Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ez a viselkedés...

Szerintetek ez a viselkedés belefér a "normál kategóriába"?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam kb 3 hete kezdte az ovit. Nagyon rendes kis csoportba jár. Mégis ütögeti és rugdossa a többi gyereket. Nem nagyon, csak annyira, hogy figyeljenek rá. Tehát nem erőből, pl. sorban állva lendíti a lábát, de nem rúg erőset. Vagy fogmosásnál a poharában maradt vizet másra önti... ilyeneket csinál.. Skorpió gyerek, bár én nem hiszek a horoszkópokban. Itthon nagy szeretetben van, jó példát mutatunk,sokat dicsérjük, de van gondolkodó sarok, magyarázat és következetesség.. Óvó néni aranyosak. Ovi jó hely... Nagyon akaratos és érzékeny gyerek, és okos. Nagyon bánt, hogy így viselkedik..Szerintetek ez nagyon durva, amiket művel?
2011. nov. 14. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

szerintem nem, de oda kell rá figyelni. mert ebböl lehet még rosszabb.


gondolkodó saroknak nincs értelme,

a büntetés össze függjön a bünnel. 3 éves szerinted mit gondolkodik? semmit, unja magát és örül hogy nem kell bünhödnie és békén hagyják.


ez csak erö próbálgatás egyenlköre megnézi mit szól az ovónö.


mivel mondod hogy otthon nincs baj, ezt az ovónöknek kell lejátszani, tölük várja a reakciót. ök meg képzettek egy ilyen dolgot levezetni, és ha nem megy akkor miután a gyerek nélkül megbeszéltétek a problémát együtt megmutatni miért baj a vízkiöntés, vagy más lerugása. és megdicsérni amit jól csinál.


szerintem az ovónöktöl várja a figyelmet.

2011. nov. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. nov. 14. 23:10
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyit.. a gondolkodó sarok az itthoni tettei után vannak. Itthon is szokott hirtelen lenni! Pl. megfogja erősen a karom, vagy elküld, hogy hagyjam békén, ilyesmi.. Oviban történt dolgokra csak annyit mondok neki, szomorú vagyok emiatt, nem szabad így viselkedni, stb... megkérdezem miért tette, elmondom neki sem esne jól..
2011. nov. 14. 23:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van testvére?

Talán a megosztott figyelem zavarja,hogy ott nem ö van a központban.

2011. nov. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Abszolút normális viselkedés,majd elhagyja,de oda kell figyelni rá,az biztos.
2011. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem, nincsen.
2011. nov. 15. 09:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha otthon telefonálsz vagy vendéggel nagyon elmélyülten beszélgetsz azt,hogy viseli?
2011. nov. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jól.. elfoglalja magát, nem féltékeny.. Nyitott az emberekre, sokat járunk társaságba is.
2011. nov. 15. 22:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha csak az oviban van,akkor az nem a te dolgod, hogy megold. Lehet, hogy az új környezet okozza, egy kis szülő hiánnyal és figyelem felkeltéssel együtt. Ne aggódj miatta, pár hét múlva valószínű elmúlik!
2011. nov. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

SZerintem abszolút belefér a normális kategóriába, nem is soroltam volna ezt a kérdést a "problémás gyerekek"-be. Ne feledd, még a beszoktatás időszakában vagytok. Frusztrált, hiányzol neki, kevesebb figyelmet kap, sokat kell alkalmazkodnia, sok a szabály, a "nem szabad".

Szerintem túllesz ezen az időszakon, de mindenképp beszélgetnék vele arról, hogy fájdalmat okoz másoknak, eméékeztetném rá, hogy sírt, mikorőt bántotta valaki vagy megütötte magát: "emélkszel, hogy fájt és sírtál? ugyanígy fáj Bandikának, ha megrúgod őt". Ugyanakkor, nyilván te is tudod ezt, a beszoktatás időszakában több türelemre, több foglalkozásra, ölelésre, aktív együtt töltött időre, együtt játszásra van szükség. Éítsetek ovit duplóból (mi ezt csináltuk, és bevált), vagy játsszatok ovisat a plüss állatokkal. Könnyen felszínre jöhet, mi a probléma gyökere. Az is lehet, hogy pl nem srt a kezdetekben, de valahogy mégis ki kell jönnie a feszültségnek, és hát nála sajnos így. Ne keseredj el, meg fogjátok oldani!!!

2011. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!