Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg betudható a 'komolyság...

Tényleg betudható a 'komolyságomnak'?

Figyelt kérdés

Kezdő pánikbeteg vagyok. Egy orvos ismerősömmel találkoztam ma, elmeséltem neki a történteket, mondtam, hogy gyógyszert is kell(ene) szednem, de nem akarom. Mondta, hogy szedjem, segít, stb. Szerinte túl komoly vagyok ahhoz, hogy alkoholhoz és drogokhoz nyúljak, hogy oldjam a feszültséget.


18l



2012. aug. 22. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök normális, hogy nem nyúlsz drogokhoz.

A gyógyszer szedése viszont valóban jó ötlet.

2012. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

az inkább egy jó dolog hogy nem droggal vagy itallal nyugtatod magad-ERRE BÜSZKE LEHETSZ-


az én egyik rokonom is bánikbeteg lett kb 2 hónapig szedte a gyógyszert majd abbahagyta mert úgy érezte hogy már nincs rá szüksége és most semmi baja-néha kiújul nála amikor több stressz éri mondjuk egy évbe kb 2-szer de egy hónapig szed gyógyszert és máris semmi baja


azt javaslom hogy inkább szedj gyógyszert próbáld meg úgy mien minthogy a sárga földig igyad magad


és mondom erre legyél büszke és továbbra is tartsd meg ezt a szokásod hogy nem droggal és piával nyugtatod magad mert azzal csak ártassz is


ennek semmi köze a komolysághoz hogy iszol-e vagy nem te csak hoztál egy felelősségteljes és felnőttes döntést hogy nem szennyezed magad mert az ivás és drogozás nem függ össze azzal hogy komoly vagy e vagy nem (na jó egy picit)


sok sikert és gyógyulást

2012. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 poiu ***** válasza:
76%
Ha pánikbeteg vagy, az alkohol és drog csak ront a helyzeten, de durván. Jó, hogy eddig megúsztad. A pánikrohamok még nem jelentik, hogy pánikbeteg vagy. A pánikolásnak lehetnek konkrét okai (ha egy 18 éves ma nem pánikol, akkor vagy debil, vagy depressziós :-). Nem kell gyógyszert szedned - ez a lusta pszichiáterek módszere minden vizsgálat nélkül. Egy normális pszichológus segíthet. Nev Tan?
2012. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már több kivizsgáláson is voltam, vérvételtől kezdve ideggyógyászon át kardiológusig szinte mindenhol, de mindenütt azt mondták, hogy egészséges vagyok.
2012. aug. 22. 21:40
 5/8 tikana válasza:
100%

Szia!

Én múló pánikbeteg vagyok. A tapasztalatom, hogy én pontosan tudtam mitől jön elő, csak akkor szedtem gyógyszert, ha tudtam, hogy ilyen helyzetbe kerülök így nem szoktam hozzá. Kidolgoztam a saját figyelemelterelő manőveremet, amivel rákényszerítettem az agyam, hogy ne arra a dologra figyeljen (pl mellettem álló ruháján a sormintát számoltam...). Ez segített, hogy én irányítsak. És végül pszichológushoz fordultam, aki tudott segíteni fél év alatt. Ezekkel a praktikákkal összességében azt értem el, hogy valódi rohamom 1 éve nem volt.

2012. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 poiu ***** válasza:
100%
Tikana jól csinálja. A külső segítségre általában szükség van. Ha rosszabbodik, a pánikbeteg attól is kaphat rohamot, hogy fél a rohamtól :-). Így az elején talán gyógyszer nélkül is kimászhatsz.
2012. aug. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Hello, ha érzed hogy mi az az életedben amin változtatnod kéne, akkor változtass rajta! Ne halasztgasd folyton a dolgaidat! Ha nem sportolsz, akkor kezdj el sportolni!


Írtam a saját történetemről egy pár oldalas cikket, olvasd el, ha gondolod:

[link]

2012. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szedd a gyógyszert azt igyál rá, jót fog tenni, hidd el.
2012. szept. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!