Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon meglepődtem, mikor az...

Nagyon meglepődtem, mikor az egyik ismerősöm mesélte, hogy úgy nyugtatja meg a hisztiző, feleselő gyereket, hogy víz alá dugja. Szerintetek helyes ez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 21:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

29-es:


Nem tudsz kérdést értelmezni, idézem azt:


"Nagyon meglepődtem, mikor az egyik ismerősöm mesélte, hogy úgy nyugtatja meg a hisztiző, feleselő gyereket, hogy víz alá dugja. Szerintetek helyes ez?"


Erről volt szó, nem extrém, ájuldozásig fajuló tombolásról.

2013. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
55%

Folytatásom:

Ha meg erre gondoltál:

"Miért nem szabad egy gyereknek ordítva a földön vergődni? Esetleg a hányásig bömbölni, vagy kissé elkékülni a levegő visszatartástól? "


Akkor ebből azt következik, hogy pont, hogy te magad nem rendelkezel kellő tapasztalattal kisgyermekekről. Tudod milyen gyakori 1-3 éves kor között, a dackoszakban a hiszti ilyen szintje? Ha nem bírná a gyermek idegrendszere, ha életveszélyes lenne ez (így fogalmaztál), akkor jóval magasabb arányú lenen a gyermekhalandóság. Sajnos számos lelkiismeretlen törvény, és akadémikus orvoslás áll nagyon súlyos fogyaték kialakulása mögött (nem részletezem itt), amelyek el vannak tussolva. Te viszont egy életkori sajátosságot hiszel életveszélyes problémának.


Amiről nincs kellő tapasztalatod, légszíves, abban ne adj másoknak tanácsot, pláne ne szapuld a gyakorlati tapasztalattal rendelkező szakember válaszát,

és, kérlek, ne egy nagymama esetéből vezesd le a gyermekpszichológiát, se a kisgyermekek életkori sajátosságai szerinti viselkedést. Köszönöm megértésed.

2013. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
80%
Én megértelek,de úgy látszik,te nem próbáltad megérteni,amit én írtam.Ha jól elolvastad,akkor az a válaszom az előttem szólónak született,de ha te mint szakember jónak látod,ha egy gyerek a padlóba üti a fejét,mert hát ugye hagyni kell,hát tegyed,az biztosan nem káros-nagy részt a válaszokból kiderült szerintem,h igenis,van amikor ehhez folyamodnak néha a szülők...nem a nagymamám esetéből vonom le a gyermekpszichológiát,ezt is elhiheted,csak próbáltam megmutatni egy másik oldalt,h van,amikor már egy felnőttet sem tudsz másképp lenyugtatni.És szerintem nem írtam ilyet,h életveszélyes,de abban biztos vagyok-hozzáteszem,nem saját kútfőmből-ha egy gyereknél ez sokszor előfordul,az idegrendszerének nem tesz jót,begörcsölhet,akármi,például azért nem szabad sokáig csiklandozni sem,ezt sem saját magamtól találtam ki...más szakemberek pedig pont azt mondják,a hisztit nem lehet annyiban hagyni,meg kell tanítani az indulatai kezelésére.de még egyszer hangsúlyozom,én a kirívó hisztiről beszéltem,nem az egypercesekről.és ne haragudj,h ezt írom,de az hogy valaki szakember,még nem jelenti azt,h mindent tökéletesen tud és csak neki lehet igaza.a mi gyerekorvosunk szakember és soha életében nem hallott még például a 3 napos lázról,nem tudta,mi az-pedig nem egy bonyolult betegség,leb..ott,h négy hónaposan én már miért nem táplálom hozzá az anyatejes babámat.Az óvónő hagyja kiszökni a gyereket az óvodából,megtörtént eset,ja és a védőnő nem veszi észre,h egy egy éves gyerek 5 kiló,és még sorolhatnám.de csak azért mert esetleg nem vagyok szakember,nem kell lenézned.én is köszönöm a megértésed!
2013. máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Én is csináltam 2szer.Egyszerűen nem használt más,féltem kárt tesz magában,beállítottam a zuhanyzóba és langyos vízzel lezuhanyoztam.Érdekes módon azóta nem kellett ehhez folyamodnom,elég beküldeni a szobájába és fél-1 perc alatt lenyugszik.Aki itt fröcsög vagy nem nevel,vagy egy tündi-bündi gyereke van és nem tudja milyen a hiszti roham.
2013. máj. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
48%

Biztosan van, aki őszintén hiszi, hogy valami komoly baja eshet a hisztitől elkékülő gyereknek. A mi gyerekorvosunk szerint képtelenség ártalmas oxigénhiányt létrehozni ilyen módon, mert a levegővétel reflexesen bekövetkezik egy idő után.

Viszont sok válaszból úgy tűnik, elsősorban a szülőt zavarja az ordító gyerek, és "nem bírja tovább" nem az aggódást, hanem az idegesítő cirkuszt.

Tényleg idegesítő, de szerintem ki kell bírni, és meg kell próbálni elkerülni a következőt. És legjobb belenyugodni, hogy ezt teljesen kivédeni nem lehet.

Nálunk három esetben már bejött ez a módszer, két egyetemista és egy iskolás gyerekem egészségügyi károsodás nélkül élte át a hiszti korszakot. Persze lehet, hogy csak szerencséjük volt, vagy még okosabbak lennének, ha megakadályozzuk őket a hisztizésben.

2013. máj. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöméknél a gyereknek az agyában elpattant egy ér a sok hisztitől,szóval nem okoskodni kéne,hallgasd te a gyerekedet órákig,aztán aggódjál hátha kárt tesz magában,a mi gyerekorvosunk azt mondta nyugodtan vizezzük be az arcát durvább esetben állítsuk a kádba,nehogy kárt tegyen magában
2013. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
74%

Oly nagyszámú gyerek hisztizik (értsd: mindegyik, bár nyilván eltérő mértékben) - és az, hogy hisztizés váltsa ki a kisgyerek agyvérzését, mégis roppant ritka jelenség. Ezek alapján szerintem nagyon komoly genetikai hajlama vagy sérülésből, fejlődési rendellenességből visszamaradó gondok miatt történhetett meg ez mégis az említett esetben.

Természetesen a gyereket a hisztiből kizökkenteni teljesen természetes kívánság, tehát pl vizes kézzel hozzányúlni a bőréhez ehhez jó megoldás lehet. Viszont egy háromévest hisztiző feleselésért (ami tulajdonképpen a véleménye kitartó hangoztatásából áll, amihez éppúgy ragaszkodik, mint mamája a sajátjához, és nagy-nagy elkeseredésből, hogy a világ nem pont olyan, mint ő szeretné) zuhany alá állítani erős túlzás. Ha a gyerek elkeseredésében kizökkenthetetlenül ordít, akkor szerintem is várni kell egy ideig, abba fogja hagyni. Eddig mindenki abbahagyta, igen, ő is abba fogja. Türelem. Megunja vagy belefárad.

Egyetlen gyerek agyvérzése miatt éppúgy nem szükséges minden hisztit bármi áron leállítani, mint ahogy az ivást sem hagyjuk ki a napunkból biztonsági okokból, pedig hányan megfulladtak már félrenyelés után, vagy lett tőle tüdőgyulladásuk és haltak bele abba.

2013. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
71%
Egy másik szempont: az én gyermekem többször eszméletvesztésig (!) hisztizte magát. Amikor ezek az esetek történtek, még nem tudtuk, hogy autista. Később diagnosztizálták. Ezt csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy egy látszólag "normális" gyermek esetében is állhatnak olyan dolgok a háttérben, amiről esetleg nem tud, éppen ezért nem szabad a komoly (!) hisztiket egy legyintéssel lerendezni!
2013. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Az "és gondolkodj el..." arra is vonatkozik, hogy észre kell venni, ha a gyerek hisztirohamai már túl vannak az elfogadható mértéken. Észre kell venni azt a pontot, mikor pszichológusra, pszichiáterre vagy akár csak a gyerekkel való bánásmód megváltoztatására van szükség. De továbbra is állítom, hogy az aktuális ordítás azonnali elnémítása az esetek döntő többségében a szülő csend iránti igényét elégíti ki, nem a gyerek érdekében történik.
2013. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"Észre kell venni azt a pontot, mikor pszichológusra, pszichiáterre vagy akár csak a gyerekkel való bánásmód megváltoztatására van szükség."

Egy laikus szülő mégis hogy vegye észre, mikor nincs összehasonlítási alapja? Pláne, hogy nekünk akkoriban több szakember (!) mondta azt, hogy semmi gond a gyermekkel... Másfél évig jártam vele orvostól orvosig, mire kiderült, hogy autista...

2013. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!