Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az lehetséges, hogy se a...

Az lehetséges, hogy se a gyerekorvos, se a védőnő nem veszi észre?

Figyelt kérdés

A 3 éves keresztfiunk nem eszik meg otthon semmit a vajas kenyérén, az üres tésztán, és persze a csoki, chips stb... kívül.

Nem éri el a korának megfelelő súlyt se, és nagyon durván karikásak a szemei, emelett nagyon sápadt is. Nem tud sétálni se, mert 10 perc után már fáradt.

Ezt nem kéne az orvosnak, védőnőnek, vagy az óvónőnek észrevenni? Vagy szólni, hogy ez így nem jó?

Nálunk megeszik mindent, mondjuk én nem is adók neki csokit meg ilyeneket. Már szóltam az anyukájának, hogy legalább vizsgáltassa ki, de mindig csak halogatja. Tényleg aggódok érte.


2013. febr. 7. 22:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Az a szomorú, hogy az anyukája csak halogatja. Egyébként észre kellene hogy vegyék. Te hozzátartozója vagy?
2013. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A keresztfiunk, a férjem sógornője, tehát már gyakorlatilag az enyém is.
2013. febr. 7. 22:41
 3/25 A kérdező kommentje:
Igazából az a legnagyobb baj, hogy már nem is próbál neki mást adni enni, egész délelőtt csak tömi ezeket a vackokat, ebédre meg vacsira meg már eleve tésztát vagy kenyeret ad neki, merthogy nem szeret mást. De persze hogy nem eszik meg mást, ha ehet csokit is...
2013. febr. 7. 22:44
 4/25 anonim ***** válasza:
31%

Én azt mondom nem érdemes beleszólni.

Egy ilyen primitív nőt, akit ennyire nem érdekel a gyereke táplálkozása, úgysem lehet észérvekkel meggyőzni.

Mindenkinek megvan a maga nehézsége az életben, ez a kisgyerek ezt kapta.

2013. febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

mivel az én kisfiam is majdnem ugyanez, abban én erősen kételkedek, hogy otthon csak a felsoroltakat eszi, nálatok meg mindent

az enyém ugyanis sehol máshol nem eszi meg amit otthon sem

és amikor így étkezik egy kisgyerek, az nem biztos hogy a szülő hibája, akinek nem ilyen a gyereke, az könnyen beszél,

az enyémnek ha 1 hétig nem adnál enni, akkor sem enné meg mondjuk a főzeléket, előbb lenne rosszul az éhségtől

és nem így kezdte! mindent, szó szerint mindent megevett kb másfél éves koráig, azt egyszer csak jött a NEM, és azóta ez van

és sok szülő úgy van vele, hogy inkább ad neki egészségtelen kaját, minthogy semmit ne egyen

ettől függetlenül el lehet vinni vizsgálatra, meg vitamint kéne neki adni, de ha nem eszik, akkor ez van, erőszakkal nem lehet a torkán lenyomni

2013. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Tényleg nem eszik mást. Illetve még eszik kiflit, sütiket, puffasztott kukoricás cuccot. Reggelit nem is eszik, mert amint felkel kap két óriási bögre kakaót és utánna már nem éhes.

Nálunk nem kap mást enni, csak normális kaját, egy-két napig megy ilyenkor a hiszti, de aztán beadja a derekát. (Általában egy hétig van itt)

2013. febr. 7. 23:03
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

De tényleg nem kell ilyeneket mondani, hogy vizsgáltassa ki, meg hasonlók.

Hacsak nem olyan szinten van, mint egy buta roma, aki kb. 6 általánost végzett. Mert akkor lehet, hogy tényleg nem tud még mások számára egyértelmű dolgokat sem. De általában azért nem ez a helyzet.

Nekem sem tetszik több minden abban, ahogyan egy barátnőm és még egy rokonom nevelik a gyerekeiket, mégse szólok.


A férjednek közelebbi rokona, ha ő nem szól érte, akkor te se tedd.

2013. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Pötyös Panni ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!

Nem tudom eldönteni hogy ennyire unatkozol vagy csak túlbuzgó vagy-e. Vagy csak egyszerűen szeretsz beleszólni mások dolgába, mert azt hiszed csak az a normális ahogyan te csinálod.

„Reggelit nem is eszik, mert amint felkel kap két óriási bögre kakaót.”

Nem tudom mi bajod van a kakaóval. Én is azt reggeliztem,mégis felnőttem.

Nálatok csülkös bab van reggelire?:)

„Nálunk nem kap mást enni, csak normális kaját.”

Ez is relatív dolog hogy kinek mi a normális. Nekik ez. Neked a sajátod.

Én is ugyanezeken a dolgokon nőttem fel mint :parizeres zsemle,túró rudi, boci csoki.Na meg a reggeli kakaó..:)Hiába volt az óvodába meg az iskolába „normális kaja” egyszer sem mentem be az ebédlőbe hiába volt kifizetve. Hidd el hogy egy anya tudja mi a jó a gyermekének.

Neked pedig jó étvágyat a „normális” kajához!♥

2013. febr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%

Utolsóval száz százalékig egyetértek. Szerintem felfújod. Jó hogy nem már úgy írod le, mintha úgy nézne ki, mint aki egy szibériai munkatáborból érkezett.


Egyébként is minden gyereknek van egy korszaka, mikor alig eszik valamit. Nálunk a pirítós volt a sláger éjjel nappal, már az egész családnak a fsza ki volt SEMMI mást nem voltam hajlandó megenni.

2013. febr. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%

lehetséges, hogy nincs is mit észrevenni, csak neked most a fixa ideád ez a "normális" táplálkozás és bebeszéled magadnak, hogy a gyereknek milyen szar.


A kicsik meg amúgy is képesek hisztit csapni, ha gyalogolniuk kell tök mindegy mit adsz neki enni.

2013. febr. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!