Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista ill. hiperaktív...

Autista ill. hiperaktív gyerekek szülei, ti hallottatok már a GAP szindrómáról, és a hozzá kapcsolódó diétáról?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki kipróbálta már? Tapasztalt javulást?

2013. máj. 2. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát...nagyon megleptél ezzel ezidáig még nem emlékszem,hogy olvastam volna GAP szindrómáról,az én 7 éves fiam figyelemzavaros,kifejezetten sovány ,emiatt gondoltak régebben nála például lisztérzékenységre mely a vérből nézve akkoriban pozitív lett ,de a vékonybélbiopszia már nem igazolta,manapság már a véreredménye is jó lett ,de továbbra is sovány maradt,túlérzékeny lelkületü,izgága,nagy mértékben túlmozgásos ,immunbetegséget állapítottak meg nála ami miatt emelt családit is kapunk,olyan betegségről van szó ami nagy autoimmun hajlammal jár ,ma még sajnos nem ismertek teljesen az összefüggések a figyelemzavaros gyerekek testi betegségei és viselkedésbeli tüneteik között ,de amint azt más szülőktől is hallom rengeteg ételallergiás,ekcémás bőrű gyermek hiperaktív is egyben (túlérzékeny szervezet-túlérzékeny idegrendszer ? ...) .
2013. máj. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Hallottam, nem hiszek benne. Eleve semmilyen "gyógymódban" nem hiszek az autizmussal kapcsolatban, és nem akarom kigyógyítani a gyermekem abból, hogy önmaga legyen (ő sem akar kigyógyulni saját magából, ezt már többször kijelentette, pedig még csak 6 éves).

Mert tegyük fel, hogy bármelyik csodagyógymód működik: ok, lehet, hogy az Asperger-szindrómás lányom nem fog repkedni, nem lesznek viselkedési problémái, dührohamai, javul a mozgása, de ez csak a tünetek egyik oldala. A másik oldal az átlagon felüli intelligencia, a mintázatokban való gondolkodás, a verbális zsenialitás, kiváló memória, stb.

Nem hiszek semmi olyan módszerben, ami ÁLTALÁNOSAN hat az egész emberre, az összes tünetre, nem is szeretnék ilyesmit alkalmazni, hiszen nem szeretném, ha a gyermekem "kigyógyulna" az autizmusa által is meghatározott személyiségéből, a különlegességéből.

Abban hiszek, hogy az egyes (problémás) tüneteket külön-külön kell megragadni és tudatosan fejleszteni.

Én ezt teszem, és határozott, egyértelmű, látványos javulást tapasztalok.

2013. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólóval egyet értek, a GAP az egy diéta, a legfrissebb "csodaszer" az ADHD-s gyermekek "gyógyítására".

Elképzelhető, hogy van, akin segít, akinek egyébként is van emésztőrendszeri problémája. De ezt előbb ki kell deríteni gasztroentero vizsgálatokkal. Ha ez nem áll fenn, akkor teljesen felesleges a gyereket még külön diétával "sanyargatni", és kísérletezni rajta.

Azonban vannak olyan készítmények, amelyek javíthatnak az állapotukon teljesen természetesek és ajánlottak akár egy NT gyermek részére is.

Nekünk bevált az eskimo kids halolaj, és a methyl B-12 vitamin spray. (Első hozzászólónak: a methyl B-12 rengeteget javított a gyermek étvágyán is! Addig egy katasztrófa volt az étkezés)


A 2. hozzászólóval is maximálisan egyetértek!


(48F, autizmusban érintett szülő)

2013. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én még csak gyanakszom, hogy a kisfiam aspergeres, de az biztos, hogy nagyon nehéz vele, időnként olyan hisztirohamai vannak, hogy akár 2 órán át üvölt, és nem lehet vele szót érteni. Nemrég olvastam erről a diétáról, és még csak annyit csináltam, hogy igyekszem neki minél kevesebb szénhidrátot adni. Szerencsére egyébként sem szoktattuk rá az édességekre, ezért azokat nem igazán hiányolja, ráadásul eleve nem akar kenyeret, krumplit és rizst enni (a főtt tésztát, sütiket szereti). Szereti a tojást és a húsféléket, tehát nem kínzás neki ilyeneket enni. Azóta, hogy elkezdtem erre figyelni, én javulást tapasztaltam nála: kevesebb őrjöngős hiszti van, nyugodtabb, jobban lehet vele kommunikálni. Rákapott újra a gyümölcsökre, zöldségekre is, tehát ha másért nem, de ezért érdemes volt belefogni.

Kedves 2., nem arról van szó, hogy megváltoztassuk egy gyerek személyiségét, hanem arról, hogy segítsünk neki, hogy jobban érezze magát, és a környezetével jobban ki tudjon jönni. A kettő dolog nem ugyanaz, szerintem. Kisfiam rendkívül okos, beszédes, én is ilyennek szeretem, de sokszor tehetetlenül állok a földön fetrengős hisztik közepette. És aggódom, hogyan fog majd beilleszkedni egy óvodai közösségbe, jól fogja-e magát ott érezni (nagyon tárgycentrikus, a gyerekek sohasem érdekelték).

2013. máj. 5. 22:17
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

# 2 vagyok. Én értem, amit írsz, de azt tudd, hogy az Asperger eleve egy nagyon hullámzó állapot. Vannak jobb és rosszabb időszakok.

4-5 éves kor között jellemzően (sokat) romlik, utána pedig látványos javulásnak indul. De még ezeken az időszakokon belül is vannak hatalmas hullámzások. Nálunk a téli időszak mindig rosszabb (több szél, több front, kevesebb szabad mozgási lehetőség, az oviban "bezárva" a csoportban).

Hogy milyen lehetőségei vannak... nézd, mi nem diétázunk, és a lányom az elmúlt egy évben fantasztikusan beilleszkedett az óvodai csoportjába, vannak barátai. Normál általános iskolába fog menni. Az elfogadó közeg (pedagógusok hozzáállása) és az, hogy a szülő ismerje és megfelelően kezelje az állapotot, ezerszer többet ér, mint bármilyen csodamódszer!

2013. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Ja és a kérdés: jól érzi-e magát. Igen. Az Aspergeresek jól érzik magukat egyedül is, a tárgyaikkal elfoglalva. Azt csak mi gondoljuk, hogy közösségre van szükségük. Nincs.

Persze, jó, ha játszanak vele (néha), de a lányom sokszor elmondja, hogy ő egyedül sokkal jobban szeret játszani.

Egyszer egy ismerősünk sajnálkozva nézte a lányom, amikor egy csapat gyerek mellett egyedül játszott. Azt mondta: "szegény!". Én meg néztem rá meghökkenve... miért lenne szegény? Autista. Megvan a maga saját világa, tök jól elvan benne. Ha ő gyerekekkel akar játszani, akkor odamegy és játszik velük (mert most már van olyan szinten, és tényleg több barátja van, szociometriai felmérés alapján is). De a barátai is elfogadják, tolerálják, hogy ő szeret sokat egyedül lenni. Ő így érzi jól magát.

2013. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem hallotam rola de most utana nezek.koszi
2013. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

GAPS


A minisztériumi autizmus irányelv nem tesz említést a módszerről.


Az AOSZ diétákkal kapcsolatos álláspontja:


Jelenleg nincs olyan tudományos bizonyíték, amely alátámasztaná,

hogy bármilyen diéta magára az autizmusra jótékony hatással lenne,

vagy azt gyógyítaná. Természetesen, ha az autizmussal élő gyermeknek

valamilyen diétával kezelhető egészségügyi problémája van, megfelelő

kezelés hatására az ebből fakadó viselkedésproblémák csökkenhetnek.

A nem megfelelően alkalmazott diéták azonban súlyos következmé-

nyekkel járhatnak, hosszú távú hatásuk nem ismert. Mindezek miatt

nyomatékosan kérjük a szülőket, mielőtt gyermeküknél diétát alkalmaznának, feltétlenül konzultáljanak szakorvossal (nem neurológussal,

nem pszichológussal)!


Szövetségünk nem hivatott egy tudományos vita eldöntésére, de fontosnak tartjuk leszögezni az alábbiakat:


− az autisták fejlődése szempontjából alapvető a korán megkezdett,

és az egész életen át tartó

− autizmusspecifi kus és egyénre szabott fejlesztés, ami mással nem

helyettesíthető;

− az autizmus a tudomány jelenleg elfogadott álláspontja szerint

nem gyógyítható állapot, de megfelelő beavatkozások eredmé-

nyeként jelentős javulás érhető el;

− a folyamatos orvosi kontroll elengedhetetlen;

− a kezelések megkezdését, annak szükségességét alapos orvosi kivizsgálásnak kell megelőznie.

2013. jún. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Elég régi a kérdésem, de valaki talán még olvassa.

Kisfiam végül enyhe fokú ADHD diagnózist kapott (figyelemzavaros-hiperaktív), most 5 éves.

Miután sikerült végre elolvasnom Natasha Campbell-McBride könyvét a GAP-szindrómáról, számomra egyértelműen kiderült, hogy a kisfiam érintett, sőt én és a családom többi tagja is, csak náluk más tüneteket okoz (különféle allergiák, ekcéma).

Tudom, hogy sokan nem hiszik el, hogy a helytelen táplálkozás nem csak betegségeket és testsúlyproblémákat, hanem idegrendszeri károsodást is okozhat. De akit mégis érdekel ennek a tudományos háttere és főleg az, hogy milyen módon lehet helyreállítani az emésztésünket és ezáltal meggyógyítani különféle "civilizációs betegségeket", azoknak jó szívvel ajánlom a fenti könyvet.

2016. jan. 4. 14:20
 10/15 A kérdező kommentje:

A fenti hozzászólásokra is reagálnék.

Szerencsés az a szülő, akinek az ADHD-s vagy autista gyermeke nevelése és fejlesztése nem emészti fel az ÖSSZES energiáját, és marad ideje magával és többi családtagjával is foglalkozni, lelkiismeret-furdalás nélkül. Szerencsés az a szülő is, akinek ADHD-s vagy autista gyermeke jól érzi magát a bőrében, és nem bizonytalan a jövője (hogyan alakulnak a tanulmányai, lesz-e munkahelye, egyedül is megállja-e a helyét az életben, lesz-e párkapcsolata).

Én nem vagyok ilyen szerencsés. A kisfiam, bár "csak" figyelemzavaros, nehezen kezelhető az óvodában és otthon is. Dühkitörései aggasztóak, bárkinek nekimegy, ha nem tetszik neki valami. Agresszív megnyilvánulásai vannak a beszédében is (pl. "kiszúrom a szemét", "felrobbantom XY-t"), ami aggodalmat kelt bennem, hogy mire felnő, nem fog-e másokat hirtelen felindulásból komolyan bántani. Nem akarom, hogy potenciális bűnöző/gyilkos, társadalmon kívül lézengő mihaszna ember váljon belőle, bármennyire is okos bizonyos területeken. Úgyhogy én inkább nem dugom a fejem a homokba, hanem folyamatosan olvasok, kutatok, és megoldásokat keresek a gyógyítására. Azt már nagyjából sikerült megtudnom, mi tette tönkre az idegrendszerét, és vannak elképzeléseim a gyógyításával kapcsolatban is - ha valakit érdekel, írjon privit.

2016. jan. 8. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!