Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet, hogy nem hall, vagy...

Lehet, hogy nem hall, vagy ami rosszabb autista? Szerintetek? Tapasztalatok? Van ilyen másnál is? (több info lent)

Figyelt kérdés
Nevelési Tanácsadóba van a papírja. Ez nagy gond? Ha csak nem beszélne és ennyi lenne a baj, akkor logopédushoz küldték volna nem? Nem beszél a 3,5 éves fiam.Csak 2 szótagot mond: "tyó" és "tya".Nem jelzi a szükségleteit, hogy szomjas, vagy éhes, csak annyi az össz tevékenysége, hogy ha pisilni, vagy kakilnia kell előveszi a bilit és letolja a nacit, majd ráül.A nevére sem hallgat,pedig többféle szinonímán szólítom.Az új hangok sem keltik fel a figyelmét... Segítsetek!

#beszéd #hallás #autizmus #5 éves fiam nem beszél
2013. febr. 17. 14:04
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az autizmus rosszabb, igen.

A férjem unokaöccsének is ilyen problémája volt, megműtötték a fülét, és azóta teljesen jól hall. Persze ennek is vannak fokozatai, ha nem műthető, az rosszabb.

De egy halláskárosult még mindig teljesebb életet élhet, mint egy autista.

2013. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
61%
Az autizmusnak is vannak különböző fokozatai, és egy magasan funkcionáló autista SOKKAL teljesebb életet élhet, mint egy szájról olvasó süketnéma. Erről ennyit.
2013. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
szia tudod már a kérdést kiiráskor elolvastam, de fájt ahogy feltetted. Nekem egy autista kisfiam van imádom. Mi is ennyi idősen 3 x voltunk hallásvizsgálaton mert azt hitték nem hall azért nem beszél. Én nagyon örültem amikor kiderült hall. Nagyon vidám boldog okos kis autista. = éves már beszél imádja a zenét és normál közösségbe jár ahol a gyerekek szeretik a "kis " furcsaságaival.
2013. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
2013. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%

A sok hiperérzékeny autista ellenes lepontozott, pedig ugyanazt mondtam, mint a 13. válaszoló. Na jó, akkor higgyetek minden autistát rosszabbnak egy süketnél, és kiáltsátok ki őket cselekvőképtelen idiótáknak, és tegyetek magasról arra, hogy ez nekik, és a hozzátartozóiknak milyen rosszul esik.

Ítélkezzetek arról, amiről láthatóan hupilila fingotok sincs, legyetek felszínesek, sekélyesek és érzéketlenek, mint általában, és pontozgassatok, ha ez okoz örömet.

2013. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
1,5 évesen már elkezdett beszélni: enyém, apa, mama... aztán ez abba maradt.... Igazából nekem csak a nevelt fiam... A szülei szarul éltek és minden előtte zajlott(veszekedés, folyamatos feszültségek, viták, tányérröpködés) 1,5-3 éves koráig... Én most egy fél éve vagyok az "anyukája" nem a vérszerinti. Amúgy volt hallásvizsgálaton-jól hall.
2013. febr. 21. 22:42
 17/29 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es válaszoló. Igen az autizmus rosszabb, mit a siketség! Mert az autizmus csak bizonyos fokig fejleszthető és öröklődik...Én később Tőle babát szeretnék és egészségeset így a siketség az jobb...Sőőőt! Neki sokkal jobb mert egy műtét és kész is. Teljes élet. :)
2013. febr. 21. 22:48
 18/29 anonim ***** válasza:
45%
Jól van, kedves korlátolt anyuka, akkor kívánom, hogy auti legyen, aztán majd visszavonod ezt a kijelentésedet, mert megtanulod megbecsülni a kisebbik rosszat. És nem minden süketet lehet műteni.
2013. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
88%
Az autizmus sem öröklődik gyakrabban, mint a süketség, úgyhogy a következő gyereked is lehet még süket is.
2013. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
79%

Én nap mint nap találkozok siket gyerekekkel hisz itt mellettem van az iskolájuk. Ha csak egy műtét és kész mint ahogy te irtad nem lenne siket ember.

Nem akarok bele menni ebbe a (jellemezni sem tudom) milyen vitába. Nekem auti a fiam és imádom. De tudod én azt a gyereket sajnálom aki mellett ilyen áll aggodo felnött van. Téged tényleg csak az érdekel, hogy te milyen gyereket akarsz? Ott van egy pici vele törödj neki segíts és öt szeresd ilyenek amilyen. És kérlek anya csak akkor legyél ha eltudod fogadni, hogy lehet hogy más lesz. Nem biztos, hogy úgy születik lehet egy későbbi baleset betegség miatt is (pl agyhártya epilepszia stb) De bármi történik te leszel az anyuka és anyává meg kell érni. És szerintem te még az embernek felnövésnél sem tartasz. 2 ok miatt érzem ezt

1, ahogy irsz nem láttok benne semmi szeretetet a gyerek iránt

2 többen jelezték már bántó ahogy az autistákról beszélsz bántod azokat a szülöket akik minden nap mindent megtesznek auti gyermekükért. De te tovább bántasz.

2013. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!