Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan játszak vele? Amit én...

Hogyan játszak vele? Amit én szeretnék ő nem nem akarja, amit ő szeretne az számomra értelmetlen.

Figyelt kérdés

Már egyszer feltettem egy hasonló kérdést és azóta sem változott a helyzet.Egyszerűen nem tudok azonosulni a kislányom (8) által oly nagyon szeretett játékokkal.

Most éppen egy kígyóval és egy autóval játszik a szomszéd szobában,épp az imént kértem meg,hogy menjen át a saját szobájába,mert már egyszerűen hallani sem bírom.

Aki már most elítél az ne is olvassa tovább,mert kemény leszek.

Felesleges,de azért leírom,hogy nagyon szeretem,rengeteg kedves tulajdonsága van,értelmes és jószívű,így okom nem lehet panaszra,de a dolgok alábbi részét nem BÍROM:

A kígyó és az autó beszélget egymással.Egy-egy részét kis is mondja a történéseknek,de a nagyobb része a fejében játszódik le,de ennek ellenére se látok semmi értelmet az egészben,már kapásból,hogy egy kígyó és egy autó miről beszélgethet egymással.

Ha elkezdi magyarázni,akkor méginkább kétségbe esek,mert abból meg egy hatalmas katyvasz-zagyvaság jön csak ki,pedig hihetetlenül próbálok "lemenni" gyerekbe.

Ha épp nincs semmi játék a kezében pl. múltkor összefutottam barátnőmmel az utcán,beszélgettünk pár percet,addig ő szerzett magának 2 botot és azzal a 2 bottal is képest volt elbeszélgetni.

A csersznyemagokkal,a lufival MINDENNEL.

Ha játszik,ezt játsza.

2 valami beszélget egymással,de hiába figyelek,hiába hallgatózom sokszor egyszerűen sírva tudnék fakadni attól a ..........

Az óvónő már középsőben szólt,hogy ezekről a GYAKORLÓ JÁTÉKOKRÓL le kell szoktatni,mert ő ehhez már túl nagy.

Lehet,hogy kusza amit írtam,de nem tudom másképp kifejezni magam.

Adjak tanácsot nekem kérlek.

Mit csináljak vele?

Ha meghallom,hogy ilyesmit játszik tereljem el a figyelmét?

Vagy próbáljam lassan leszoktatni róla?

Egyébként szellemileg semmi baja nincsen,az iskolában is szépen teljesít,barátai is vannak,a családi helyzetünk se nevezhető problémásnak.

De nem akar velem semmi mást játszani,mint én beszéljek a ferrarival ő meg a dinoszaurusszal.

Vagy ez pepitában.


2013. jún. 12. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kicsi már, de azért még mindig gyerek.


Szerintem a képzelet ereje igen nagy és ezzel éli ki. Talán ha értelmesebb szerepjátékokat adnál neki.

Pl bábszínház. Irasd be bábozni, ez pont neki való.

Próábld ki, hogy keress egy témát ami aktuális. Akár az iskola. Legyen egy baba a tanárnéni, pár baba az osztály, és játszátok el a matek órát. vagy legyen egy menyasszony, egy völegény és azok házasodjanak össze.

Adjál meg neki egy témát, és abban kelljen báboznia.


Szerintem a bábozást és a meséket olyanok találták ki mint a lányod.

Nézd már végig a verdák mesét. Ott is autók beszélgetnek egymással. Már elég nagy, hogy egy saját mesét írjatok.

rajzoljatok képregényt, amiben a kígyó és az autó barátok és beszélgetnek....

2013. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát, erre senki nem fog tudni neked itt okosat írni. Ha bizonytalan vagy, kérj egy fejlesztőpedagógustól időpontot, nézzenek rá, hogy ők mit látnak, kell-e valamiben módosítani, kell-e segítség.


Részemről elsőre inkább csak elszomorodtam... Lehet, hogy már az is segít, ha próbálod elfogadni, hogy ő ilyen. Miért lenne ez gond, ha minden mást illetően meg egy kedves, egészséges kislány?

2013. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Borzamlas érzés,hogy odamegyek hozzá,hogy játszunk valamit és ma is az volt rá a reakciója óóóóóóóóóóóóhhhh.

Mintha valami büntetés lenne a számára,hogy velem játszon.

Nem szeret babázni.

Annyit próbálkoztam vele,hogy csak na.

Vettünk neki többféle Évi babát,autót,vonatot hozzá,hintót,házat,farmot,hogy legyen hol laknia.

Néhány percig szépen játszik velem,aztán elmegy a Szandra lovagolni és onnan kezdve csak a ló a fontos,azzal nyerít vágtáz,aztán beteg lesz mert megmarja a kígyó és máris a kígyóval és a lóval a főszerepben folytatódna tovább a történet.

És én kövezzetek meg,de nem udok egyik percben kislány,aztán kígyó,aztán meg terandon lenni.

Sokan mondták igen,hogy örüljek neki,hogy milyen nagy fantáziája van,de én már soknak érzem.

Én már ennyire gyerek nem tudok lenni.

Vagyis örömmel lennék,ha tudnám,hogy ez napi fél óra és nem napi 4,5!!!

2013. jún. 12. 14:44
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként jár drámaszakörre,pont ezért irattuk be!
2013. jún. 12. 14:45
 5/15 A kérdező kommentje:

És még annyi hogy nem az a baj,hogy beszélget az autó és a kígyó egymással,hanem hogy tényleg semmi értelme nincsen annak,amit egymással beszélgetnek.Tehát nem az hogy az egyik mond valamit és a másik reagál rá,hanem az egyik elkezd mondani valamit,de a mondat felénél a abbahagyja,a másik vagy reagál rá vagy nem,aztán teljesen mást kezd el beszélni.

Ha mélyen belemegyünk tudom jöhetne az,hogy szegény kislány nincsen itthon meghallgatva és ezt látja a valóságban,így a játékban is ezt csinálja,de ez nem így van.

Annyira igyekszem megérteni őt és figyelni rá.

2013. jún. 12. 14:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Fejlesztőpedagógus, mert ez már nem feltétlen az a szint, amit laikusként meg tudunk ítélni mi, vagy te. Ha szerinte rendben van, akkor oké. Ha nem, akkor ő tud további javaslatot tenni.
2013. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

én 8 évesen még barbiztam, méghozzá úgy, hogy angolul beszélgettek a barbik egymással, mert rá voltam kattanva az angolra, persze egy szót se tudtam :D

amúgy normális vagyok :)

társasozzatok sokat, az elég kötött, abban nem tud annyira elsétálni melletted a fantáziája :)

2013. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem szeret társasozni!

Arra az a reakció,hogy aaaaaahhhh.

Ha bármi mást is ekkora örömmel tudna játszani semmi bajom nem lenne.

2013. jún. 13. 06:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Hívd át valamelyik barátnőjét, szigorúan csak egyet, egy kis időre.

Ha van bátorságod, írasd le vele a történeteit (ha azok, és ha hajlandó rá)

Keress kettőtöknek közös hobbit: főzés, varrás, kertészkedés, séta, úszás.

2013. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Te ne játszz vele, mert nem érted őt meg. Nem szeret ő sem veled játszani, mert ő is tudja, hogy hülyeségnek tartod. Én is így játszottam, és teljesen normális vagyok. Nincs ebben semmi. Az me, hogy a másik szereplő vagy reagál, vagy nem, at azért van, mert a lányod már 6 mondattal előbb jár fejben, mint amit kimondott. Én ezt annak idején ismételgetésekkel oldottam meg /vagy mert nem tetszett a hangsúly, ahogy eéőször kimondtam/.


Hagyd őt békén, ne szoktasd le erről, ne erőltess rá semmi szerinted normális játékot, amit ő nem szeret, ő hadd játsszon, te meg toleráld.

2013. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!