Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A diszlexia, a diszgráfia és...

A diszlexia, a diszgráfia és a diszkalkula létező betegség? Mindig is volt, vagy csak most találták ki?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem "múlik el" a gyakorlástól... ha nem vagy kompetens a témában, ne tégy kijelentéseket.

Létező részképességzavarok a különböző disz-ek, nyilván a tudomány fejlődésével mind több mindent tudunk meg pl az agy működési folyamatiról is, így derülhetett fény arra is, hogy némelyeknél azok a területek kevésbé jól funkcionálnak, amik ezen képességekért felelősek. De attól, hogy régebben nem nevesítették, még fennálló probléma volt (már az ókorban is, erről írásos emlékek vannak), legfeljebb nem tudták mi miért van, csak ráfogták az illetőre, hogy lusta és kész, holott sok esetben egyáltalán nem erről volt szó.

Egyébként a disz-ek különböző fajtáinak is többféle súlyossága van.

Én pl diszkalkuliás vagyok, egész gyermekkoromban nyüstöltek a matekkal, mindenből színötös voltam hallás után, vagy legfeljebb egyszeri olvasásra mindent megjegyeztem, de a számokkal hadilábon álltam. Különtanárok ,ÁLLANDÓ gyakorlás stb és mégis épphogy nem buktam meg éveken át, közben meg minden más téren szárnyaltam, had ne mondjam ,hogy mennyire beárnyékolta az egész gyerekkoromat a nyüstölés stb...Felnőtt fejjel tudtam meg - tejesen véletlenül - mi is pontosan a bajom (31 éves vagyok).

A kisebbik gyerkőcöm oxigénhiánnyal született. 3,5 éves, nála már tavaly diagnosztizáltak több enyhe részképességzavart. Speciális fejlesztésre hordjuk, és bízunk benne, hogy végül nem lesz szükséges disz-esnek minősíteni őt... ám ha mégis, akkor úgy fogom őt elfogadni, és nem fogom olyasmi miatt nyüstölni állandóan, amiről ő maga nem tehet - ez nyilván nem azt jelenti ,hogy mindent ráhagyok és hadd lustuljon el hogy "dehát te jajjdebeteg vagy kisfiam nem is kell tanulnod úgy is fel vagy mentve"... nem. TTegyen meg mindent, ami tőle telik, de ennél többet nem fogok számonkérni rajta. Mert diszekkel is lehet továbbtanulni, szakmát, hivatást szerezni.

2013. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Ezek nem betegségek. Mindig volt ilyen.
2013. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Toth Valéria válasza:
én is ˝szenvedtem˝ ezekben kiskorom ota de nem voltam felmentve semmiböl... És nem buktam... Tehát csak a több foglalkozáson mulik hogy mikor növi ki valaki.
2013. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én diszgráfiás vagyok és nem csinálok belőle titkot. Diplomám van és jó szakmám , de a hagyományos módszerekkel nem tudtam tanulni,csak képekből. Ezt magamnak fejlesztetem ki,középiskola végére sikerült.De ez csak abban segített hogy a tantárgyakat megtanuljam ,helyesíni soha nem fogok tudni és a nyelveket sem tudom megtanulni mert nincs különbség számomra a hasonló szavak között.Évezredekig tanulhatom sem fog menni.
2013. júl. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!