Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam ősszel lesz 6 éves és...

Kisfiam ősszel lesz 6 éves és nem rajzol, nem színez. Hogyan fog így írni tanulni?

Figyelt kérdés

Nem érdekli, kérésre se szívesen rajzol. Ha nagyon muszáj, húz pár vonalat, de többet nem.

Amúgy semmi egyéb probléma nincs a finommotorika vagy a szem-kéz koordináció terén. Pici korától kezdve nagyon ügyes volt, könnyen illesztett, hamar lecsavart/becsavart...

Playstation kontrollert is ügyesen kezel. Nem volt gond a jobb-bal tanulásával se. Még szemből is tudja, hogy másnak melyik a jobb vagy bal oldala.

Viszont ceruzát, filctollat nem akar fogni. Azt mondja ő nem tudja, csináljam én.

Tapasztalt valaki ilyet?


2013. aug. 1. 00:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
"Playstation kontrollert" aztarohattéletbe. Reméljük a billentyűzettel nem lesz baja.
2013. aug. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Ilyenről én még nem hallottam, de a "Playstation kontroller" helyett lehetett volna többet "erőltetni", tanítani Neki a rajzolást, színezést.
2013. aug. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ebből lehet baja az iskolában például. Utálni fogja, ha erőltetik majd, pedig ott muszáj. A Playstation nálunk 10 éves kor alatt TILOS a gyerekeknek. Szerintem ennek járjatok utána valahol. (nevelési tanácsadó, gyerekorvos, védőnő.. valaki biztos tud tanácsot adni).
2013. aug. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy komolyabb gond húzódhat meg a háttérben. (De a PS-t hagyjátok abba) A kisfiam sem rajzolt, nem is szinezett. De azért, mert a mozgásával volt gond (nem a finommotorikával). A mozgásfejlődése lassú volt, és nem elég jó. A térérzékelése bizonytalan volt, és nem tudta magát rajzban kifejezni. Nem emiatt, hanem más miatt csináltunk TSMT tornát (tervezett szenzomotoros tréninget) és nagyon látványosan fejlődött tőle a rajzkészsége is. Ma sem valami jó, és az írása is csúnya (most lesz másodikos), de szívesen rajzol, kifejezi magát, és sokat fejlődött. De ehhez nagyon sok foglalkozás kellett, otthoni torna, heti 7-8 óra fejlesztőmunka a szülő részéről is. Foglalkozás kell neki, nem PS.
2013. aug. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
76%
Szerintem úgy csigázd fel az érdeklődését a rajz iránt, hogy kérd meg rajzolja le amit éppen játszott a Playstation-ön. Szerintem ez be fog válni. Amúgy meg milyen játékokat szokott játszani a konzolon? Csak, mert szerintem ha Grand theft auto-zik, Call of duty-zik meg hasonlókat az nem hiszem hogy jót tenne a lelkivilágának... ;)
2013. aug. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Mi lett volna ha a kontroller helyett színes ceruzát meg filcet adsz a kezébe??
2013. aug. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan, majd az iskolában megerőlteti magát. Különösen, ha szimpatikus lesz neki a tanító néni, akkor szeretné majd, hogy megdicsérje. Meg a többi gyerek is ott lesz, biztos nem szeretné majd, ha kinevetnék, és zokszó nélkül megfogja majd a ceruzát.

Na meg addigra remélhetőleg vágyat érez majd rá, hogy tudjon írni, olvasni, tehát nem is kell majd neki kínlódás.

Persze ha nem érdeklődne a betűk iránt, inkább várj még egy évet a sulival.

2013. aug. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy suliba menjen kell bizonyos szint amit rajzolásban el kell érni.Most menne suliba vagy jövőre?óvónők mit mondanak?az h a ps-sel jol bánik az csak egy dolog,attol még nem lesz ügyesebb,de nem is használ semmit se neki.nem kötekedésképp,de miért nem "hagyományos" játékokkal játszik egy ekkora gyerek ami még fejlesztené is?
2013. aug. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolakezdést megelőzi egy iskolaérettségi vizsgálat. Ott kiderül, hogy a finommotorikája alkalmas-e az írás tanulására vagy nem. Ha nem , akkor marad az óvodában és jár majd fejlesztésre, ettől nem kell megijedni. Sőt, még jobban is jártok, mintha 6 évesen bekerülne az iskolapadba az új törvény szerint. Ha rendben van, akkor majd a tanító nénik megtanítják írni. Egészen más az, ha te otthon mondod a gyereknek, hogy ülj le kisfiam, írjál vonalakat, és az, ha a tanító néni mondja és az egész osztály csinálja. Élvezni biztos, hogy nem fogja, de ettől még szépen megtanul írni. Egyébként egyetlen gyerek se élvezi azt, hogy oldalakon keresztül értelmetlen vonalakat húzzon, szerintem az első osztályos írástanulás a világ legunalmasabb dolga. Az én fiam 11 éves. Mindig utált rajzolni. A mai napig mindössze három dolgot tud lerajzolni: focipályát, tankot, versenyautót. Kár, hogy ezek egyikére sincs szükség az iskolai rajzórán. De a tanító néni mindig négyest ad neki, azt mondja készségtárgyból ennél rosszabb jegyet senkinek se ad. Írni gond nélkül megtanult. Kezdetben elég csúnya volt az írása, sokat gyakoroltuk, teljesen eredménytelenül. Aztán második osztályban elegem lett az egészből, azt mondtam nem érdekel, ha hármast kap külalakra, nem fogom gyötörni, inkább focizzon és biciklizzen. Ezután negyedikben teljesen magától csoda történt, szinte egyik napról a másikra gyönyörű lett az írása, a tanító néni se érti mitől. Ellentétben a lányommal, akinek olyan szép volt, hogy a tanító néni mindig azt mutogatta a többieknek, és most nyolcadikos korában gyakorlatilag olvashatatlan. Egyébként ma a számítógép korában ennek egyre kisebb a jelentősége, az ember ma már csak saját maga számára ír kézzel, minden, más számára készített munkát géppel készít. A playstationos játék tényleg nem kisgyereknek való, de nem ezzel rontottad el. Semmit se tudtál volna tenni, hogy ne így alakuljon. Ez egy készség. Max. gyurmázással, gyöngyfűzéssel, sütikészítéssel, legózással lehet fejleszteni, de alapvetően megváltoztatni nem lehet.
2013. aug. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Na hát miután mindenkitől megkaptad a magadét a PlayStation miatt (teljesen jogosan) elmondanám, hogy az én fiam nem tévézett, nem PS-ezett, mégsem szeretett rajzolni. Üvöltött az óvodában, ha rajzolni kellett. :) Semmi problémája nem volt, egyszerűen nem szeretett rajzolni.
2013. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!