Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tanitsam meg a lányomat...

Hogyan tanitsam meg a lányomat beszélni ha nem hajlandó rám figyelni mivel tereljem magamra figyelmét?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 és fél éves elmult.Sajnos nem akar ráfigyelni ha beszélek hozzá ha eg valami nem tetszik neki akkor a mamát szolongatja.Eleinte mondogatta hogy nem de azt most nem mondja csak hogy mama meg néha hogy hamma.De eze kivül nem enged tanitani magának más szavakat nem is figyel oda rám
2013. aug. 7. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kivizsgáltattad már a lányodat? Hallásával minden rendben van?
2013. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól még a környezetet hallja maga körül, tehát megragadnak neki a szavak akkor is ha nem akar rád

figyelni, orvos mit mond? Hallása jó?Óvodába jár?

2013. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen hallásával rendben van minden mert ha nem hallan nem értené mit mondok neki kisebb utasitáok pl hozd ide a bilit ha pisilni kell vagy hozd ide a poharat ha szomjas vagy:megért mindent:Kivizsgáltattuk a vadaskert korházban ott ajánlottak egy kominkációs tréniget is elöször a szülöknek aztán a gyereket kell vinni.De az a baj hogy nem udjuk kire bizni a gyereket mert olyan idöpontban van.
2013. aug. 7. 16:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is kislányom van,ö is 3 és fél éves mult,ö sem beszél.De mondjuk mi 2 éves kora ota tudjuk,h mi a helyzet,azota jár fejlesztésekre.Csak azt akartam mondani,h igaza van az elöttem szólóknak,h megragadnak a szavak,akkor is,ha nem figyel rá.

2013. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

e az a baj hogy nem udjuk kire bizni a gyereket mert olyan idöpontban van.


fontos vagy nem fontos a gyereked? Ha fontos akkor megoldom,ohgy el tudjak menni a tréningre! ( 1. keresek valakit akire bízhatom. 2. keresek másik időpontot amikor el tudok menni)

2013. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy a lányom idegennel nem nagyon marad el.A másik dolog hogy anyosomnak meg nincs türelme vigyázni rá legutobb is amikor vigyázott rá tragédiát csinált a dologból mert nem volt türelme elaltatni.Szóval kire bizzam a lányomat?
2013. aug. 8. 07:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor hogyan adod így óvodába?
2013. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kedvenc figuráját vedd meg kéz báb formába. amikor mesélsz a szád mellett báboz vele. nálunk ez bejött egy idő után automatikusan a számat nézte ha beszéltem.esti mesénél amikor már az ágyban van jobban figyel. Ilyen idös korban már logopédus is kell. Beszéd indítás terápiára kell járni. Ez ingyenesen is elérhető. Van az Én is tudok beszélni tankönyv. Szerintem szuper. Az interneten megtalálod a Beszédjavító intézet honlapját. Ott tudsz jelentkezni is fejlesztésre ha budapesti vagy. Nagyon kedves és nagyon jó szakemberek vannak ott. Oldalt találsz videokat fejlesztésekről sok jó ötletet találsz benne, hogy Te hogy segithetsz.
2013. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8 vagyok

eszembe jutott még valami a vadasban voltatok vizsgálaton ha ott kaptatok diagnózist akkor szerintem ti is kérhettek a fecske szolgálattól erre az időre segitőt a gyermek mellé. Szerintem hívjátok öket fel és mondjátok el a problémát.Minden kép induljatok valamerre el. Tudom milyen nehéz én 3 éve ugyan itt tartottam mint ti és nekem sem volt segítség

2013. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8-asnak üzenem:Igen voltunk a vadaskertbe megvizsgálták a lányt a hallásával észre vették hogy nincs probléma csak az hog hiányzik a szemkontaktus hogy ugy probáljunk meg tárgyat adni a kezébe hogy közben ránk néz a gyerek.Meg javasoltak még szülötréninget is ott a vadaskertbe ahova el kéne menni de sajno nem tudom kire bizni a lányomat a férjem délelött dolgozik anyosom meg nem menne el helyettem de a gyerekre se vigyázz mert legutobb amikor vigyááznia kellett rá hát rosszul sült el mert nem tudott elaltatni egy 5 hónapos gyereket nem akrt neki aludni este .De igy meg nem hladunk sehova ráadásul idegenre se szivessen bizom
2013. aug. 8. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!