Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A férjem szülei a hátam...

A férjem szülei a hátam mögött bírálnak, kritizálnak, mert szerintük "nem jól kezelem a dolgokat". Nagyon rosszul esik. Kerüljem velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

SNI a nagyobbik gyermekem. Nagyon nehéz vele születése óta, két és fél éve pedig kistesó is született. Szinte mindig egyedül vagyok velük, nagyon kemény. A nehéz helyzetek kezelésében a pszichológus és gyógypedagógusok tanácsai alapján próbálok cselekedni. Határozott próbálok maradni, de a férjem szülei ezt szívtelenségnek, kegyetlenségnek veszik. Szemembe nem merik mondani a véleményüket, csak a hátam mögött... Pedig el tudnám magyarázni, mit miért teszek. Nekik nem ilyen gyermekeik voltak és el sem tudják képzelni milyen az én helyzetem. Na meg ott a kettős mérce. Náluk nagyon keveset vannak a gyerekek, abban a kis időben könnyű velük, ha mindent szabad és csokival is teletömik, de ugyanilyenek nem lehetnek a hétköznapok. Ha ők ebédre 5 féle ételt kínalnak egymás után, amiből az utolsó három ajánlat keksz meg már csoki, akkor ők a jók, ha meg válogat a gyerek, akkor meg én nem voltam következetes az étkezések során és én szokattam rá. Ha leszokott a gyerek a délutáni alvásról, akkor én vagyok a hibás, miért nem fektettem le rendszeresen, ha meg látták még anno 2 és fél éves korában, hogy a megszokottak szerint letettem aludni és lázadt a kisfiam, akkor meg én voltam a kegyetlen.

Mindig is éreztem, de most besokalltam. Sírtam is itthon. Én nem akarok többé odamenni hozzájuk, hogy folyton méregessenek, miként bánok a gyerekekkel. Ebből viszont megint én jövök ki rosszul...


2012. jún. 11. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Már az is jó hogy kiírtad magadból... :) Honnan tudod miket mondanak a hátad mögött, kitől hallod vissza? Férjed mit szól ehhez? Nem ismerem a szülőket de lehet meg kellene próbálni beszélni velük öszintén, és megmondani hogy már nincs is kedved vinni a gyerekeket hozzájuk...
2012. jún. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm! A férjem árulkodik... De soha nem védett még meg, se most se máskor. Meg látszik rajtuk, hogy furán néznek rám, meg pl. kimegy a szobából apósom, mert nem bírja a gyereksírást. Én sem bírom, de mennyiben volt részem az elmúlt 4 és fél évben... Picibabaként is állandóan sírt a kisfiam, (na meg a kislányom se sokkal kevesebbet) és már akkor rámvetült a gyanú, hogy éheztetem, meg "hagyom sírni". Pedig semmi sem segített, de a hibás persze megvolt, én. Meg miért nem viszem orvoshoz, biztos baja van. Vittem én, hát hogyne vittem volna, de még én is sírtam, amikor szinte kidobtak a rendelőből és senki nem segített...
2012. jún. 11. 10:07
 3/17 anonim ***** válasza:
Ítélkezni könnyű nekik. Nem bírom a sunyi embereket, akik a hátam mögött beszélnek. Én átmennék a helyedben és nyíltan beszélnék velük. Elmondanám, mit-miért teszek, gyerekek nélkül, hogy higgadtan tudjatok felnőttként beszélni. A férjed meg egy beszari kis alak... hogy lehet így viselkedni? Kikérném magamnak, hogy elmondja, miket mondanak a hátam mögött, de egyetlen egyszer sem véd meg! Hát milyen ember az ilyen? Milyen férj? Milyen társ? Mondd már a szemébe, hogy mekkora egy nulla támasz, ha bajban vagy! Talán végre ráébredne, hogy az idegeiddel szórakozik, és ez nem játék!
2012. jún. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet ,mivel mi is problémásak vagyunk (ADHD) .

Rengeteg kritikát ,jótanácsot kaptam a rokonságtól,nagyszülőktől a kisfiam születése óta,találgatták,fejtegették,hogy mi az oka a szélsőséges viselkedésének.

Ilyeneket mondtak:

-Túlzottan el lett kényeztetve

-Szigorral én majd megnevelném,új gyereket hoznék vissza egy hét múlva(soha egy napra el nem vitte senki sem a nagyszülők,sem senki más,a hugomtól is rengeteg kritikát kaptam,neki 3 gyermeke van,akik rendszeresen nálunk töltik a hétvégéket,szüneteket,de ő azt mondta,hogy az én fiamra neki nincsen kapacitása)

-Nincsen ennek a gyereknek semmi baja,miért engeded,hogy belédbeszéljék a szakemberek,miért nem állsz ki a gyermeked mellett,hagyod,hogy ilyen bélyegeket süssenek rá?


Apukám egyszer teljesen kiakadt az akkor 5 éves én általam elrontott nevelésü fiam viselkedésén(szaladgált),azt mondta,hogy soha többé nem mehet hozzájuk,én szó nélkül hazavittem,majd pár nap múlva hívtak telefonon,hogy bocsánat,de most hallották a rádióműsort a hiperaktivitásról és rájöttek,hogy támogatniuk kell ezután,nem becsmérelni,nagy szó volt,hogy erre képesek voltak a szüleim

Még a férjem is kimondta,hogy én vagyok itthon a gyerekekkel és miattam ilyen az én nevelésem.


Mielőtt megerősödtem és azt mondtam kiállok mellette minden áron mindenkivel szemben,addig rengeteg igazságtalan vád ,bántás ért minket,ezt már nem hagyom.


A hétvégén a hugom láttva a 6 éves kisfiam kiborulását ,sírását,kétségbesetten könyörgött,hogy segítsek neki megnyugodni,belémcsimpaszkodott és magán kívűl sírt ,erre a hugom gúnyosan,cinikusan azt mondta "Még sok mindent elér majd ez a gyerek ezzel a viselkedésével".

Persze én nem hagytam annyiban és elmagyaráztam neki,hogy ha egy ADHD -s gyerek ennyire felpörög,hogy ilyen szinten kétségbeesve kérlel,hogy segítsek megnyugodni,az nem a hiszti jele,nem lehet ilyenkor büntetéssel lenyugtatni,hanem minden lehetséges módon nyugtatni kell.

Azt mondta a hugom nem bántásból mondta amit mondott,én pedig annak vettem...

2012. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok,sajnálom ezt a hozzáállást a nagyszülők és egyéb családtagok részéről.Kedves utolsó válaszoló is megszenved ezerrel.Nem elég,hogy a gyermekeiteknek nehéz,még a tudatlanokkal is viaskodni kell.Az én testvérem oxigénhiánnyal született,iszonyat apgar értékkel.Beszorult a szülő csatornába és már nem lehetett császározni.Vákummal és fogóval szedték ki,a feje hetekig lila volt.Évekig járt pszichológushoz,csecsemőként semmi kaja nem maradt meg benne,sugárba hányt ki mindent.Kisgyerekként iszonyat rossz volt,de nem tehetett róla.Édesanyám rengeteget küzdött érte,az iskolát édesanyám közbenjárásával sikerült elvégeznie,annyi sütit senki nem sütött a tanároknak,mint ő.A mi családunk is nagyon sokáig az ő rossz nevelésére fogta a dolgot,pedig papírunk volt róla,hogy gáz van,sőt,tesóm sokáig gyógyszert is szedett.Nehéz volt,de rendes,talpraesett felnőtt lett belőle,egyéni vállalkozó,a jég hátán is megél.Tartsatok ki,küzdjetek,mert megéri!
2012. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,az még lemaradt,hogy ne törődjetek senkivel,tudom,hogy nehéz,szeressétek a gyermekeiteket nagyon-nagyon,mert míg felnőnek rengeteg fájdalmat kapnak majd.A gyerekek és sajnos rengeteg felnőtt is piszkosul igazságtalan,tesómat állandóan csúfolták,kinevették,bántották és ez sajnos még agresszívabb viselkedést vált ki.Szeressétek őket ezerrel,mert az édesanyák tudják a szeretetet igazán megadni,ők ezt az évek múlásával sokszorosan meghálálják.Jobban,mint az egészséges emberek.A testvéremet nagyon szeretem,a legnagyszerűbb ember számomra,sokkal jobban tud szeretni,mint mások.
2012. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

De egy tündéri,jó ember vagy ,jó olvasni a soraidat !

Azt írod,hogy a testvéred is megtalálta a helyét a rengeteg szülői odafigyelés,terelgetés hatására és te magad is ennyire jólelkű ,szeretetteljes vagy,nagyszerű munkát végeztek a szüleitek veletek !!!

2012. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez nem csak problémás gyerekeknél van így. Az én nagyobb lányom egészséges, csak épp három és fél évesen nem volt még óvodaérett. Érzelmi fejlettsége elmaradt, van ilyen. Aztán ebből olyan dolgok születtek, hogy a kislány januárra már durva szomatikus tüneteket produkált, mint pl hányás ( idegi alapon), erős hasi görcsök, szótlan lett, elmaradt a szobatisztasága, és visszafogyott az egy évvel korábbi súlyára ( 4 éves státuszon 10 dkg éves súlygyarapodást mértek nála ) szóval durva helyzet volt. Orvosi javaslatra kivettük akkor az oviból, én babát vártam, a doktornő meg azt mondta, hogy vegyük ki azonnal a kislányt, mert ebből semmi jó nem fog kisülni, és a tesó születése után még csak súlyosbodni fog a helyzet, ráér még menni oviba, egyenlőre maradjon otthon. Ezt anyósom nem bírja felfogni. Még ma is visszahalottam, hogy mondta valakinek, hogy az, hogy a lányom nem jár oviba, az csak és kizárólag az én hibám, mert ekkora lánynak már rég oviban lenne a helye. De azt azzal a nagy tudásával nem bírja felfogni, hogy a gyerek gyakorlatilag idegileg kikészült, mert még nem volt óvodaérett, és hogy ha a lányom mindenféle fertőzés, szervi probléma, és egyebek nélkül, hány minden reggel az idegtől, akkor én azt nem fogom tétlenül nézni, mint ahogy azt sem, hogy pl a földön fetreng fájdalmában, mert annyira fáj a hasa. Ő ezek közül egyiknek sem volt tanúja, nem látta milyen volt akkor, és hogy ez mivel járt, és főleg azt nem tudja megérteni, hogy ez későbbiekben milvel járt volna még.

De tudod mit mondok kedves kérdező? Ne törődj vele. Aki nem érti, nem érti. Nem kell velük foglalkozni. Pl én mindig arra gondolok, hogy anyós eszéhez kell mérni. Nem sok van neki, elmondtam neki mi történt, nem fogta fel, hüle és kész.

2012. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló,nagyon szépen köszönöm kedvességed!Igen,nagyon jó szüleink vannak,akik sosem tettek különbséget köztünk és ami a legfontosabb,a bátyjámat úgy kezelték,mint ha egészséges lenne.Ez azért nagyon fontos,mert sok gyermeket például kisegítő iskolába íratnak,ezzel viszont visszahúzzák a fejlődését.Nekünk a pszichológus mondta,hogy nehogy ilyen suliba adjuk,mert akkor nem lesz belőle semmi.Ma már szerencsére rengeteg olyan iskola van,ahol egészséges gyerekek mellé betesznek sérült gyerekeket,persze az enyhébb kategóriából,így ezek a gyermekek is teljes felnőtt kort élhetnek majd.Igen,a bátyjám vállalkozó lett,két vállalkozása is van és mindkettőben sikeres,nem azt mondom,hogy dúskál a javakban,de jó átlag színvonalat elér a keresetével.És azért azt tudjuk,hogy vállalkozni manapság nem egyszerű történet.Igen is büszke vagyok rá,mert hihetetlen jó ember (annak ellenére,hogy sokat sérült más emberek részéről érzelmileg) és ez a szüleinknek köszönhető.Fel a fejjel mindnyájatoknak,mert ti is képesek vagytok rá.Peregjen le rólatok az a sok negatív vélemény,egy a fontos,hogy a gyermeketek mindig számíthasson rátok!Kedves utolsó,ne törődj azzal mit mond az anyósod!Te tudod,hogy mi a legjobb a gyermekednek és amellett tars ki ezerrel.Mi anyák vagyunk,akik minden rezdülésüket ismerjük,a férjünkön kívül senkinek nem lehet ebbe beleszólása.
2012. jún. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok nekem!

Én nagyon rosszul bírom a támadásokat, nem tudom megvédeni magam, nem vagyok az a harcias típus. Volt, hogy lefagytam, azt se tudtam, mit mondjak, amikor a gyerek sírása miatt mindenki engem kérdezgetett az orvosi rendelő várójában, hogy "Miért sír???".

Egy anyuka rámszólt (pedig akkor még nem is sírt a kisfiam), hogy vigyem már messzebb a gyermekemet az övétől. (Csak tanácsadás volt, nem "beteg" rendelés.)

Na meg egy apuka már durván beszélt velem, hogy hallgattassam már el, mert a babájukat felébresztettük...

Elmentünk, és csak sírtam a kocsiban. Hogyan is maradhattunk volna egy ilyen helyen...

Az ilyen helyzetekből csak annyit tanultam, ha lehet el kell kerülni, de nem tudom, hogy lehetne megtanulni kezelni.

Azért jó olvasni, hogy milyen jóra is fordulhatnak a dolgok a kezdeti nehézségek után. Ez biztos, hogy erőt tud adni.

2012. jún. 14. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!