Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Testvérféltékenység miatt...

Testvérféltékenység miatt kell pszichológus segítsége?

Figyelt kérdés

Ma meséltem a védőnőnek, hogy a három éves lányom a 10 hónapos testvérét elkezdte harapni, megcsapni. Eddig is féltékeny volt rá, de eddig még nem jutott. Néha ölelgeti, szépen beszél vele, de inkább durván bánik vele. A védőnő azt mondta, hogy beszéljünk a gyerekdokival, hogy utalja be ideggondozón belül pszichológushoz a lányomat.


Nincs ebben a témában információm. Szükséges ez tényleg vagy várjak vele, elmúlik vagy rosszabb lesz esetleg? Ez a lányom óvodába kerülését követően az óvónők tudomására fog jutni? Úgy értem, van erről valamilyen írásos dokumentum , amit a védőnő majd továbbít feléjük óvodakezdéskor?


2009. szept. 21. 19:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hálisten, hogy olyan intelligens a gyermeked, hogy 3 évesen érti, mit jelent, hogy őt a kistesóval együtt egyformán szereti apa és anya és különbséget tud tenni a szeretgetés, meg a szükséges rossz, pl. tisztába tétel során vele való foglalkozás között. Továbbá el is beszélgettek vele. Fantasztikus, hogy ő már nem a szemének hisz, hanem a szavaknak.
2009. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
2009. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
16:01-nek: én szeretném, ha elmondaná, ami benne zajlik, ezt pedig szavakkal tudom kicsalogatni. Örülök, hogy tudunk beszélgetni is:)
2009. szept. 29. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!