Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beszédfogyatékos gyermek...

Beszédfogyatékos gyermek járhat normál óvodába?

Figyelt kérdés
Akinek van személyes tapasztalata, vagy tud a témáról kérem írjon!

#sajátos nevelési igény #beszédfogyatékos gyermek #normál ovodai közösség
2013. aug. 1. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, hogy mennyire beszédfogyatékos. Az én lányom normál oviba járt, de végig logopédus foglalkozott vele. Azóta már negyedik osztályos, még mindig szüksége van a fejlesztésre, de hatalmas a változás minden évben.
2013. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Beszédelmaradása van, 4 éves elmúlt. Ovi előtt 1 évig járt logopédushoz beszédindításra. Az óvodába az ottani logopédus foglalkozott vele, de viszonylag hamar már küldték a tanulási képességet vizsgáló bizottsághoz. Ott kapta ezt a diagnózist hogy SNI-s , beszédfogyatékos. Kijelöltek mellé egy logopédus-gyógypedagógust aki sajnos csak 5-6 hetet tudott vele foglalkozni mert közben véget ért a tanév, de változásokat tapasztaltam, már 3-4 szavas mondatokat mond, igaz még messze nem az igazi, de látom a fejlődést. Szeretném ha ősszel visszamehetne a normál óvodába és nem kellene módszertaniba íratni.
2013. aug. 1. 15:27
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A beszédfogyatékos gyermekeknek a szakértői bizottság kijelöl egy konkrét intézményt. Ha nincs beszédjavító óvoda a közelben akkor járhat normál óvodába, és kijelölik neki a fejlesztés módját, hogy milyen gyakran, milyen szakember foglalkozzon vele.
2013. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És mindenképpen kötelező elfogadni azt a kijelölt intézményt?
2013. aug. 1. 15:36
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem tartod jónak a kijelölt óvodát? Általában olyat jelölnek ki, amelyikben tudják biztosítani a fejlesztést, tehát a helyben van a szakember, neked nem kell hetente háromszor vagy négyszer elhordani a nevelési tanácsadóba.
2013. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, én úgy emlékszem, hogy nem kötelező elfogadni a kijelölt intézményt, ha te vállalod, hogy elhordod a megfelelő terápiára, annyiszor ahányszor az a szakvéleményben elő van írva. (de ez nem egyszerű, mert a terápiás foglalkozások napközben vannak munkaidőben, tehát aki dolgozik az nem tudja megoldani folyamatosan, hogy vigye a gyereket. Gondoljátok át, én csak azt tudom tanácsolni.
2013. aug. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg normál óvodába jár. A tanulási képességeket vizsgáló bizottság a diagnózis felállításakor kijelölt neki egy módszertani intézményt, amivel-hozzáteszem-semmi bajom, csak azóta a gyerekem (köszönhetően az új logopédus-gyógypedagógusnak akit kijelöltek hozzá a tanév fennmaradó részében) fejlődést mutat beszéd terén. Szeretnék még egy kis időt, esélyt adni mielőtt szegregált oktatásban részesülne, mert nagyon bízom benne hogy a fejlődése jó úton halad és ha továbbra is foglalkozna vele a logopédus-gyógypedagógus hamarosan beérné a társait. Amúgy semmi baj vele a beszéd elmaradásán kívül, mindent megért, teljesít, barátságos, jó kedélyű gyermek, imádja a jelenlegi óvodáját, a társait és az óvónénit.
2013. aug. 1. 15:47
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor ha már eddig is járt óvodába, akkor szerintem ez maradhat így. Mennetek kell kontroll vizsgálatra, azért vagy most bizonytalan? Ha a kontrollon meglátják, hogy mennyit fejlődött a gyerek akkor úgyis javasolni fogják az eddigieket, tehát a megszokott óvodát, meg az eddigi gyógypedagógiai-logopédiai fejlesztést. Mondd el majd te is, hogy az eddigi rendszerrel meg vagy elégedve. Sok sikert!
2013. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tegnap jöttek hozzám, ezért nem tudtam befejezni, bocs. Felülvizsgálatra majd csak 2014/2015-ös tanévben kell vinni. A jelenlegi ovijával maximálisan elégedett vagyok és a gyermekem is szeret oda járni, hamar beilleszkedett, mindenkivel megtalálta a közös hangot. Én már a dg és javaslat felállítása után nem sokkal jeleztem, hogy semmi képpen nem akarnám kiszakítani megszokott környezetéből, ha lehet. Kissé amúgy is korainak találtam a bizottság elé való küldést, mivel alig kezdte meg az óvodát a gyermekem, nem sokkal azután már vinni is kellett a vizsgálatra. Ráadásul ovi váltásról szó sem volt, csak diagnózis és fejlesztési javaslat céljából küldték, aztán mégis az lett belőle hogy az szerepel a szakvéleményben hogy módszertani intézménybe kell(ene) vinnem ősztől. Én még adnék neki egy évet hogy intenzív logopédiai és gyógypedagógiai fejlesztés mellett, megszokott ovis környezetében tanuljon és ha nem tapasztalom a megfelelő javulást, csak akkor vinném át a módszertaniba. Remélem sikerül mindenkinek megfelelő döntést és eredményt elérni. Köszönöm mindenkinek a kedves választ!
2013. aug. 2. 09:53
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is 3 éves korban kezdtük figyelni, akkor be lett iratva egy normál oviba, de mivel nem indult be a beszéde, ezért az óvoda engem, az anyát okolt, hogy elhanyagolom és elküldött a szakértőibe, a Halmi útra, ahol kiderült, hogy ő is beszédfogyatékos és speciális óvodába kellett vinnem. Nagyon megérte, mert kisfiam 5 évesen végre elkezdett beszélni, bár nem tisztán, a mozgás terápia hatására.

Aztán átkerült egy normál oviba és ott hetente négyszer vittem logopédushoz.

Az első három osztálya után speciális volt, majd költözés miatt normál iskolába került, ahol kiderült, hogy a beszédfogyatékosság miatt súlyos diszlexia és diszgráfia alakult ki, így minden fél évben legalább háromból bukott.

Viszont most hetedikben változott valami, talán a serdülés hatására, szárnyra kapott.

A beszéde most sem tiszta teljesen, de fantasztikus ember lett.

2013. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!