Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 6 éves, figyelemzavaro...

Kisfiam 6 éves, figyelemzavaros, túlmozgásos, nagyon megfelelnivágyó, simulékony egyébként, a rokonságban többektől megkaptam, hogy "Én ezt nem bírnám. " mi lenne erre a frappáns visszaválasz?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja,hogy a születési körülményei indokolják a figyelemzavart és a vele járó túlmozgásosságot,tudják,hogy fejlesztésre hordjuk ,segítjük ,hogy megtanulja jobban kontrollálni állandó mozgáskésztetését ,értelmileg jól teljesít .

Emellett imádnivaló ,ha megjönnek a vendégek például elkezd az asztalra teríteni,hogy megkínálja őket valami finomsággal.Velem is nagyon kedves,ha hazajövök egy fárasztó műszak után este rákérdez,hogy "Anya egy lábmasszázst ?" és már maszíroza is a lábamat :-) .Ha ideges vagyok valamiért akkor nyugtat,hogy "Nyugodj meg anya ,ne idegeskedj".

Jellemző lett rá az utóbbi időben,hogy "rossz"-nak értékeli magát,pedig áldott jó szíve van a túlmozgásosság mellett ,elismeri ha hibázott és bocsánatot is kér,nincsen ezzel probléma .


Az utóbbi időben többektől megkaptam a gyermekem viselkedésére,hogy "Én ezt nem bírnám " nagyon rosszul esik bevallom ,persze zavaró lehet másoknak,hogy nem tudnak velem nyugodtan beszélgetni ,mert a szemem folyton a gyermekemen van és szólok neki,ha túlpörög,vagy veszélyes helyről akar ugrálni például,de nekem az első a gyerekem és aki nem fogadja el az velem se erőltesse a kapcsolattartást !


2013. jan. 22. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van és három gyerekem van és egyikük ilyesmi mint amit te írsz mi is hordjuk mindenfelé stb. Az én ezt nem bírnám ra én csak azt szoktam válaszolni hogy tiszta szerencse hogy NEKÜNK született a Dávid, és nem nektek. Ezen aztán vagy elgondolkozik és magába néz vagy megsértődik akkor meg annyit is ért a dolog.

Van persze aki nem rosszindulatúan mondja hanem elismerésként hogy nehéz lehet vagy nem lehet könnyű de azt megérzem mert azzal nem olyan a kapcsolat hogy csak ennyit ideszól hanem bővebben kifejti vagy máshogy fogalmaz.

2013. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

" "rossz"-nak értékeli magát"


erre szeretnék egy nagyon jó tanácsot adni.

SOHA ne mond a gyereknek hogy ROSSZ. Mond neki hogy rosszaságot csinál, mond, hogy butaságot csinál, mond hogy hülyeséget csinál. De soha ne legyen ROSSZ, HÜLYE, BUTA.

Egy példa. munkahelyeden valamit elrontasz és oda megy a fönököd és azt mondja: Marcsi te mekkora hülye vagy...

vagy azt mondja a fönököd: Marcsi te mekkora hülyeséget csináltál.

Gondolom érzed a külömbséget. Ha kell kérd az oktatókat, nagyszülöket, rokonokat hogy soha ne a gyereket ítéljék mindig a tettét.


Kérdezd meg tölük, hogy mit tegyél? Add örökbe? Ez tuti kibortíja a kérdezöket és elgondolkodnak rajta.

2013. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél azzal amit írtál ,most rögzítem magamban és legközelebb én is ezt fogom mondani "Hogy kész szerencse ,hogy nekünk született és nem nektek" .

A bibi ott van a dologban,hogy leginkább olyanok mondják akiknek nem sikerült ,hogy gyermekük születhessen,örökbe sem akartak fogadni,mert "az nem saját " és mennyivel kötetlenebb gyermek nélkül élni és jobb is ez így ahogy vannak szerintük ,ha már így alakult.

Tehát finoman lehet csak fogalmaznom,mert megsérthetem őket ...

2013. jan. 22. 12:41
 4/16 A kérdező kommentje:

Én ki szoktam javítani ,hogy ő nem rossz,hanem kicsit eleven és egy egészséges gyerek alapból eleven ,és én inkább jónak jellemezném magamat a helyébe,mert akinek ennyire jó szíve ,ennyire meg akar feleni és másoknak jót tenni az csakis jó lehet .


"Adjam örökbe " :-) He-he ráhibáztál örökbefogadott fiúcskáról van szó .DE vissza nem adom semmi pénzért !!!

2013. jan. 22. 12:44
 5/16 coffeez ***** válasza:

OFF:

Ez nagyon jó! Tiszta szerencse, hogy nekünk született, nem Neked :) Ha előbb olvasom, nővéremnek vissza szóltam volna :)

Mikor derültek ki ezek a problémák? Az én fiam 2 éves, egy percre sem nyugszik le, de tényleg. Lehet ennek ennyi idősen jele? Köszi

2013. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 krisztivan ***** válasza:
Ha valaki bántásból mond ilyet akkor nem nézném,hogy én megbántom-e:-(( De legalább nekünk van! Én bizony mosolyogva odamondanám.És elkezdeném dicsérni a fiamat,hogy milyen jó amikor ezt-azt-amazt csinálja:-)) Csak azokat a cselekvéseket mondanám amit csak egy anyuka kap meg a gyerekétől.Odabújik,mondja,hogy szeret,átölel:-))
2013. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel,én is ebben a cipőben járok. A fiam három éves múlt, és még mindig nem tudom én sem mi lenne a frappáns válasz a megjegyzésekre. Én már megszoktam, vagyis nekünk ez a természetes amit művel, egy fél percre nincs egy helyben.

Egyszer a boltban álltunk sorba a kasszánál, fiam rohangált, ugrált, aztán dührohamot kapott. Erre föl az előttünk állók sorra néztek hátrafelé megvető pillantásokkal, én ekkor reflexből hangosan elkezdtem a fiam okítani: "nem szabad így viselkedni, nézd meg hogy a bácsi milyen csúnyán néz téged"és mutogattam újjal az előttünk állóra. Aztán az ő előtte állóra is mutogattam hogy csunyán néz a néni ne rosszalkodjon.....

De sajna volt már rá példa hogy a gyógyszertárban nem bírtam vele, pont fizettem mikor elkezdett hisztizni, és ütögette a kabátom. Erre egy idősebb hölgy elkapta a kezét, és elkezdte "nevelni".

Egyébként én a nagypapától kaptam meg szó szerint, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudom megnevelni a gyerekem, hogy ilyen szófogadatlan, nem marad meg egyhelyben. Azt tanácsolta a dédi jó verjem meg, vagy öntsem le egy pohár vízzel.

2013. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok:) Köszi, jópár beszólás után jutottam el oda hogy NEM NEKEM kell kellemetlenül éreznem magam amiért ilyet mondanak nekem (mintha selejt lenne a gyerekem) hanem érezzék már kicsit ők is hogy mit is"szólnak" be amúgy meg minden negatív felhang nélkül igenis örülök hogy ő született nekem, mert rengeteg dologra megtanít és megtanított és tudom hogy (nem vagyok nagyon vallásos) de valakinek célja volt odafent ezzel hogy pont mi/én kaptunk egy ilyen fiút.:)
2013. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as válaszoló! A szívemből szóltál! Köszönöm hogy megfogalmaztad! :)
2013. jan. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Általában a valamelyik általános dologban hiányosságot szenvedő gyerek, vagy ember valami másban, ami viszont nekünk bonyolult, sokkal jobbak az átlagnál. A mi gyerekünk diszleksziás. Azt mondtam neki, hogy ha valaki bántja, hogy lassú, vagy buta, mondja, hogy ő diszlexiás, ezért az olvasás, írás nehezen megy neki, viszont ezáltal magasabb az IQ(hányadosa), és sokkal kreatívabb másoknál.
2013. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!