Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyen? Nővérem fia 17...

Mit tegyen? Nővérem fia 17 éves és nagyon rossz természete van. Többi lejjebb

Figyelt kérdés
Ha nem engedi meg neki azt amit a fiú akar akkor képes és összetör valamit.Nem nagyon lehet ellent mondani neki,tesóm már kifogyott a nevelési ötletekből.Segítene valaki tanáccsal?Köszi
2009. szept. 5. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Úgy tűnik, hogy a fiú nevelését már 17 évvel ezelőtt elrontották, most már nem sokat lehet tenni... :-[


Én simán szétrúgnám a v@lagát, ha tördelni kezdené a holmijaimat!!!... Ha tör-zúz, akkor hívjátok ki hozzá a mentőket és "közveszélyes" címszóval bezárják az ideggyógyintézetbe, kezelik az idegrendszerét...


Az is baj, hogy amikor ELŐSZÖR csapkodni kezdett, hogy kikövetelje amit akar, a nővéred akkor követte el a hibát, hogy engedett a fiúnak. Ezt nem lett volna szabad.


Javaslom, hogy vigyétek el a fiút orvoshoz, valami komoly gond lehet vele (van ilyen betegség : mániás depresszió!), ebben az esetben csak orvos tud rajta és a családon segíteni!!!


Valószínű, hogy a fiúval nem csak otthon vannak viselkedési problémák, hanem az iskolában is.

2009. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
sajnos segíteni nem tudok. egy gyereket 17 évesen már elég nehéz lenne megnevelni. ő kiskorában lett elrontva, a nővéred valószínűleg elkényeztette, mert nagyon szereti és mindent meg akart neki adni. sajnos nem gondolt arra, hogy ez lehet a vége:(
2009. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetne a nővéred tanácsot a suli védőnőjétől, viszont lehet többször is a képébe vágják, hogy az ő hibája, erre fel kell készülnie lelkileg. Nem kell elterjeszteni az iskolában hogy viselkedik a "gyerek", de a suli nővére talán tud valamit tanácsolni, hisz ha már törni kezd, az nem jó jel. Ha valaki nem tesz meg neki valamit, akkor legközelebb már kezet emel rá? Nem jó úton halad ez a dolog, és minél előbb meg kéne akadályozni, ha más nem akkor pszichológushoz vinni valahogy.
2009. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Bár tudom, hogy ezek a nevelési elvek ma már nem divatosak, mert a gyereket persze nem lehet ütni és szerintem nem is azt mondja itt senki, hogy üsse agyon, de szerintem egy jó nagy pofontos nem ártana neki mondjuk az apukájától és utána egy nagy beszélgetés "édes kisfiam kapj a fejedhez címszóval" talán segítene neki! Nagyon nehéz korban van, most nem szabad hagyni, mert egy agresszív felnőtt lesz belőle, ami nem igazán jó!
2009. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem feltétlenül forduljon szakemberhez segítségért, pl.: wwww.vadaskertalapitvany.hu, itt az ilyen problémás kamaszokkal foglalkoznak, sok sikert!
2009. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hmm :)) Én itt már drasztikusabb lennék... Jól elagyabugyálnám, a saját pénzén megvásárolt dolgokat törje össze, ne azt amiért én dolgozom. Ha meg nem tetszik neki el is lehet húzni a francba. Nehogymár egy ilyen kis -bocsi- féreg tartsa kézben a népeket. Mehet dolgozni és amit azon vesz nyugodtan törheti. Vagy én törném a fejét szét valamin. Egyébként meg minden extrát elkoboznék tőle. Az ilyen semmit nem érdemel meg. Nem becsül sem embert sem tulajdont. Ennél jobbat én nem tudok kitalálni, mert ahogy olvastam ők már évek óta törik a fejüket...sztem minden megfordult már a fejükben ami itt 5 perc alatt nekem is felmerülne.

P-87

2009. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
majd jól pofánveri az élet. egy év múlva már büntethető, ha máshol is tör-zúz problémamegoldásként, majd jól lecsukják.
2010. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!