Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnám rávenni 15...

Hogyan tudnám rávenni 15 hónapos lányomat, hogy elinduljon önállóan?

Figyelt kérdés
Már kb.3 hónapja jár önállóan, de csak pár métert akar így megtenni. Ha valaminek támaszkodik és úgy akarjuk hívni, nem akar elindulni. Állandóan vezetgetni kell, de csak az ujjunk hegyét fogja mert annyira biztosan tud már menni. Mitől van nála mégis ez a bizonytalanság, hogy nem akar önállóan felfedező útra indulni? Mivel ösztönözhetnénk rá?
2009. okt. 4. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ne akard ösztönözni, hagyd, hogy a saját tempójában fejlődjön! Majd elindul egyedül is, nem kell ebből ügyet csinálni. Ilyen pici gyereket nem szabad elvárások elé állítani, csak ártasz neki vele! Nem jó, ha azt érzi rajtad, hogy nem vagy büszke rá, hanem többet várnál tőle. Egy életre alááshatod az önbizalmát.
2009. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel!

Adj időt a picúrnak, is meg magadnak is, majd ha ő úgy érzi, hogy mostmár mennie kell, menni fog.

A fiam nagyon korán kezdett el járni (9 hó), be is voltam pánikolva kicsit, de a gyerekorvos azt mondta, hogy fejlett baba, hady menjen, visszafogni úgysem lehet.

Pár nap múlva elesett és nagyon csúnyán megütötte magát, onnantól kezdve ha nem volt amibe kapaszkodjon, egy lépést sem tett tovább. Igy ment majdnem három hónapig, a szülinapján felállt a hálószobaágyon, és elkezdett szaladni a puha matracon és csak nevetett, nevetett.

Lehet, hogy a tiéd is fél, vagy még bizonytalan, adj neki időt!

2009. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A járást nem szabad erőlteni(meg semmi ilyesmit)...mi sem tettük és 11 hónaposan ment a kislányunk:)
2009. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ösztönözni. Hagyd hogy a saját tempójában tegyen mindent.
2009. okt. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hagyd! Légy büszke rá, ne akard siettetni! Egészséges gyerek! Pár hetet bírj már ki! Aztán nyavalygunk majd, hogy milyen gyorsan felnőttek és nem foghatjuk meg a kezüket ha hülyeségre készülnek!
2009. okt. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hónaposan kezdett egyedül menni. Én örültem neki. Akkor indult el, amikor biztonságban érezte magát. Nem tudom hogy azért-e, mert későn indult, de így alig volt zuhanás. Most két éves, megy mint a golyó. Ne aggódj, "menni fog"! :o)
2009. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!