Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fog beszélni valaha a kisfiam?

Fog beszélni valaha a kisfiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves. Nem beszél(egyéb más téren is van elmaradás). Korai fejlesztésre fogunk járni. Eddig annyit tud, hogy pá-pá. Arra lennék kíváncsi, hogy a fejlesztés hatására beindulhat nála a beszéd, még akkor is, ha bármiféle betegsége van(autista)? Van vkinek tapasztalata e téren?

2012. okt. 28. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

hát nem biztos


a lányom 22 hós még ö sem beszél rendesen

de ha erőltetném akkor ennyit sem -- próbáltam, erre beszüntette a "beszédet" és csak hmm-ögött 2 hétig


nekem azt doki mondta h várjak 2.5 éves korig és akkor meglátjuk mi lesz - mert h 6 hónap ilyen kicsi gyereknél rengeteg idő


az unokatesója 3 évesen úgy ment oviba h nem beszélt rendesen -- halandzsázót :-)

pedig járt fejlesztésre -- de az ovi megoldotta kb 6 hónap alatt behozta a lemaradást -- utálta h senki nem érti meg :-)))


a fiúk amúgy is kicsit lassabban tanulnak meg beszélni (azért vannak kívételek) de ez az általános

2012. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom milyen téren van még lemaradása.Fejlesztéstől beindulhat a beszéde akkor is ha autista.
2012. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Sajnos Ő nem is nagyon érti a beszédet. Utasításokat nem követ. A Budai házban voltunk komplex vizsgálaton, ott azt mondták, hogy minden téren látnak nála lemaradást, még a játékában is.
2012. okt. 29. 08:58
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha minden téren van elmaradása, érdemes alternatív megoldásokat keresned. Érdemes mozgásterápiás fejlesztésre vinni, Irisz-terápia, Dévény torna, babaúszás stb. Az idegrendszer a mozgásfejlesztés során fejlődik. A beszédkésés a legkisebb gond, az csak tünet. Azt javaslom, a korai fejlesztés mellett keresd meg a környékeden milyen alternatív lehetőségek vannak még. Ilyen kis korban lehet még a legtöbbet tenni!

Egy gyógypedagógus anyuka

2012. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
En is majdnem 4 éves koromig alig tudtam beszelni, de aztán valahogy elkezdtem. A fejlesztést megprobalhatjatok, de lehet, hogy a pedagógusok csak felidegesítenének. A doktornő is az én problémám miatt kórházba akart küldeni, de persze anyukám nem engedte, és magamtól elkezdtem beszelni.
2012. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. okt. 31. 09:48
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ez a helyzet .. :( korai fejlesztőbe megállapították hogy kevert specifikus fejlődési zavara van) 2,5 éves és alig akar beszélni kommunikálni inkább elmutogat meg halandzsázik mindent... tsmt re fogunk járni attól várom a csodát :) kitartást !

Ja és mikor elkezdtem nyaggatni,hogy miért nem beszél akkor még azokat a szavakat se mondta amiket elötte :(

2012. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
nem értem, miért kell mindig megijedni, ha a kisgyerek nem beszél korán? ismertek olyan felnőtteket, akik nem tudnak beszélni? a down kórosok is remekül beszélnek. akkor meg miért kell pánikolni?
2012. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
igen sajnos vannak autisták akik nem beszélnek :(((( és hát az ember ilyenkor mindenre gondol és persze a legrosszabbra is ...
2012. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

OK, értem. és ha aggódsz, hogy a 2 éves nem beszél, attól jobb lesz? neki vagy neked lesz jobb? tudsz valamit tenni, ha autistának született? 2 éves fiú, aki nem beszél. hát ilyet... szerintem ne generálj problémákat ott, ahol nincsenek. ha végigaggódod az egész gyerekkorát, azzal tönkreteszed. egy olyan embert fogsz belőle faragni, aki félni fog az élettől, nem mer döntéseket hozni, nem meri meglépni azokat a dolgokat, amiket meg kell.

ezt a hozzáállást MOST kell feladnod, ha jót akarsz neki :)

2012. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!