Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet, hogy nem hall, vagy...

Lehet, hogy nem hall, vagy ami rosszabb autista? Szerintetek? Tapasztalatok? Van ilyen másnál is? (több info lent)

Figyelt kérdés
Nevelési Tanácsadóba van a papírja. Ez nagy gond? Ha csak nem beszélne és ennyi lenne a baj, akkor logopédushoz küldték volna nem? Nem beszél a 3,5 éves fiam.Csak 2 szótagot mond: "tyó" és "tya".Nem jelzi a szükségleteit, hogy szomjas, vagy éhes, csak annyi az össz tevékenysége, hogy ha pisilni, vagy kakilnia kell előveszi a bilit és letolja a nacit, majd ráül.A nevére sem hallgat,pedig többféle szinonímán szólítom.Az új hangok sem keltik fel a figyelmét... Segítsetek!

#beszéd #hallás #autizmus #5 éves fiam nem beszél
2013. febr. 17. 14:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de a siketség is örökölhető....


Az én fiam aspergeres, okos, értelmes, kiemelkedő képességű gyerek (nem csak én mondom, papírom van róla hogy magas az IQ-ja). Egyedül a szocializációval vannak gondjai, sok mindent meg kell tanulnia, amit a többi gyerek spontán elsajátít. Egyébként fél évesen mászott, 7 hónaposan felállt, egy évesen járt és két évesen gyönyörűen beszélt, plusz ismerte a betűket. Most négy éves, lassan ott tartunk hogy olvas...

Azt hiszem egyértelmű hogy mi a véleményem a kérdésedről... Felháborító amiket írsz!!!!!!!

2013. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
60%

Nem igazán értem, hogy miért fröcskölődtök. A kérdező aggódik, hogy nincs-e valami baja a gyermeknek. Ettől még nem biztos, hogy rossz anya. Nem azt mondta, hogy nem tudná szeretni, ha beteg lenne!

Én nagyon sajnálom azokat, akik beteg kisgyermeket nevelnek. Persze, hogy szeretik őt, és igyekeznek elfogadni a helyzetet. De ettől még nem kell azt állítani, hogy nem lenne egyszerűbb az élet egy egészséges gyermekkel.

2013. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó előtti vagyok.

Ne haragudj, de a siket gyermek sem mondható egészségesnek. És akik igazán tudják, hogy milyen az amikor aggódsz a gyerekedért, az egészségéért, a jövőjéért, azok mi vagyunk, akik autistát nevelnek. Az a felháborító, ahogy az autistákról ír. Persze, siketnek sem jobb lenni, félreértés ne essék, csak ez a kategórikus elutasítás, hogy inkább siket mint autista mert húúhha, ez volt ami sok anyukát szíven ütött itt.

Egyébként ez országos szinten így van. Az autistákról mindenkinek az esőember jut eszébe, az amikor olyan szinten sérült a gyermek, hogy a fejét a földbe veri, nem tud beszélni nem érti a kommunikációt, stb... Pedig az autizmus spektrumzavar! Az én fiam magasan funkcionáló szerencsére és ahogy az egyik válaszoló írta, lehet hogy teljesebb életet tud élni mint egy siket gyermek. Annyi a feladatunk, hogy megtanítsuk neki a társadalmi szabályokat, a szocializációs dolgokat... Nem könnyű feladat, de ez pl. tanulható.

2013. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
61%
Ne haragudj - de hol van az anyukäja? Hogyan akasrz te babät - ha mär ost felteteleid vannak - hogy te ilyet meg olyat nem szeretnel? Az sem biztos hogy egyältalän tudsz eletet adni amig nem szültel. Organikus okok miatt is lehet valaki autista - a gen majdnem mindenkiben benne van. Ez olyan mint a visszer ha valaki ülö munkät vegez kijöhet. Szoval lehet hogy az hozta ki näla hogy nem az edesanyäval van - hanem egy banyäval- vagy esetleg oltäs , oxigenhiänyos ällapot. A gyermekkori szomszedom aspergeres autista mär 30 eves es Miamiban programozäsrol tart elöadäsokat.
2013. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
86%
Az eszem megáll...3,5 éves, és még csak most tűnt fel (ráadásul nem is a családban, hanem az oviban), hogy enyhén szólva is le van maradva a gyerek a fejlődésben? Felháborító, hogy nem foglalkozott vele senki..."Segítsetek"... Ezen a problémán itt senki nem fog segíteni, sürgősen keressetek megfelelő fejlesztést a gyerek számára..
2013. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! NEM okoskodni kell...ha ilyen nagyon okos vagy legyél okos annyira, hogy a saját életeddel foglalkozz...Én segítséget kértem, nem pedig kritikát! Ennyire nagyon okos vagy! Gratulálok! A körülményeket pedig nemtudod...Én csak a nevelőanyja vagyok...nemrég vagyok együtt az apjával és tudod elég sok lelki trauma érte a kicsit... Szóval mielőtt ítélkezel kérdezd meg a hátteret... Ennyi...
2013. márc. 11. 12:09
 27/29 anonim ***** válasza:
46%
"Kedves" autista gyermeket nevelő anyukák, ti pont olyan bántó módon beszéltek a hallássérült gyermekekről, mint a kérdező az autistákról. Ezt mint egy hallássérült kisgyerek anyukája írom.
2013. ápr. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
20%
Ajánlom, olvasd el Dr.Natasha Campbell: GAP-szindróma c. könyvét, benne van a segítség.
2013. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Az autizmusnak is vannak különböző fokozatai, és egy magasan funkcionáló autista SOKKAL teljesebb életet élhet, mint egy szájról olvasó süketnéma. Erről ennyit.'


Én is azt vettem észre,hogy jönnek a beteg gyerekek szülei, és oltanak itt mindent/mindenkit aki lábon áll:D.

Az teljesen rendben van,hogy mindenki úgy szereti a gyerekét,ahogy van,és próbál segíteni, de elfogadja mégis. Ezzel nincs probléma,mert így kell, de szerintem ez a támadás csak azért,mert valakinek nem lehet egészséges gyereke ez pl: undorító.

Sajnálom a beteg gyerekeket,meg a szüleiket, de egy ilyen szülőnek miért lesz jobb,ha olt mindenkit, ahol ér,hogy az Ő kicsifia, sokkal kiemelkedőbb, több helyen látom pl: -ennyi meg ennyi az iq-ja,egy átlag gyerek hozzá képest semmi- akkor most tapsoljuk meg,mert beteg,és anyuka szerint ez 'normális',és teljesen rendben van, oké kisfiam, te vagy a legjobb!

Persze,hogy minden szülő így érzi,de nevetséges ez a veszekedés, hogy az én kisfiam mindenben jobb a tiédnél, még akkor is ha esetleg így van...

2013. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!