Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy 4 éves gyerek elrontott...

Egy 4 éves gyerek elrontott nevelését késő helyrehozni?

Figyelt kérdés
Irigy, hisztizik, szófogadatlan, goromba. (Nem minidig igazak ezek rá, de sajnos minden nap valamelyik dolog előjön.)
2013. jan. 6. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én azt tanultam (bár nem feltétlenül kell így lennie szerintem), hogy a gyerek 7 éves koráig nevelhető.

szerintem sose késő, egy következetes neveléssel, a rosszasággal kapcsolatos büntetéssel helyrehozható ez, de az is nagyon fontos, hogy mi hogy viselkedünk, mit engedünk meg magunknak akár a gyerekkel kapcsolatban, mert 7 éves kor után már ott lesz benne a tükörképünk és abból már nagyon nehéz kiráncigálni.

és tényleg olyan pici dolgok számítanak mint mikor padlón vagy és elég volt a napból, azért meghallgatod e a bődületes badarságát vagy megkapja-e az esti jó éjt puszit a nagy öleléssel. vagy akár az is, hogy mikor a közértben átvágnak jó példamutatással tudod-e kezelni a helyzetet, vagy kivered a hisztit :D


de tényleg amit fontosnak tartok, legyél nagyon következetes, amit nem lehet azért mindig állj ki, kapjon büntetést a figyelmeztetésért :) és ugyanígy azzal amit megengedtél néha neki, azt engedd meg mindig mert nem értheti, hogy ha tegnap ugrálhatott mondjuk az ágyon akkor ma miért áll égnek a hajad tőle ;)

2013. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

*kapjon büntit a figyelmeztetés UTÁN.

bocsánat, elírtam :)

2013. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem késő.Az én fiam is igazi rosszcsont volt, én kezelhetetlennek tartotta, aztán rájöttem, h velem van a baj, nem vele, hisz ő úgy formálódik, ahogy neveljük.Közel járt a 6-hoz, amikor elkezdtem nézni és olvasni a Szuperdadát, gondoltam nem veszthetek vele semmit ha kipróbálom, persze tudtam, hogy nem egyik napról a másikra várhatom a csodát és leginkább nekem kell változni, változtatni.Csodák csodája, ma már bárhova elmegyek a fiaimmal, nem félek a hisztitől (ritka és azt is le tudjuk kezelni), magabiztosabb lettem a nevelésben és a fiaimon is úgy látom, hogy megérte, nem volt késő.A kicsi 2 éves és nagyon örülök, h vele még korábban sikerült elkezdeni:) Most várjuk a harmadikat:)) Fel a fejjel, menni fog:)
2013. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem a hármas válaszadóval. SZámtalan teljes videót megtalálsz itt (igaz angolul van, de hidd el, érteni fogod akkor is, ha nem beszélsz angolul. A testbeszéd beszédessebb a nyelvnél :)


http://www.youtube.com/watch?v=tnQYfXMMuiY&list=PL7DAB4D5D97..

2013. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6%
Nem késő. Olvass neki a Bibliából! Ajánlom az Újszövetséget (Evangéliumok).
2013. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!