Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam egy nagyon agresszív...

A kisfiam egy nagyon agresszív gyerekkel került össze az óvodai csoportban. Már előre rettegek az akcióitól. Hogy előzzem meg a bajt?

Figyelt kérdés
A kissrácot a játszótérről ismerjük. A gyerekeket szándékosan üti-vágja, teljes lendületből nekikmotorozik. A kisfiamat is többször bántotta már. Maga az ovi jónak ígérkezik, ezért nem szívesen mennék máshová. De a kiskölök azért aggaszt...
2008. jún. 7. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyerek az óvodában megváltozik. Az egyik barátom kisebbik gyereke olyan volt, mint az ördögfióka, de az oviban az óvónők szerint egy szófogadó, aranyos kölyök! Az én középső fiam is csak akkor nagyszájú ha én, vagy a nejem ott vagyunk mellette! Az oviban csendes.

Egyébként az óvónőknek kell tudniuk kezelni az agressziót. Legtöbbször nincs is ideje a gyerekeknek bunyózni, (legalábbis nálunk) mert mindig van valamilyen foglalkozás ami leköti őket!

A fiam vegyes csoportba járt két évet, került hozzájuk egy idősebb fiú, aki oda-oda ütött, ha valami nem tetszett. Egyszerűen csak az volt a baja, hogy nem tudta hogyan kell bánni a kisebbekkel. Az óvónők egy hőnap alatt rende szedték, és a végén a fiam legjobb barátja lett (amíg iskolába nem ment).

Lehet, hogy a játszótéri kölyök is ilyen: nincs tapasztalata hogyan kell a másikkal bánni, a szülei meg nem veszik a fáradságot, hogy megneveljék! Majd az oviban észhez tér. Ott nem csak az ő kívánságait lesik, és nem csak az ő érdekeit nézik a nevelők!!

2008. jún. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj az óvónővel, mondd el neki mitől rettegsz és kérd meg, ha lehet jobban figyeljen oda az agresszív gyerekre, hogy nehogy baj legyen.
2008. jún. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!