Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon meglepődtem, mikor az...

Nagyon meglepődtem, mikor az egyik ismerősöm mesélte, hogy úgy nyugtatja meg a hisztiző, feleselő gyereket, hogy víz alá dugja. Szerintetek helyes ez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 21:52
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
84%

Hát akkor most meg lehet engem kövezni, de bizony én is ezt csinálom. Ha már nagyon őrjöng szegény, akkor szépen levetkőzetetem, és beállítom a langyos zuhany alá. Nem hiszem, hogy ez nagyobb kegyetlenség, mint nyugodtan elnézni, ahogyan éppen hányásig ordítja magát. Neki sem jó a hiszti, elhihetitek. Nem egyszer előfordult már, hogy ő maga kérte, hogy menjünk zuhanyozni, és pikk-pakk megnyugodott.

Igaz, most már túl vagyunk a kemény hisztikorszakon, elég régen fordult már elő, hogy idáig fajultak volna a dolgok.

2013. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
22:09 Ő nem vetkőzteti le, hanem úgy ruhástól állítja a zuhany alá a kérése nélkül.
2013. máj. 22. 22:13
 13/40 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan már, ez nem erőszak!

Lassan már ott tartunk, hogy suttogva szabad a gyerekkel beszélni, mert jaj rákiabálok és deformálódik a csöpp lelke.

Ezért ilyenek a mai fiatalok.

2013. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

22:26 Velem is voltak problémák kisgyerekként, de anyám sosem rakott a hideg zuhany alá, kiváltképp nem ruhástól, mégis felnőttem úgy hogy nem vagyok gazember.

A szülő felelőssége hogy a gyerek megtanulja tisztelni őket kicsi korától fogva, és igen, nem szabad ráhagyni mindent, de nem is kellene zuhany alá dugni. Vannak más megoldások is.

2013. máj. 22. 22:40
 15/40 Kerria ***** válasza:
91%

Sajnos vannak olyan hiszti rohamok, aminél nem tudsz mást tenni. A gyerek annyira hisztizik, hogy nem vesz levegőt, lilul a szája, ilyenkor nincs más lehetőség.


Szerencsére nálunk erre még nem került sor, de több egészségügyis is van a családban, a módszer kegyetlennek hangzik, de hatásos. Próbáld ki egyszer (bár felnőttként az ember ritkán "bőg" olyan igazit, hogy hideg vízzel megmosod az arcod... egyből érzed a változást. Így működik ez náluk is. Szóval nem pártolom ezt a módszert, de van, hogy ezt kell alkalmazni.

2013. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
22%
Miért ne lenne erőszak, ha a férjed a kezed néz fogva rángat be a kádba aztán lelocsol hideg vizel az sem lenne az?
2013. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
45%
Azért van aközött különbség, hogy megmosod egy síró gyerek arcát és vagy hogy levetkezteted és zuhany alá dugod.
2013. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
94%

Irigylem azokat az embereket, szülőket, akik még nem láttak 1-2 órán keresztül a hideg padlón fetrengve üvöltve hisztiző gyereket, aki semmilyen segítséget, megnyugtatást nem fogad el és nem hallja az ordítás miatt, mit próbálsz neki mondani.

Nálunk volt ilyen nem is egyszer a kisfiammal, sokszor azt sem tudtuk, mi váltotta ki. Tehetetlenül álltunk... Egyszer a férjem megmosta a kinti csap alatt a fejét (nyári hőség volt, és nem akart kiszállni az autóból). Utána lenyugodott és lehetett vele normálisan beszélni.

Ne ítélkezzetek, amíg nem jártok ti is ugyanebben a cipőben.

2013. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
90%
Pedig van az a gyerek, aki a rosszullétig belelovalja magát a hisztibe. Na most akinek nem ilyen jutott, csak kicsit hikeg, hüppög a gyereke, az persze, hogy kegyetlenségnek látja. De amikor ott áll a szülő és nézi, h már a fejét veri a padlóba a gyerek vagy amikor már nem kap levegőt se, akkor jól jön egy zuhany. Persze nem idegből bevágni a jéghideg víz alá. Lehet ez emberségesen is.
2013. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan már... Én is nagyon hisztis voltam kisgyereknek. Aztán eljött az a pillanat, mikor anyukám már nem bírta tovább, és nyakon zúdított egy vödör hideg vízzel :D Onnantól visszafogtam magamat, elhihetitek...

Egyébként nem, nem deformálódott tőle a lelki világom, értelmes felnőtt lettem. Főleg, hogy ezeket a sztorikat is úgy mesélték, nem is emlékszek rá...

2013. máj. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!