Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek még 3 évesen sem...

Akinek még 3 évesen sem beszélt a gyereke, az észrevett egyéb dolgokat is, amiben a gyermek "más" volt?

Figyelt kérdés
Elmaradás más dolgok terén, evés, játék, vécé, szociális dolgok stb. ?
2013. jún. 20. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém most 3 és fél,és még most sem beszél...

De mivel másfél éve jár fejlesztésre,igy már nincs lemaradva,"csak"a szobatisztasággal.

2013. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Unokaöcsi 3 múlt márciusban. Sokat szövegel, de a háromnegyede a mondandójának halandzsa. Szobatisztaságban rendszeres a visszaesés. A mozgásfejlődése mindig megkésett volt. A mai napig rengeteget esik. A saját lábában is megbotlik. Viselkedése borzasztó. Rettenetesen hisztis és verekedős. Nem a dackorszak miatt, mert születése óta nehéz eset. Nagyon rossz evő. Furcsa mód hazudik is, pedig alig tud beszélni. Más gyerekkel csak úgy tud együtt 'játszani', hogy szekálja őket. Mindent elvesz tőlük, rájuk ugrál, beléjük csimpaszkodik. Egy idő után jön az ütögetés, harapás, vagy simán hozzájuk vág valamit. Többször volt téma, hogy megnézetik orvossal, aztán mindig annyiban maradt.
2013. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nem érdekli a szobatisztaság, valamint a mozgásfejlődése is sokkal lassabb volt az átlagnál.
2013. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem 3 éves és nemigazán beszél ,viszont a mozgása remek és egy éve szoba és ágytiszta. Nemtudom mivel függ össze de már nagyon várom ,hogy beinduljon a beszélőkéje!
2013. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Senkinek sem kell megijedni attól,hogy gyermeke valamely területen nem teljesít olyan jól mint másnak a csemetéje. A természet gondoskodik arról,ahol valamit elvett ott mással pótolja!!!! Ha szellemileg elmaradott akkor hihetetlen kézügyességgel,ha valakinek pont a kézügyessége szenved csorbát akkor az intelligencia erősebb nála. A szülő feladata meglátni azt,gyermeke miben erősebb és motiválni,hogy minél több sikerélményt tudjon magáénak a gyermek!!!
2013. jún. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam kicsit mindenben le van maradva. Mozgásfejlődés, beszédfejlődés, finom motorika stb. 3 évesen csak a mama, papa, apa, ana (anya), nem, aha (mint igen), hoppá szavakat és néhány állathangot tudott mondani. A mozgásfejlődése is lassúbb az átlagnál, 21 hónaposan kezdett járni. Azóta járunk heti rendszerességgel csoportos mozgásterápiára és gyógyúszásra. A mozgáskoordinációja most is éretlen. 4 éves múlt májusban, most kezdett el páros lábbal ugrálni, még mindig nem tud fél lábon állni, és gyakran felbotlik a legkisebb dolgokban is. Szeptembertől jár oviba, ahol hetente 1 órát gyógypedagógus foglalkozott vele. Már sokat beszél, de sok a beszédhibája. Elkezdtünk logopédushoz is járni, de csak magán úton, mert az ovis logopédusok le vannak terhelve, csak a nagycsoportosokkal foglalkoznak. 3 éves korától szobatiszta nappalra, de éjszakára még sokáig kellett a pelus. Nagyon szeret oviba járni, jól el van más gyerekekkel. Szépen eszik és jól eszik. A játékban inkább az az elülős fajta, nem egy örökmozgó, akit folyton a csillárról kell leszedni, de ez gondolom ez összefügg a mozgás éretlenségével. Szeret kirakózni, legózni, könyveket "olvasgatni".
2013. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolso hozászolni nem magán logopédus kell hanem logopédiai csoportos ovoda ,illetve elkéne vini az országos beszédvizsgáloba ahol pontosan megállapitják a problémát .
2013. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2 fiam van mind kettö ilyen ügyetlen,a saját lábában is elesik,finom motorikába ix voltak elmaradások,beszédben a legtöbb ,6-7 éve foglakoznak a fiaimal logopédusok,nagyobbnyk e miat már 3 mütéte is volt.
2013. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Annak, hogy miért nem beszél egy gyerek számos oka lehet, és ezek egy része egyéb tüneteket is okoz. Ha értelmi sérült, autista, siket vagy erősen nagyothalló a baba,késni fog a beszéd, de más problémák is lesznek. Ha súlyos központi idegrendszeri eredetű mozgászavara van, ez is járhat beszédproblémával, hiszen a beszéd is az artikulációs izmok összehangolt mozgását igényli.

Viszont létezik megkésett beszédfejlődés és gyermekkori diszfázia is, amikor a magatartás esetleges eltérései inkább a beszédprobléma következményének tekinthetők. Frusztrált, hisztis lehet az a gyerek, aki nem tudja kifejezni magát illetve nem érti a környezetét. Ez a probléma valamilyen szinten minden kommunikációban akadályozott gyereknél megjelenik, akinek azért volna igénye rá, hogy megértesse magát a környezetével és viszont.

2013. jún. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fiam februárban volt 3 éves. Az első gyerekemhez képest mindig is nagyon nehéz eset volt, de a környezetem szerint én reagálom túl, és ez még belefér. (pl 2,5 éves koráig minden éjjel órákat fent volt, 1 éves koráig képtelen voltam napirendre szoktatni.)

3 éves korától teljesen szobatiszta. Egy kicsit megkésett a mozgásfejlődése, de még állítólag a normális határokon belül. 1,5 évesen kezdett el járni.

3 hónapja csinálunk tsmt-t, profin bukfencezik előlre-hátra, amin én meg voltam lepve, hogy egy ekkora gyerek ezt így meg tudja tanulni. Viszont páros lábbal nem tud ugrálni, és sajnos nem szédül, nem zavarja, ha fejjel lefelé lógatjuk.

A beszédben az ovi óta elég sokat fejlődött, most már nagyjából elmondja, hogy mit szeretne, csak én ne kérdezzek semmit.

A beszédfejlesztő központból kb. 10 perc után kidobtak, hogy nem logopédiai probléma. A nevelési tanácsadóban viszont azt mondta a pszichológusnő, hogy mégiscsak az. 1,5 órát kérdezgette, játszott vele, azt mondta minden más készsége rendben van, de fogalma sincs, hogy mit mondunk neki.

Sajnos aki Pesten él, el sem tudja képzelni, hogy egyes helyeken az ember örül, hogy van egyáltalán ovi. Nemhogy még speciális. Nálunk is egy ovi van, örülök, hogy felvették. Ott van logopédus, foglalkozik is vele, de nem vagyunk megelégedve. Szeptembertől meglátjuk mi lesz, de lehet, hogy nekünk is magán logopédust kell fogadni.

Az előzőhöz hozzáfűzném, hogy az én fiam is rendkívül hisztis, akaratos. Még a psczichológus, gyógytornász is azt mondta, hogy azért, mert elrontottuk, megszokta, hogy hisztivel mindent elér. Hát, a nagy fenét, ha hisztizik, a férjem legtöbbször beteszi a fürdőkádba lehiggadni, szóval nem nagyon éri meg neki. Még annyit mondott a pszichológusnő, hogy nagyon öntörvényű, és nehezen kezelhető. Ezért én is gondoltam már autizmusra is, de mindenhol azt mondták, hogy az kizárt.

2013. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!