszélni vele dolgokat. haha. nem is értem... :)

most jhéten vasárnap lesz 4 éves, és bátran mondhatom, hogy kevés nála jobban fegyelmezhető , együttműködőbb gyereket ismerek. hogy értem el?

az nekem fura hogy azt írod, nem tudod mi baja ha hisztizik. valami tuti kiváltja. neked ismerned kell a gyereked, ahhoz, hogy hatékonyan tudd fegyelmezni, nevelni. minden gyerekhez van kulcs, és szerintem legjobban a szülő ismeri a gyerekét, ideális esetben persze. néha meg egyszerűen nincs ok, hanem dackorszak kőkeményen. ott meg nicns mit gondolkodni. legyenek határok, szabályok, amit MINDIG betartasz. ne legyél túl merev dolgokban, amit tudsz engedj meg vagy prbál alternatívát adni, de amit muszáj azt muszáj és nincs apelláta és hosszas huzavona. ezek együtt elérik majd, hogy szépen a kicsid rájön, mi merre hány méter. és ha mindezt úgy teszed, hogy mindig megbeszéled vele a dolgokat, hiszti után tisztázzátok, mi nem volt rendben, és megtanítod az empátiára, felhívod a figyelmét dolgokra akkor még hatékyonabb lesz a dolog. pl. ne üvölts már mert most már a fenekedre csapok helyett sokkal hatékonyabb, hogy nem tetszik ez a hangoskodás, most kimegyek, majd szólj ha abbahagytad sokkal hatásosabb. ebben benne van egyrészt hogy ha szociálisan nem kívánatos magatartást tanúsít, akkor elutasítod, mint ahogy később a társadalom is elutasítja az ilyet, és az is, hogy azt fejezed ki, hogy ez rád milyen hatással van, nem azt sulykolo,d hogy ő most emiatt milyen rossz gyerek. hiszen a hiszti élettani dolog, nem lehet elkerülni.

ja és sok esetben segít, hogy ha egy nemszeretem dolgot előre sokszor elmondazs, pl hazaindulás valahonnan, negyed órával előtte szólni, hogy nemsoká indulunk, majd pár percmúlva megint stb. vagy boltba menés előtt megbeszélni, hogy ide megyünk, ez és ez a szabály, pl. nem szaladunk el, nem veszünk meg mindetn amit szeretnénk, egy dolog választhat stb. a gyereknek is jó, ha tudja, mire számítson, mit engedhet meg magának, mikor számíthat tiltásra. és fontos, hogy mindig betartsd a szavad, ha kilátásba helyezel vmit, pl ha nem hagyod abba, akkor azonnal indulunk haza, nem szólok többször, akkor az legyen is úgy ha folytatja a parádét.

ha meg jó, agyondicsérni. és persze sok sok humorral mindezt.

mindez nem egy egyszerű folyamat, és az anya részéről nagy odafigyelést és türelmet kíván, de hosszú távon megéri!

4 éves kislány és 15 hónapos kisfiú anyukája

2012. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös és 8as válaszoló válaszai nagyon jók!

ez 1. Muszáj nagyon nyugodtnak lenni a legnagyobb hiszti közepén is (magne b6, gyógynövényes nyugtatóÖ, mert ha érzi, h idegesek vagyunk, kész, még jobban csinálja

2. minden egyes hiszti után el kell beszélgetni vele, h ez most miért nem jó dolog? Illetve ordítani semmiképp nem jó egy kisgyerekkel, ellentétes hatást ér el vele az ember, egy idő után visszaordít :S

2012. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Valahogy másképp kellene csinálnom a dolgokat, érzem belül, csak mégse sikerül :S

Nem tudom mit csinálhattak velem kis koromban, hogy a hisztire egyből agresszívan reagálnék, és bizony gyakran sikerül, ha túl fáradt vagy stresszes vagyok :(. Az is igaz egyébként, hogy nem éppen a jobbik énünket tudjuk egymásból kihozni. Pedig az utolsó csepp véremet odaadnám a kicsiért, és mégis gyakran bántom, megbántom. Nem hiszem el, hogy ennyire gonosz lennék a lelkem mélyén. Félek, hogy így csak azt érem el, hogy nem fog szeretni :((( Ahogy visszaemlékszem, velünk is gyakran ordibáltak és zsarnokoskodtak és hatalom elvűen kezeltek. Ezt vinném én is akaratlanul ?

2012. dec. 15. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!