Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 6 éves, figyelemzavaro...

Kisfiam 6 éves, figyelemzavaros, túlmozgásos, nagyon megfelelnivágyó, simulékony egyébként, a rokonságban többektől megkaptam, hogy "Én ezt nem bírnám. " mi lenne erre a frappáns visszaválasz?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja,hogy a születési körülményei indokolják a figyelemzavart és a vele járó túlmozgásosságot,tudják,hogy fejlesztésre hordjuk ,segítjük ,hogy megtanulja jobban kontrollálni állandó mozgáskésztetését ,értelmileg jól teljesít .

Emellett imádnivaló ,ha megjönnek a vendégek például elkezd az asztalra teríteni,hogy megkínálja őket valami finomsággal.Velem is nagyon kedves,ha hazajövök egy fárasztó műszak után este rákérdez,hogy "Anya egy lábmasszázst ?" és már maszíroza is a lábamat :-) .Ha ideges vagyok valamiért akkor nyugtat,hogy "Nyugodj meg anya ,ne idegeskedj".

Jellemző lett rá az utóbbi időben,hogy "rossz"-nak értékeli magát,pedig áldott jó szíve van a túlmozgásosság mellett ,elismeri ha hibázott és bocsánatot is kér,nincsen ezzel probléma .


Az utóbbi időben többektől megkaptam a gyermekem viselkedésére,hogy "Én ezt nem bírnám " nagyon rosszul esik bevallom ,persze zavaró lehet másoknak,hogy nem tudnak velem nyugodtan beszélgetni ,mert a szemem folyton a gyermekemen van és szólok neki,ha túlpörög,vagy veszélyes helyről akar ugrálni például,de nekem az első a gyerekem és aki nem fogadja el az velem se erőltesse a kapcsolattartást !


2013. jan. 22. 12:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom azóta kiderült-e nálatok, mivel még csak hat éves, lehet hogy nem, de gyanús, hogy ő is diszleksziás.
2013. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Mikor derültek ki ezek a problémák? Az én fiam 2 éves, egy percre sem nyugszik le, de tényleg. Lehet ennek ennyi idősen jele? Köszi"


Persze,hogy vannak jelei ,határozottan élénkebb ,mozgékonyabb a kisgyermek már két évesen is .

Én kb két éves korában kezdtem gyanakodni rá ,hogy "hiperaktív " (állítólag inkább csak figyelemzavaros ,mert nem jellemzőek rá a szélsőséges indulatkitörések ),rá is kérdeztem a gyermekorvosra,védőnőre,bölcsődei gondozónőkre és mindenki nyugtatott és mosolyogtak,hogy hát igen ...nagyon mozgékony.Az óvodába amint bekerült már egy-két hónap után jött a visszajelzés,hogy szakemberhez kell mennünk ,mert csoportfoglalkozásokba nem vonható be,nem figyel ha szólnak neki,másokkal nem nagyon játszik ,akaratos,dacos.


Ma reggeli visszajelzés szerint ez a gyerek csoportfoglalkozásokon maximálisan igyekszik odafigyelni ,együttműködni,hallgat arra,ha hozzászólnak ,okosnak jellemzik az óvónénik

:-) ,állítólag a túlmozgás is sokat csillapodik majd idővel ,bár nagyon nyugodt felnőtt nem hiszem,hogy lesz belőle,pörgős munkahelyen tudom elképzelni .

2013. jan. 22. 13:35
 13/16 anonim ***** válasza:

első vagyok mintha csak én írtam volna...ugyanez van nálunk is figyelemzavar a dominánsabb nála is, mert ugyan mindenhova felmászik ha teheti és egyszerűen nem lehet vele eleget mozogni, eléggé lefárasztani- de azért ha valami érdekli képes vele hosszasan foglalkozni, ha foglalkozás van itthon is, nyugodtan képes ülni 15-20 percet ( az enyém még csak 5 éves múlt) úgyhogy gyógyszeres terápiára sem szorul pl.

Diszes dolgok viszont már most látszanak nála egyértelműen (sortartása nem jó fordítva halad, fordítva látja a számokat (6-os 9-es, 3 as 8 as)

2013. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Nem tudom azóta kiderült-e nálatok, mivel még csak hat éves, lehet hogy nem, de gyanús, hogy ő is diszleksziás."


Évvesztes,tehát még csak nagycsoportos,itthon hobbiból tanultunk írni-olvasni ,ismeri a betűket,egybeolvas rövidebb szavakat ,le is ír rövidebb szavakat .

Mondta nekem is a mozgásterapeuta ,hogy együtt járhat a figyelemzavar "disz"-es problémákkal... :-/

Mikor kell gyanakodnom arra,hogy diszlexiás ?

2013. jan. 22. 13:41
 15/16 A kérdező kommentje:

"nyugodtan képes ülni 15-20 percet ( az enyém még csak 5 éves múlt) úgyhogy gyógyszeres terápiára sem szorul pl.

Diszes dolgok viszont már most látszanak nála egyértelműen (sortartása nem jó fordítva halad, fordítva látja a számokat (6-os 9-es, 3 as 8 as)"


Tyű-ha !!!Látom még mindig nem kielégítőek az ismereteim a figyelemzavarról és a lehetséges hozzá kapcsolódó tanulási nehézségekről :-O ..."sortartás" ,"Fordítva látja a számokat " .


Gyógyszeres terápiát már akár 6 évesen is megkezdhetik ,ha súlyosabb fokú a figyelemzavar ?Vagy az iskolábakerüléssel válik egyértelművé a gyógyszeres terápia szükségessége ?

2013. jan. 22. 13:46
 16/16 anonim ***** válasza:

"...igen. Isten mindenkinek annyit ad, amennyit elbír."

Ebben minden benne van szerintem.

2013. jan. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!