Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szoktassam le verekedésröl?

Hogy szoktassam le verekedésröl?

Figyelt kérdés
27honapos fiam apjat,engem,és gyakorlatilag barkit megüt,megrug harap.mit tegyek?mar beleörülök!van rosszabb-jobb idöszak de egy éve küzdök és semmi nem valik be!kérlek segitsetek!
2013. máj. 19. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már kezdettől fogva meg kellett volna neki magyarázni, hogy ez nem szép dolog. Nem szokás ütni-verni a másikat, mert azzal fájdalmat okoz a másik embernek. Meg kell neki tanítani a finom-lágy mozdulatokat. Simogatni, ölelni. Amikor elkezd durvulni, meg kell minden egyes alkalommal magyarázni, hogy ezt nem szabad, ez fáj, szépen simogasson. Fiamnak is volt egy ilyen korszaka, mi ezt csináltuk és hamar le is szokott róla. És nem is durva. Kitartónak kell lenni és nem szabad ráhagyni.
2013. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van két fontos dolog, amit ilyenkor nagyon szigórúan be kell tartani:

1. Ti soha semmilyen esetben ne emeljetek kezet rá, kicsi kézrecsapás sem, mert hitelét veszíti az amit nevelni próbáltok!

2. Amikor üt, akkor alkarnál, csuklónál el kell kapni a kis kezét! Nem úgy, hogy fájjon, csak annyira, hogy a keze, az ütés ne érjen célba. Azért üt, mert frusztrációt, feszültséget akar így levezetni, ha nem ér célba a keze, akkor ez a levezetés nem történik meg, így nem erősíti meg a viselkedésminát (pl ilyen a lengőajtó becsapása is: be akarod csapni, oldja a feszültségedet a csattanás, de ha ez elmarad, akkor mégsem esik olyan jól, próbáld ki egyszer :) )

Ezeket tapasztalatból írtam, remélem segít.

2013. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, természetesen az elsővel tökéletesen egyetértek, ez a legfontosabb, amit ő is írt!
2013. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az én lányom is elég verekedős volt,az első kettő jókat írt.Nálunk még az volt,pl ha játszón verekedett,mondtam neki,ha ezt csinálja még egyszer,akkor hazamegyünk.Megcsinálta,hazamentünk.Nagyon fontos a magyarázás,nem szabad és megmutatod te,hogy simogatni sokkal jobb,te is megsimogatod,akit megüt.A harapás más tészta,arra mostanság megint rákapott,valamiért azt hiszi,marha vicces.A durvaságokról nagyon jól leszokott,viszont ha már fáradt,akkor még most is előjön,úgyhogy erre mindig megpróbálok figyelni,h ezt a pillanatot már ne érjük el,időben elinduljunk a játszóról vagy a barátnőméktől...Ja,rettenetesen sokat magyaráztam neki,már ha mentünk ki a játszóra,menet közben is mindig erről beszéltünk,h szépen kell játszani bla-bla-bla és már ő is mindig mondta,szóval RETTENETES SOK TÜRELEM ÉS MAGYARÁZÁS és következménye legyen,ha csinálja,akármi,ami nem durvaság.És nagyon fontos,h mindig legyen bocsánatkérés ,utána simogatás!!!!
2013. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha minden egyes harapásnál verekedésnél ,büntibe raknád .azonal és elmagyaráznád hogy ilyet nem lehet csinálni .
2013. máj. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
magyarazkodas,bünti,jo példa mutatason tul vok!mar ott tartunk h amikor jatszunk és kedve szottyan belém rug,megcsip! 3napja véresre harapta a karom.nem vok ra büszke de szajon vagtam.az azota elmaradt de annyira durva és nem értem h lett ilyen.mi nem bantottuk öt.nem is latott ilyet sehol se!
2013. máj. 20. 11:17
 7/11 A kérdező kommentje:
ez a szajon csapas is mar a több mint egy évnyi könyörgés eredménye volt.nekem rosszabbul esett mint neki..ha elesik és segitek felallni köszönetkèpp ram üt.mar csak orditani tudok mert a türelmem elfogyott.az iranyitas kicsuszott a kezemböl.egy sz.r vok,nem anyanak valo!
2013. máj. 20. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem vagy szar,majd írok még.3. vagyok,csak mosz megyek a játszóra:D
2013. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
na,itt vagyok!szóval egyáltalán nem vagy szar anya!Vannak nehezebben kezelhető gyerekek,az enyém sem egy egyszerű eset.Én ezek után,amiket írtál,javasolnám,hogy érdemes lenne egy szakemberhez fordulni.Most ne érts félre,nem azért,hogy akármelyikőtökkel is lenne valami probléma!!!Hanem hogy biztosan tud mondani neked ezekre a problémákra megoldást,mert biztos hogy van,csak még nem találtad meg az igazit.A védőnőt is megkérdezheted,tud-e esetleg ajánlani valamit,hidd el.egyáltalán nem szégyen,nem fognak rólad rosszat gondolni.A lényeg az,hogy (tudom,nem egyszerű,de tapasztalatból mondom neked)az idegbajt és ordítást felejtsd el,az nem segít,csak magadat hergeled vele.Sokkal jobb,ha megpróbálsz higgadt maradni,ezzel őt is higgadtabban tudod tartani.A verés meg tényleg nem ér semmit,ezt is tapasztalom,nekem is eljárt már egyszer a kezem,egy jó kis seggre verésre,utána tartotta oda,hogy nyugodtan üthetem még,pedig nem volt kicsi!De ettől még nem vagy szar alak,mindenki hibázik,a lényeg,h okuljon belőle:)Még egy példát azért még tudok mondani,nálam még ez is bevált:amikor elkezdett harapdálni,fogtam magam és bezárkóztam a spájzba,sírt mint állat,megmondtam neki,ha tovább harapdál visszazárkózom,kijöttem és már nem folytatta.
2013. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak nagyjából olvastam el, amiket írtatok, de mintha a megoldás kimaradt volna:

a büntetés NEM megoldás, csak olaj a tűzre.


Motivációt az jelent ,ha a kívánt viselkedést erősíted meg benne, utólagos jutalmazással. Jutalom többnyire odafigyelés, ölelés, a szeretet őszinte éreztetése kell legyen.


Egy másik fontos dolog: 4 éves kor alatt jellemző a dackorszak (1-3 éves kor között valamikor ,kinél épp mikor, ezen belül), és ENGEDNI KELL EKKOR Kiélnie, mivel nem manipulációból teszi, legalábbis nem tudatosan, mint egy 4-5 éves. Ugyanakkor olyan differenciált, összetett módjára se képes egy ilyen pici gyerek kifejeznie indulatait, mint egy 5 éves gyerek. Tehát engedni kell kitombolnia magát, ügyelve, h se önmagának, se másnak ne ártson; pl vághasson oda egy plüss állatot a földhöz stb, de ügyelj, ne a kedvence legyen kéznél, mert utólag lehet, h lelkifurdalása lesz. Valami puha legyen a közelében, és engedd, h kitombolja magát. 1-3 éves kor között ébred rá, h ő egy külön lény (éntudatra ébredés folyamata), ekkor fogja fel, h megszakadt az általa hitt ideális egység, és én-határait keresi, valamint ebbéli lelki fájdalmát próbálja feldolgozni.

2013. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!