Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem eszik a gyermekem?

Miért nem eszik a gyermekem?

Figyelt kérdés
Nagyjából másfél hónapja kezdődött a probléma 16 hónapos kisfiammal. A jelenet a következő: bármilyen főtt étel teszek a kisfiam elé vagy nem kéri, vagy turkál benne és ledobálja, szélsőséges esetben ordít, hisztizik. Csak a főtt ételekkel van gond, reggeli és vacsora van, és nem csak müzli vagy joghurt, hanem például bundás- vagy májkrémes kenyér is. A kedvenceit főztem neki, tehát nem új étel bevezetéséről van szó. Fogzás is kizárt. Nem tudjuk konkrét eseményhez kötni a változást, sosem volt hisztis de mára már mindennapos a műsora más területeken is, nem csak az ebéddel kapcsolatban.

2013. aug. 8. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Meleg van. Reggel és este annyira nincs, talán azért eszik könnyebben. Adj főtt ételt, főzeléket, párolt husit, zöldséget vacsorára, akkor vajon megeszi?
2013. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim sem ettek, esznek főtt ételt ilyen melegben, ez teljesen normális. Amint elvonult a meleg, mindig rendeződött az evés is. Fontos, hogy ne erőltesd, nem érdemes, most nem ezt kívánja, szépen rendeződni fog majd, nyugi!
2013. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem erőltettem, kínálgattam csak. Amiatt aggódom, hogy ha ráhagyom és várunk, akkor nem eszi majd meg később sem. Mindenesetre hagyok neki időt, hátha változik. Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 10. 09:00
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok.Én is ezen stresszeltem, hogy "rákap" erre, aztán majd nem tudom visszaállítani, de pár nap határozottság után visszaállt mindig. Nem mondom, hogy nem próbálkoztak be, de végül mindig megoldódott!
2013. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Remélem valóban így lesz, köszi :)
2013. aug. 10. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!