Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Országos Beszédvizsgáló -...

Országos Beszédvizsgáló - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy közel hét éves kislányom. Időre született, minden tekintetben korának megfelelően fejlődött, mind mozgás, mind rajz, mint értelem, kimondottan ügyes - egyedül a beszéddel van gond, jelenleg 4 hanghibája van, ha fáradt, kissé hebegve beszél.

Az ovi logopédusnője most beiskolázás előtt elküldi a Beszédvizsgálóba. Több ismerősöm volt már ott, az a tapasztalatom, nagyon szigorú, szinte mindenki SNI minősítéssel, vagy Logopédiai osztály javaslattal jön ki onnan.

Ez utóbbit nagyon nem szeretném, mert van a kerületünkbe ilyen osztály, de nagyon rossz hírű, tele van problémás (más téren is, pl viselkedés) gyerekkel. Kinéztem neki egy iskolát - a körzetest, oda jár a testvére - pár éve ő is súlyos beszédhibás volt (Bár a Beszédvizsgálót valahogy megúsztuk, de kész csoda), de mára teljesen meggyógyult, az iskola jól felszerelt, van logopédus, fejlesztő, és gyógypedagógus is.

De nagyon félek, hogy most rossz minősítést fog kapni, és beleszólnak az iskolaválasztásunkba. Az óvodában nyugtattak, hogy a szülő dönt, de hallottam már rémtörténeteket, hogy erőszakosan kisegítő iskolába kényszerítettek enyhe beszédhibás gyerekeket...


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, aki elvitte a gyerekét a Beszédvizsgálóba - mire lehet számítani?



2012. jan. 25. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamat több hibásan ejtett hang, nehezen aktivizálható szókincs és nyelvtanilag hibás beszéd miatt vizsgálta ez a bizottság.

Én megnyugtatónak találtam volna, ha logopédiai osztályba javasolják, de a problémái ellenére nem ez lett a döntés. Valójában csak a finommotoros képességeit,és a beszédészlelését találták aggasztóan gyengének, meg rettentő szorongva, nagyon lassan végezte a feladatokat. Ezek miatt azonban nem kapott "beszédfogyatékos" minősítést, és így nem mehetett logopédiai osztályba. Egy év felmentést javasoltak neki, így majd közel nyolc évesen kezdi az iskolát.

Ha tiltakoztam volna ez ellen, el is engedték volna elsőbe, helyesebben az áll a véleményben, hogy ha mégis be akarnánk iratni, hangoztató-elemző (hagyományos) módszerrel tanuló osztályba menjen.

Az SNI minősítés drága mulatság (az államnak), nem osztogatják csak úgy.

2012. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez megnyugtató válasz volt:)

Sikeres beszédfejlődést kívánok a kisfiadnak!

2012. jan. 25. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!