Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kisfiam bántja az...

5 éves kisfiam bántja az állatokat, komoly baj lehet vele?

Figyelt kérdés

Nyáron hiába kértem ,hogy ne tegye (mire odaléptem)agyonütött egy békát,többször próbálja bántani a kutyusunkat bottal ,ma a nagy plüsskutyáját ütötte bottal és közben azt mondta,hogy "már folyik a vére,milyen hamar meghalt szerencsére " ... :-O


Figyelemzavaros gyermek, enyhébb magatartartásproblémái vannak.


Ha az unokatestvérek nálunk vannak,akik nagyobbak (10,13 évesek)rajtakaptam őket ahogy a számítógépünkön harcolós,öldöklős játékot játszottak a kisfiam szeme láttára ,kértem őket,hogy ezt többé ne tegyék. Talán ezért lehet ,hogy a kisfiam ilyeneket játszik ?


2011. dec. 18. 21:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a videójáték miatt is lehet. Mennyit szokott tévézni?

Azt olvastam, hogy a rajzfilmeket is nagyon meg kell válogatni, mert a rajzfilmben lévő agresszió sokkal erőteljesebb hatást gyakorol a gyerekekre, mint pl. egy filmbéli kemény jelenet. Állítólag a Tom és Jerry jellegű mesék sem jók ilyen korúaknak (és kisebbeknek), mert nem érzi a jelentőségét pl. annak, hogy agyonüt egy békát, mert a rajzfilmben mindig felkelnek a figurák.

De a helyedben odafigyelnék rá nagyon - gondolom te is megijedtél, amikor ezeket hallottad - és nem engedném az uncsitesókat a tv és számítógép elé.

Mesélj neki sokat, mert a szép mesék, népmesék a legjobb tanító eszközök ilyen piciknek.

2011. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

A téli szünetben is jönnek majd ,jobban odafigyelek majd rájuk.


A csúnya beszédet is tanítják a kisfiamnak és jókat nevetgélnek azon ahogy az 5 éves gyerek elismétli a butaságokat.

Ez különösen nagy gond,mivel annyira jót nevetnek a csúnya szavakon a kisfiam azt hiszi ,hogy ez nagyon vicces dolog és nem elég,hogy figyelemzavaros,nem tud megülni emellé még csúnyán beszél az óvónők legnagyobb megdöbbenésére.


Már mondtam az unokatesóknak,hogy úgy próbáljanak csúnya szavakat tanítani,majd nevetni ahogy a kisfiam ismétli,használja őket,hogy nagyon meg lesz a böjtje annak amit tesznek !

2011. dec. 18. 21:46
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyenek az unokatesók, és nem fogadnak neked szót, akkor mondd meg nekik kerek perec, hogy nem jöhetnek hozzátok. neked a saját gyereked kell legyen a legfontosabb.
2011. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttként/tini korban gyilkoló vagy másokra veszélyes emberek mind állatkínzóként kezdték. Ezt már mind felismerték a "fejlettebb" országok, csak nálunk számít még mindig újdonságnak. Én a helyedben nagyon odafigyelnék rá!!
2011. dec. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Fordulj Nevelési Tanácsadóhoz! Lehet, hogy magától is egyensúlyba kerülne egy idő múlva a kisfiad lelke, de ha nem?

Nem elég, ha csak megtiltod az állatkínzást (persze ne engedd!), mert ez az okot nem szünteti meg. Egy figyelemzavaros, magatartásproblémás gyereket sok sérelem, kudarc ér, ezek nyomaszthatják annyira, hogy állatkínzásba kezd.

Kérjetek sgítséget!

2011. dec. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Az unokatesókat nem kell beengedni ha ilyenek. Márpesig ilyenek,és ez változni nem fog,csak rosszabb lesz,és majd esetleg akkor tömik hülyeségekkel a fejét amikor tuti nem hallod/látod.Két év mulva meg leitatják,mert milyen jo buli a részeg 7 éves? A vidojátékokat szüntesd be,és nagyon figyelj mit néz a tévében a gyerek! Soha nem szokott ilyen erőszakos tartalmú műsort nézni? Amugy a legtöbb fiunak van olyan időszaka kiskorában amikor állatokat bánt:-( Reméljük átmeneti,és kinövi. Csak még nem tudja mit tesz. Viszunk ha sulyosabbra fordul a dolog (Felgyujt állatot,kifejezetten kinoz,eszközt hazsnál ahoz hogy fájdalmat okozzon neki) legkésőbb akkor azonnal pszichologus. Most kezdetnek egy nevelési tanácsadó is megteszi.
2011. dec. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

A nevelési tanácsadóban már sok időt eltöltöttünk.


Az unokatestvéreket nem tudom eltiltani ,mert a hugom számít rám,3 fia van és mivel én még itthon vagyok GYED-en a kistesóval el szoktam vállalni a gyerekeket a szünetekben.


Már az is előfordult,hogy betoppantam a szobába és a 10 éves unokabátyus mobiltelefonjára letöltött obszcén szövegű dalt hallgatták éppen nagy nevetgélve :-O .


MIvel az unokatestvérek egyrészt idősebbek ,másrészt nem figyelemzavarosak,ők azonnal tudnak viselkedni ha az szükséges,próbáltam nekik magyarázni,hogy amíg ők képesek szabályozni a viselkedésüket az én kisfiam a legkínosabb helyzetben fogja ismételgetni az ő általuk tanított csúnya szavakat,esetleg káromkodásokat ,mindig megígérik,hogy rendben ,akkor nem tanítanak neki többet ilyesmit,aztán ha éppen unatkoznának újra kis bohócnak használják a kisfiamat aki azért ,hogy jót mulassanak és megfeleljen az unokatestvéreknek együttműködik velük.

2011. dec. 19. 09:22
 8/24 A kérdező kommentje:

Amire én gondolok ,hogy még szerepet játszhat esetleg az a testvérféltékenység ,a kistesót sokat dícsérjük(persze nem csak őt) és úgy vettem észre,hogy ezt nem szereti a kisfiam ,már kettő gyönyörű játékbabát vert szét a szemem láttára ,közben csúnyán kiabált a babákkal "rossz voltál,te h@lye baba! ".


Persze azt tudja ,hogy a kistesóhoz nem nyúlhat ,mert azt nem engedem meg ,inkább már a kicsi szokott ővele szemtelenkedni,ő nem nagyon meri ilyenkor bántani,mert tudja ,hogy megbüntetném érte.

2011. dec. 19. 09:26
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát könnyen megbujhat a dolog mögött a kistesó miatt érzett feszültség agresszio is,és csak idő kérdése mikor helyettesiti a játékbabát az igazival....Szerintem egyáltalán nem kéne egy 5 éves figyelemzavaros kisgyereket összeengedni ilyen tizenévesekkel,de ha neked a hugod többet ér... Tanuljanak meg viselkedni és tovább butitani azt a kicsit,vagy maradjanak otthon a baby sitterrel.
2011. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Azt akartam irni hogfy és NEM tovább butitani a kicsit.
2011. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!